Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon bánt, de előfordul,...

Nagyon bánt, de előfordul, hogy az első falat kanalast be kell erőszakoljam 15 hónaposom szájába . Másnál is volt így?

Figyelt kérdés
Egyértelmű, hogy éhes, de ugye minden érdekesebb, álmos is már, de csak dacol, hogy ő nem. Az első kanál után meg úgy eszik, mint a kisangyal. Kétkanalas módszert is alkalmazzuk. Hiába mondják mások, ha éhes, enni fog, nem igaz, hisztizik csak, vagy tápszert várna, ugye az meg nem laktat már. Választást is biztosítok, h mit egyen, de csak van ez a tortúra.
2016. máj. 28. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul az 1 évesemmel sajnos. Az első falaton valahogy túl kell esni, aztán már egész jól megy....
2016. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Soha nem erőszakoltam az ételt a szájába és nem is tenném a 2.-nál sem pedig volt hogy nem akart enni. De azért az evést nem akartam vele megutáltatni....

Evett ha éhes volt!

2016. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Jol megutaltatod vele az evest. Aztan meg kesob komoly problemai lesznek.

Kepzeld el a szitut, hogy egy etelt amit utalsz valaki eroszakkal beled tom. Mert megteheti mert erosebb nalad. Na ?

2016. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
nalunk kb 7 honapos kora ota minden etkeesnel ez van (2 eves...) rohan a szekhez hogy ehes ehes vegre ebed..az elso falatnal meg kozli hogy nem es loki el...aztan a 2-3. falattol mar eszi szivesen, de csak akkor, ha valamivel matathat kozben...kezebe adok jatekot mintegy figyelemelterelesnek es akkor barmit megeszik...egyebkent meg akarmilyen ehes mire oda ultetem hogy egyunk nem hajlando enni (ebredes utan se tehat nem a faradtsag). es ez igy megy 1,5 eve, remeltem hoy majd megoldja ha mar onalloan eszik, de mivel allandoan jatekkal babral, odaig el se jutunk hogy sajat maga egyen villaval...ezzel a mentaltassal, hiaba ultetem le meg tanitanam en enni, inkabb nem eszik, csak ha a szajaba adom (es akkor is ugye eroszakoskodnon kell). neha odaadom a tanyert hogy egyen kezzel (reggelinel avcsinal) akkor meg kieszi a paradicsomot minden mast lb otthagy...a majd eszik ha ehes lesz cimu okosmondas nalunk sem valik be. elmeny az egesz. nem a kedvencem na :)
2016. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
A 2,5 évesemnél is van néha hogy az egyikünknek le kell fogni amíg a màsik próbàlja hozzáérinteni a kanalat a szàjàhoz... Miutàn megízlelte nekünk is ügyesen eszik egyedül minden hiszti nélkül
2016. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
16 hónapos lányomnál ugyanez a helyzet. Az első kanál ételt csak nagy harcok árán sikerül belé tuszkolni, utána eszik szépen. A megoldást nem tudom, sajnos. Engem is bánt, hogy csak így megy. De egyértelműen éhes, ennie kell, olyat adok, amit eddig is megevett, de az első kanálnál nekem is erőszakosabbnak kell lennem sajnos. Utána megeszi az egész tányérral.
2016. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
persze. ránéz,eldönti,hogy ő ezt nem akarja. ha sehogysem megy,hogy rávegyem,egy kanállal betuszkolok,ha nem ízlik neki és nem kéri semmi gond,akkor nem kell megennie,de próbálom arra tanítani legalább kóstolja meg a dolgokat,és azután döntse el kéri-e vagy nem. (de szinte mindig megjön az étvágya,és mégis kéri)
2016. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül :-) ő is szeret önállóan enni, pár kanállal sikerült már bekanalaznia egyedül is. Neki is matatni kell többnyire, vendégségben úgy ül az asztalnál, és úgy eszik, mint egy óvodás. Az illemet tudja a gyerek, csak itthon ilyen nyafi, nemcsak ezen a téren van így. Ilyen a habitusa, kész.
2016. máj. 28. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is van így. Én azt vettem észre az a baja hogy ő akar egyedül enni. Adok neki kanalat és hagyom had eszegessen és közben én is tudok adni neki , hogy haladjon is a dolog. Nagyon jó evő egyébként csak ő már azt hiszi hogy olyan nagyfiú hogy egyedül is megy. Persze egy csomó mellé megy, de így legalább hagyja hogy én is adjak neki és tényleg tele legyen a pocak.
2016. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!