Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is izzad a 4 hónapos...

Másnak is izzad a 4 hónapos kisbabája?

Figyelt kérdés
Öltöztetésnél vettem észre hogy izzad a kis lába, hónalja meg a feje is szokott alváskor. Igaz, hogy mostanában meleg van, de télen is volt ennyi fok a lakásban, mégsem volt ilyen gond...
2016. jún. 1. 14:10
 1/10 Eszter76 ***** válasza:
100%
Meleg van és a páratartalom is magas - teljesen normális, hogy izzad. Kevesebb és/vagy lengébb ruhákat adj rá, és próbáld hűvösen tartani a szobát, ahol alszik (sötétítés, amíg odasüt a nap, este 6 után és/vagy hajnalban alapos szellőztetés).
2016. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyhetesen csurom víz volt a lányunk tavaly a 40 fokban.


Hány fok van nálatok?

Mibe öltözteted?


A téli és a nyári hőérzet egyébként más. Ugyanazok a kolléganők, akik cidriznek télen a 22 fokos irodában, nyáron 20 fokra állítják a klímát.

2016. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen én is arra gondoltam, hogy a téli 22-23 fok nem ugyanolyan mint a nyári :) Ráadásul akkor ő még picike újszülött volt :) És igen, a páratartalom is más, nem olyan száraz a levegő, az biztos :)

Csak egy réteg ruhát adok rá, rövid ujjú body és kisnadrág általában :)

Szellőztetni is szoktam este, meg reggel, figyelem hogy amíg kint még hidegebb van mint bent kinyitom az ablakot :) Nap ellen redőny, az is megy :)

Csak először olyan furcsa volt, hogy izzad a kis lábikója :)

2016. jún. 1. 15:18
 4/10 anonim ***** válasza:

En 4 honaposom is! Pedig mi angliaban lakunk, itt nincs is 40 fok, de még 20 se:D 2 pulcsit is adtam ra, mert en is megfagytam, o meg leizzadt. Szopizas kozben is leizzadt.

De az enyemnek jon a foga, mar belazasodott tole, es akkor is csurom viz volt szegeny. Tied is lehet, hogy fogzik

2016. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy csomóan elmondták nekem is, nem létezik, hogy egy csecsemő izzadjon. Dehogynem. Ő is izzad ha melege van.
2016. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a miénk nem igazán izzad (3 hónapos), hanem belepállik a ruháiba. vagyis nem csurog a fejéről a víz, bár arra én se vagyok képes, az apja viszont nagyon izzadós, kíváncsi leszek, mi lesz a gyerekkel tinikorban.:)
2016. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Engem is az bizonytalanított el, hogy ahogy az 5. válaszoló írta, sokan mondják hogy egy kisbaba nem izzad :) de ha melege van...


Igen nekem is belepálik a ruhába, a feje is nedves :) Főleg ha alszik, eszik :) Remélem azért nem kap valami fertőzést, törölgetem napközben is :)

2016. jún. 2. 08:41
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, fogzik is, bár lázas még nem volt tőle, csak csupa nyál, meg mindent megkóstol :)

Múlt héten volt egy kis hőemelkedése, de azt betudtam az oltásnak, reggelre el is múlt :)

2016. jún. 2. 08:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Na, de megnyugodtam, hogy nem egyedi eset a kislányom :) Köszi nektek :)
2016. jún. 2. 08:44
 10/10 anonim válasza:
Az én lányom nemsokára 5 hónapos, ő is izzad. Próbálok olyankor kevesebb ruhát adni rá. Mióta ilíen melegek vannak, bent a lakásban nálunk 24-25 fok van, télen csak 21-22 volt, ezt szokta meg. Csak egy rövidujjú bodyt, zoknit, és vékony nadrágot adok rá éjszakára is, és vékonyan betakarom. De amikor szopizik, nagyon izzad! Ha éjjel megfogom a karját és hideg, mindig megijedek, hogy megfázik, és jobban betakarom, de olyankor hamar felkel, mert melege lesz. Szóval a karja gyanítom nyirkos, mert még úgy is izzad, hogy az nincs betakarva. Nálunk is az apja iszonyat izzadós! De olyan szinten, télen is, hogy éjszaka csurog a hajából az izzadtság! A párnája reggelre elázik! Ezt nem tudom mitől van, de lehet a lányunknak is ilyen lesz a hőháztartása, nem olyan mint az enyém, aki mindig zokniban alszik :D
2016. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!