Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit adtok inni 4 hós,...

Ti mit adtok inni 4 hós, tápszeres babátoknak?

Figyelt kérdés

Babám 2 hete tápszeres, eddig tartott az anyatej :(

Dr.nő azt mondta, hogy kellene adnom valamilyen folyadékot,mert 3-4 naponta kakil a táp miatt...

A víztől hányingere van :)


2016. jún. 3. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Babavizet adtál neki?
2016. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, persze :)

4. baba

2016. jún. 3. 19:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmit még. Nagy melegben, izzadás után próbáltam már vizet svéd itatóból, de nem fogadta el, kiköpte, pedig újszülött korában sokat használtuk az itatót. Én inkább tápot váltanék, az enyémnek is volt ami székrekedés okozott (Milumil AR Optima), a jelenlegivel minden nap kakil (Humana Baby Fit). A napokban el akarom kezdeni a kóstoltatást almalével, remélem elfogadja majd és akkor én is nyugodtabb leszek, hogy a táp mellé ment folyadék is.
2016. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy hányingere van? öklendezik? a miénk vizet iszik (de nem minden nap fogadja el), azt szoktak nekik adni. A miénk is 3 naponta kakál már az elejétől, de akkor nem esik nehezére és amúgy alul-felül jól szelel:), és ez a doki szerint nincs mit tenni helyzet.


Ha a tiednek nehezére esik a kakilás, Espumisan cseppek adhatók ilyen esetben.

2016. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

tápot nem válthatunk sajnos :( Peptit eszik kimutatott allergia miatt.

Igen, öklendezik, de nem úgy,mint aki félrenyel, hanem konkrétan látom rajta, hogy kirázza a hideg a víztől :)

pedig próbáltam kanállal, svéd itatóból, cumisüvegből...

2016. jún. 3. 20:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Babatea.
2016. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Őszibaracklevet
2016. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hát az enyém semmilyen vizet nem iszik meg. 4 hónaposan még igaz semmit sem adtam neki, hozzátáplálás után erőltettem a vizet de már pisis pelenka se volt elég.. így jött a higított gyümölcslé. Szóval nem minden baba issza meg a vizet. se forralt visszahűtött víz se babavíz nem kellett neki.

Ha nem erőlködik nagyon és nem kemény a széklete akkor még ez sem vészes egyébként, nem muszáj itatni. Nálunk is volt mikor kimaradt 2-3 nap de meglepő módon semmilyen gond nem volt vele. Csak felnőttek között is nagyok az eltérések és babáknál is nyilván, van akinek pár naponta és van akinek naponta több van.

2016. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok... Én sem adtam 4 hónaposan de nem is volt gond a székletével. Mondjuk ezen nem múlna a szenvedése, ha gondot okozna a kakilás inkább adnék neki baracklevet. Sőt, nem vártam volna 6 hónapos korig a hozzátáplálással sem.

Bár tudom itt divat inkább nézni ahogy szenved a baba, nehogymár adjanak szegénynek valamit amitől hígabb a széklete meghát piszkálni se szabad nehogy hozzászokjon, nyilván én úgy csinálom ahogy jónak gondolom, ti meg megint.

Le lehet ezt is pontozni.

Szintén Peptit evett a babám 1 hónapig (csak nem jött be) és mindennap volt széklete hozzátáplálás előtt is.

2016. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyem mondjuk ujszulott koratol itatva van a tapszer melle, szoval nem most kezdtem el.de kizarolag vizet kap inni. Amig az megfelel neki (szivesen issza,napi 2-3dl) addig nem szeretnek adni neki sem teat,sem gyumolcslevet. Eleget fog meg elete soran edes dolgokat enni-inni. A viz a legjobb szomjolto:)
2016. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!