Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek magamra koncentral...

Szerintetek magamra koncentraljak vagy inkabb szuljek meg egy harmadikat?

Figyelt kérdés
Most szerzem epp a masodik diplomam, 34 leszek nemsokara, ket kicsim van itthon, 5 es 3 lesznek nemsoka. Elso gyereket nem akartam szivbol, csak feltem, hogy megbannam, ha nem szulnek. Nehez volt minden, persze imadom ot. Amikor teson gondolkodtunk,mugyanez volt, szivembol nem akartam, csak bennem volt hogy kene teso, meg ha most nem szulok, akkor en mar nem fogok kesobb szulni. Termezsetesen masodik gyerekem is imadom, de o is feladatnak indult es meg sokkal nehezebb lett az eletem. Most lassan vege a gyesnek es meg egy evem van 35-ig, meg ugy ahogy szerenyen beleferne egy utolso gyerek, de szinten buntudatbol jonne ez is, hogy azt erzem magamat valasztom a gyerek helyett, meg a szokasos pro kontra ervek. Tele vagyok onmegvalositasi vaggyal, vallalkozasi otletekkel, de mar 6 eve nem tudom megvalositani oket, elotte meg mas ok miatt nem tudtam. 38-39 lennek, mire a kicsi meg csak 3 eves. A szuleim is kezdenek lerobbanni...de az is bennem van, hogy ugyanigy gondolkodtam az elso ketto elott is es megis orultem neki utolag. Azert kb 50 eves lennek mire a kicsi is lenne 13 eves, hogy nyugodtan onmegvalosithassak a hetkoznapi robotmunkan felul..nagy dilemmaba vagyok es az eddigi dilemmakat ugy oldottam meg, hogy szultem, igy nem kellett gondolkodnom szuljek-e. Most megint azert szulnek hogy ne kelljen dilemmazni...
2016. máj. 27. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Pszichologus!!!!!
2016. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

csak én nem látom a történetben, hogy a férjed és te szeretnétek-e 3. gyereket?

az a kérdés fogalmazódott meg bennem az a hosszas hablaty után, hogy minek? de tényleg? elsőnél ott volt az érv, hogy kéne egy. ez oké. második azért lett, mert az egy nem gyerek, kell tesó, még ez is belefér. de miért is kéne neked 3?

2016. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Hogy merült fel egyáltalán hogy legyen harmadik gyerek? Szerintem maradnia kellene kettőnek.Már csak az utolsó két mondatod miatt is."Dillemmázni" előbb - utóbb úgy is kell,szembe nézni az ismeretlen dolgokkal.
2016. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezen logika mentén évente szülnöd kéne mert ha nem akkor magadra gondolsz és ott a dilemma hogy legyen-e vagy nem...
2016. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Azta...
2016. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Csak én nem értem hogy ez miért dilemma? Ha nem akarsz több gyereket akkor miért dilemmázol rajta hogy szüljél e még? Azért mert ha már meglenne a gyerek szeretnéd? Hát a tizediket is szeretnéd ha már meglenne, szerintem szülj tizet. Teljesen érthetetlen számomra az egész okfejtésed. :O
2016. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Akartok egyáltalán még egy babát? Miért merült fel ez a muszàjból babavállalás? Így a helyedben biztosan nem vállalnék.
2016. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, hogy hogy merült fel a 3. baba gondolata? Ezt nem írtad. 1., hogy legyen, 2., hogy legyen kistesó. Minek a 3.? 3-at akartatok eredetileg? Férjed szeretné?

Én inkább úgy érzem, hogy félsz az önmegvalósítástól. Anya lettél, szuperül csinálod, lassan szerepet kaphatna valami más is az életedben és berezeltél. Inkább újra belemenekülsz az anyaszerepbe.

2016. máj. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem felesleges rinyálni.


Anyukám 36 évesen szülte a harmadikat. 5-en lennénk,ha a 2.-at és a húgom ikrèt nem veszi el a mi Urunk... Anyám mind emellett vállakozásba kezdett apámmal. Van szállodánk, volt cukrászda-èttermünk, vannak földjeink, 100+ disznó, veteményes a családnak és naív vagy, ha azt hiszed, hogy fel van véve akár egyetlen egy ember is.


Ha nem akarod (mert nem akarod), akkor nem szülsz és akkor "önmegvalósítasz". Valaki meg akar és önmegvalósít is....nem mindenkinek megy a kettő egyszerre. Nem szégyen csak nem kell rinyálni.

2016. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és 2-at elsősorban Magunknak szülünk, nem az az érv, hogy az első szülöttnek kell játszópajtás, "tesó"...
2016. máj. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!