Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak hordozó anyukák! Hogy...

Csak hordozó anyukák! Hogy mentek étterembe, kávézóba vagy reggelizőhelyre?

Figyelt kérdés

Hogy tudtok úgy enni/inni, hogy nem eszitek/isszátok le a gyerek fejét?:) és hogy kényelmesen el tudjatok ott tölteni több időt?


Mi is néha hordozunk (metrón), de inkább babakocsizunk. Tegnap egy kültéri étteremben jutott eszembe a kérdés, vajon a csak hordozósok hogy csinálják?


Olyan babával, aki még nem tehető etetőszékbe.


2016. máj. 29. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk a hordozó nem vált be, de van barátunk akiknél nincs babakocsi, csak kendőben van a gyerek. Ilyenkor a hátukra van felkötve a baba.
2016. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon pici babát nem lehet (elvileg) a hátadra tenni!
2016. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon pici babával nem is mentek sehova így.
2016. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ez nem hangzik túl jól. akkor biztosan egyszerűen nem járnak el ilyen helyre, ez lehet a megoldás.
2016. máj. 29. 16:48
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
De lehet hátra is kötni. De olyan picikkel akiket még etetőszékbe se lehet tenni nem hiszem h eljárnak kávézókba nagyon.
2016. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A csípőmre kötöm karikásban, vagy a hátamra hosszú kendőben. Hátra akár újszülöttként is mehet, de az első hetekben valahogy nem az volt a fő problémám, hogy hogy megyek fagyizni. :) Étterembe, kávézóba nem járunk, a gyerekek előtt se jártunk, fagyizni sem sűrűn szoktam. Ilyenkor amúgy extrán figyelek, még sosem ettem le a fejét - pedig terhesen a hasamat igen -, de ha meg is történne, ki lehet mosni a sapkát. Ellenben szoptatás közben pottyant már rá kaja. :)

Amúgy erről a témáról mindig eszembe jut Varró Dani verse:


Mutogatnak sokat énrám:

“de helyes kis batyu, lám!”

Hisz a hátára kötözve

cipel engem anyukám.


Vagy előre, a hasára

kötöz erszényszerüen,

azután így tereget, meg

vacsorázgat derüsen.


S ha elöl van az a kendő,

mibe engem kötözött,

megesik, hogy a fejemre

potyog egy kis körözött.


A kötődő nevelésnek

folyománya az a tény,

hogy a gyermek leevődik,

ha nincs szalvéta fején.

2016. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De aranyos ez a vers! :)

Egyébként mi is hordozunk néha, de ugyanannyit kb., mint a kérdező.

És pár hónapos babával már simán kávézó, cukrászda, ilyesmi néha-néha megesett. Sőt, étterem is.

2016. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
2-es vagyok én bizony jártam étterembe és kávézóba egy 4 hetes gyerekkel.. Én használtam kendőt, de azért szerintem egy babakocsi jól tud jönni....Lehet lepontozni, de igenis ki lehet mozdulni pici babával is!
2016. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Engem amugy nagyon irrital, hogy amiert a gyereket nem tudom babakocsiban vinni a metron fizikailag, rogton azt hiszik, hogy egyutt alszunk vele meg 15 eves koraig szoptatom. A vers cuki, de ugyanezt feltetelezi. :/
2016. máj. 30. 12:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem alszunk a gyerekkel egy ágyban, "csak" 12 hónapos koráig szoptattam, szörnyeteg vagyok, mert nem váram meg, amíg megérett rá...Ja és soha nem kötném magamra házimunkához...Kiránduláshoz szívesen használtam a kendőt és bizonyára fogom is most a másodiknál...
2016. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!