Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy több...

Mit csináljak, hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeseredett vagyok, 7 hetes a pici de tápszert kell neki adjak mert nem elég a tejem.

Általában este kell a pótlás 😢

Mit igyak-egyek vagy mit csináljak hogy több tejem legyen?

A nagyobbikat majdnem 2 évig tudtam szoptatni és most teljesen kétségbe vagyok esve hogy a picinél hamar elfog apadni 😢

Karamalz sört iszom, de nem hiszem h használ valamit.. (napi 3 minimum)



2016. jún. 2. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
van erre tea, vagy szoptatás után fejj még.
2016. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam szoptatás után fejni de csak minimális jött ki
2016. jún. 2. 12:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát először is ne stresszelj, amit könnyű mondani, tudom!


Nekem ezek váltak be:


- őszibaracklé, nagy mennyiségben (min napi 1 liter)

- Karamalz, vagy alkoholmentes sör

- Sok szénhidrát, bőséges ebéd vagy vacsora (főtt étel is)

- Alvás, amennyi csak belefér

- Bármilyen árpamaláta tartalmú étel-ital, pl. Lidlben időnként fel szokott bukkanni maláta"sör", vagy Rossmannban is kapható Ovomaltine (malátaital), olyan, mint a Nesquik kakaó ízre

2016. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és gyakori mellretétel, ha óránként akar szopizni, akkor óránként!
2016. jún. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szoptasd meg akkor, amikor kéri és olyan sokáig, ameddig kéri. Ha nem hasfájós, mehet mindig két ciciből. Utána fejj pár percig, akkor is, ha semmi nem jön. Ehelyett mondjuk nekem az jött be nagyon, hogy még egy "körre" visszaraktam a babát - ha a tiéd is elég lelkes, ez nagyon hatásos és kevésbé is munkás, mint a fejés. Minden szopi után igyál egy pohár folyadékot.

Ezen felül a görögszéna (tea vagy kapszula) vált be. (Azt olvastam, teheneknek is ezt a gyógynövényt adják:))

Egyébként attól, hogy napi egy alkalommal kell pótlás, még nagyon sokáig szophat mellette.

Aztán ha a babád esetleg az a típus, aki este jóval nagyobb mennyiséget enne, mert gyanúsan már "rágyúr" arra, hogy átaludja az éjszakát, akkor - ha ragaszkodsz az anyatejhez - te viszont felkelhetsz fejni és azt megkaphatja a következő este pótlásnak. Nálam az egyik gyereknél volt erre példa.

2016. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ami nekem segitett: pizza, almalé, párolt sárgarépa, karalmaz, alkoholmentes sör, foghagymas piritos, zabkasa, zöldborsó. Ami nem: citrusfélék, kávé, csokoládé, gomba. Próbálj aludni amikor csak lehet, igyál naponta minimum 4 liter folyadékot, és ha stresszelsz, akkor sírd ki magad, mert attól is jobb lesz. Használj mellszìvót szoptatás után. Naplóztam az első fél évet, ezeket szürtem le belőle :)
2016. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Honnan tudod, nincs tejed? Nem hízik a pici? Az, hogy tápszerezed a tejed elapadásához vezet majd. Próbáltad azt, ha úgy érzed az egyik melledből elfogyott a tej átrakod a másikra. Míg azon a cicin van az előzőben termelődik tej és visszarakod rá. Ezt annyiszor csinálhatod amíg jól nem lakik a pincúr. Mindig hagytam cumizni is a cicin. Nekem így állt be a kereslet kínálat. Nem volt könnyű, volt hogy 5 órán át csak ciciztünk. Ez már a múlté, 2,5 hónapos a babám és negyed óra alatt befejezi az evést.
2016. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? Szoptatási tanácsadótól tudom ezeket, aki azért csak ért hozzá... A kérdező elég kevés infót adott meg. A lényeges dolgok kimaradtak. Mindenesetre tudni kell, hogy nagyon ritka az a nő, akinek ténylegesen nincs elég teje. A váltócicizés segít, ha nem lakott jól a baba, csak türelem kell hozzá. Tápszer=tejelapadás
2016. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyet értek az utolsóval. Ugyszint 7 hetes volt a babám és mindenki azt monta nem elég a tejed azért sir egy idő utan feladtam nem voltam elég kitartó elkezdtem pótolni és ugy meg szokta a cumis üveget hogy ha mellre raktam ordított igy szép lassan elapadt a tejem végén már együtt sírtam vele higy kapja be a didit. Ha kivánhatnám bár kezdhetném előről. De az biztos a másodikkal könyebb lessz

Ugyhogy ne add fel és felejtsd el a pótlást amugy a kérdés kiírása ota eltelt 10 nap sikerult helyre állni?

2016. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen most már úgy néz ki h van tejcsi ,

És már azt is kitapasztaltam h ha mellre akarom tenni és el kezd ordítani akkor bizony nem éhes.. (hiába hittem azt h éhes) :)

Csak a közelségemre vágyik :) a napokban meg végig aludta az éjszakát is, hajnali 5kor kelt csak fel..

2016. jún. 13. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!