Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntej fehérje allergiának...

Tehéntej fehérje allergiának milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés

A dokink állította fel ennek a gyanúját, mert a picikém egyszer csak nem akart annyit enni, aluszékony volt és nagyon fehér.

Elvittem vérvételre, ahol kiderült, hogy vérszegény, de avasa és a vaskötő kapacitása (vasraktára) normális, tehát valószínű, hogy egy természetes vérszegénysége van, mivel a vérecskéjük most cserélődik le a felnőttkori formára. Ennek ellenére a doki azt mondta, hogy, szerinte nem elég neki a vas és lehet, hoyg egy felszívódási zavar miatt nem elég, amit okozhat a tehéntej fehérje allergia. Utánaolvasva, néhány tünet nálunk is van: nem evés, bukás, hasfájás, de pl. nincs semmilyen más pl. hasmenés, fejlődésbeli elmaradás, száraz, csúnya bőr stb. a klinikán, ahol levették a vért a z a doki is azt mondta, hogy nincs vashiánya, ha a normál tartományban van a vasa, de adjam neki a gyógytápszert, meglátjuk 4 hét múlva változik-e valamit a dolog. Innentől viszont úgy fáj a hasa, mint még semmikor.

Ideges vagyok, hogy most esetleg tök feleslegesen van ez az egész dolog, plusz még én sem ehetek semmi tejterméket, mert szeretném odaadni neki azt a sajnos minimális tejemet, ami van.


köszi a válaszokat nagyon!!!!!


2008. szept. 26. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2008. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányomnak tehéntejfehérje allergiája volt két hónapos korától! Az egyik legjellemzőbb és legegyértelműbb tünete az ekcéma volt! A kis arcán, kezén, egész testén szinte alma nagyságú köralakú piros, száraz foltok, néhol szinte kirepedt és vérzett.

Elküldtek minket gasztroenterologiára azonnal és ott valóban meg is állapították, hogy tejfehérje allergiás! Ő nem volt bukós baba egyébként!

Kapott rá speciális tápszert, és a drnő ígérete szerint 1 éves korára ki is nőtte az allergiát! Pluszban még állandóan bőrgyógyász által felírt zsíros kenőccsel kellett kenni, de tényleg helyre jött 1 éves korára.

2008. szept. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!