Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel van, hogy kétóránként,...

Éjjel van, hogy kétóránként, vagy akár óránként ébred a babám, mert éhes. Persze hamarabb megéhezik, mert éjjel nem eszik rendesen, bealszik szopi közben. Lehet, hogy jobb lenne az éjszakai evéseket tápival pótolni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Normális dolog, hogy többször ébred. Az anyatejes babáknak van ilyen időszakuk egy-egy fejlődési ugrás előtt.

Nálunk a családi ágy-módszer vált be. Igy én sem fáradtam ki, mikor jelezte adtam a cicit, s szinte azonnal aludt tovább. Persze nincs villanyoltás, nem mondok semmit...a sötétbe is nagyon hamar rácuppan a cicire. A tápszer nem ér fel az anyatejjel, ez szilárd meggyőződésem, plusz amíg elkészíted, addig az álom mindkettőtök szeméből kimegy.

A kislányom 9 hónapos, kiegyensúlyozott, mindhárman kipihenten ébredünk, s a fogzás során is az anyatej fájdalomcsillapító, megnyugtató hatásának kösönhetően nem volt semmi komolyabb kényelmetlenségünk.

2010. ápr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha van tejed semmiképpen ne rontsd el a baba táplálkozását tápszerrel!! Hidd el ez a gyakori ébredés csak pár napig tart, amikor beáll a kereslet-kínálat, ritkulni fog.
2010. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha beállna.. most reggelre teljesen üres lett mindkét mellem és csak imádkozom, hogy most aludjon egy hosszabbat, hogy egy kicsit feltöltődjenek a készletek!
2010. ápr. 11. 08:56
 4/9 anonim ***** válasza:
A tej szopi közben termelődik, teljesen sosem üres. Ha hagyod tápszert enni, akkor fokozatosan egyre kevesebb tejed lesz. Vedd tényleg magad mellé, és etesd úgy. Mennyi idős?
2010. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Három hetes. Abban bízom, hogy hat hetes korára beáll és viszonylag normálisan fognak telni az éjszakáink. Az első két hét áldásos volt!


Ezt egyébként nem értem, sok ilyen választ olvastam már itt, hogy sosem ürül ki teljesen a mell, de én mindig szoktam fejni és egy idő után mégsem jön semmi, ill. az egyikből már akkor sem, amikor a baba befejezi a kajálást... lehet, hogy tudatlan vagyok, de ezért gondolom, hogy azért korlátozott mennyiség van és nem kiapadhatatlan forrás.

2010. ápr. 11. 17:32
 6/9 anonim ***** válasza:

De, pontosan kiapadhatatlan forrás:D Amíg van tejed, addig mindig van, sosem fogy el, az, hogy te nem tudsz fejni belőle, az nem jelenti, hogy nincs több. Természetesen kevesebb lesz, hiszen a baba kiszívja a nagy részét, de teljesen sosem lesz üres, folyamatosan termelődik, csak azért jön gyorsabban bizonyos idő eltelte után, mert megtelik a "raktár", és onnan gyorsabban ürül, mintha a menet közben termelődőt szívnád ki:) Kb. úgy működik a dolog, mint egy újratelő tartály, ha az egészet megeszi a babád, akkor legközelebbre több termelődik, ha az is elfogy, és még kap ingert az agyad, akkor még több fog termelődni. Próbáld ki, hogy fejed tovább, kb. 10-15 perc után újra tudsz fejni, legalább 30-40%-át annak, amit megenne:)

Amúgy meg miért lennél tudatlan? Én ugyanígy gondoltam, mi te az elején, aztán kb. ezer oldalt néztem át, mire megértettem, hogy mi a helyzet:)

Lényeg, hogy szoptass szorgalmasan, és be fog állni a tej mennyisége, annyi lesz, amennyi neki kell. A növekedési ugrásoknál meg ne ijedj meg ha 2 óránként kér enni, így "csinál" magának több tejet:))

Jó babázást!

2010. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a magyarázatot, közben én is olvasgattam más oldalakat is (hát, nem mindenhol ugyanazt írják persze, de azért nagyrészt megegyeznek a fő irányvonalak :-) )

Ki fogom próbálni mindenképp, amit írtál, nagyon megnyugtató lenne, ha látnám is, hogy tényleg így működik.. én olyat is hallottam már, hogy 5-6 óra kell, hogy "újratelítődjön" a mell, hát ehhez képest a 10-15 perc, amit te írtál nagyon jó lenne!

Köszi mégegyszer! :-)

2010. ápr. 11. 19:10
 8/9 anonim ***** válasza:
5-6 óra? És aki igény szerint szoptat vagy 2-3 óránként, annak hogy lenne mindig elég teje?
2010. ápr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én egy szoptatásnál egy mellből szoptatok, így ha 2-3 óránként eszik, akkor megvan a 4-6 óra szünet... gondolom így gondolkoztak, aki azt mondta, hogy 6 óra
2010. ápr. 12. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!