Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy több tejem...

Mit csináljak hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés
Lassan 6 hónapos a babám. Reggel és este még elég neki a tejcsi. Napközben tápszer és napi 2szert már eszik főzeléket is. Iszok sok folyadékot és pihenek. Most van 2-jára a menzeszem. Most iszok tejszaporító teát is. Ha esetleg úgy érzem, hogy több a tejem, hogy csináljam? Mondjuk délben fejjem le? (Ha napközben adok neki cicit és nem ugye nem lakik jól, akkor már nem kell neki a tápszer. Ezért gondoltam, hogy fejném. Minden ötlet érdekel. Ha vmit még kihagytam, kérdezzetek nyugodtan. Előre is köszi a válaszokat.

2012. dec. 10. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem akarlak elszomorítani, mikor nekem kevesebb lett a tejem, hiába csináltam bármit, nem lett több. 2 hónapos volt a lányom mikor kellett már a pótlás neki, akkor ittam a tejszaporító teát, rendeltem több ezer ft-ért kapszulát de semmi. Hiába próbáltam ki mindent, fejtem is, semmi nem használt, aztán 4 hónapos volt a lányom mikor el is apadt. :(
2012. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem értem...

szoptasd nappal is, attól lesz több tejed, ha szoptatod.

minek adsz neki nappal tápszert? nem az a jó, a anyatejjel lakik jól, miért kéne neki még tápszer?

2012. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem igazán.

Minél többet van cicin, annál több a tej.

Ha reggel-este szoptatod csak, akkor logikus, hogy már nincs túl sok.

Az adag akkor fog növekedni, ha szoptatod, és amit mellé adsz, azt nem szopi helyett, hanem közben, vagy közvetlenül utána adod.

Persze fejéssel is növelheted az adagot, de sokkal egyszerűbb, ha mellre teszed a babát.

2012. dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Első válaszoló vagyok!

Most nyugodtan le lehet pontozni, de mikor nekem kevesebb lett a tejem, hiába tettem gyakrabban cicire, hiába fejtem minden evés után, semmit nem használt, egyáltalán nem lett több tejem!

2012. dec. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Minél több tápszert adsz, annál kevesebb lesz a tejed. Az jó, ha éjjel is szoptatod, nekem akkor termelődött a legtöbb tejem. Én soha nem fejtem, hagytam, hogy beálljon a kereslet-kínálat, őszintén szólva megpróbáltam fejni mindhárom gyereknél, de nem tudtam, és feladtam a dolgot, inkább igény szerint szoptattam, ez vált be. Ha túl sokat ittam, az sem volt jó.
2012. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Off:

Kedves Első!

Mint látod, senki nem pontozott le.

Kifejezetten sajnálom, hogy Neked nem sikerült, mindemellett annak az anyának, akinek a baba 4-6 hetes koráig van elég teje, annak később is van, csak esetleg valamin változtatni kell a szoptatási gyakorlatban.

Olyan nincs, hogy 4 hónaposan egyszer csak elapad a tej. Kivéve, ha mondjuk valami trauma éri az anyát, pl. megözvegyül, vagy ehhez hasonló szörnyűségek, amik lelkileg nagyon megviselik, de ez azért elég ritka.


Az igény szerinti szoptatás mindenkinél meghozza gyümölcsét, csak ez is félre van értelmezve sokszor, hogy hogyan működik.

2012. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

El kell mesélnem, hogy akkor lett kevesebb tejem, amikor hazautaztunk (Ausztriában élünk, és muszáj volt hazamenni, útlevél miatt), eléggé megviselt a dolog, nagyon sokat idegeskedtem családi dolgok miatt. Az otthonlét alatt sokat kellett mennünk vásárolni, egyebek... Tehát felborult az egész életünk. 2 hetet voltunk Mo-on, és mikor visszajöttünk sem állt helyre a dolog... De azt is el kell mondanom, hogy egy barátnőmnek segítettem kint munkát találni és 1 hónapot itt laktak, ami szintén felborította az életünket. Úgy gondolom ezt lehet traumának nevezni, tudom hogy összehasonlíthatatlan a halállal, de én elég rosszul viseltem. Elég sok idő eltel, hogy visszajöjjön a tejem de még bízom benne. Nem tudom hanyadik vagy, de igaz ez a kereslet-kínálat dolog: mert mikor megszültem nagyon sok tejem volt, minden etetés után még lefejtem 150-200grammot,de szép lassan azt is elhagytam és beállt a kereslet-kínálat. Csak ha nincs mit szívnia a gyereknek akkor.. ???

Ja és próbáltam azt is hogy délben cicizik, de akkor este nem volt elég. Szóval?

2012. dec. 10. 13:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Trauma az is az anyának, ha pl. az ő anyukája állandóan azzal traktálja a lányát, hogy miért nem adsz neki tápszert, miért éhezteted? Ha nincsenek nyugodt körülmények, akkor is simán apad a tej. Ez a húgomnál volt 3 hónaposan. Egy hónapon keresztül aztán csak fejt az etetésen kívül, semmi mással nem foglalkozott, és mindenkit elküldött maga körül, ha bele akartak szólni az etetésbe. Meglett az eredménye, újra van sok teje.


Nekem pl. nem akar nőni a mennyisége, hiába van gyakran mellen a kéthetes kicsim. És bizony nagyon keservesen sír, hogy még éhes. Próbáltuk tápszer nélkül is. Nem aludt egész nap, olyan keservesen sírt, a cicit pedig üresen elutasította. Szinte kétségbe volt esve, pedig mellettem feküdt egész nap. Az is igaz, anyu állandóan meg akarja mondani, hogy ez vagy az miért nem jó így, és ő úgy csinálná, hogy. Nekem meg az agyam elszáll ilyenkor. Szóval a nyugodt körülmények egyelőre nálunk sem adottak... Ráadásul jövő hétvégén jön az anyósom is napokra, már előre félek.

2012. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát igen a nyugalom nagyon fontos az anyának!

Próbálj nyugodt maradni és csak meghallgatni hogy ő így csinálná, te meg mondd el hogy te úgy szeretnéd és értse meg. Pont én írom! Engem az anyósom akaszt ki, meg egyfolytában azt érzem, hogy fikáz hogy én semmit nem csinálok jól.. De már annyira kikészítettem magam, hogy lesza.... Meghallgatom amit mond és kész.

És lehet hogy megpróbálom gyakrabban cicire tenni... De ha nem lakik jól akkor mit csináljak?

2012. dec. 10. 13:41
 10/14 anonim ***** válasza:

Mivel már lassan 6 hónapos a babád, egyre több más ételt is kóstol lassan. Szerintem amennyit tudod, szoptasd, és ha gondolod, pótolj mellette. Akár anyatejjel, akár tápszerrel. Most már neki is egyre több energiára lesz szüksége, talán nemsokára feláll, lassan mászik, stb.

(egy korábbi válaszoló)

2012. dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!