Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a csirke (fehérje) allergiának?

Figyelt kérdés
A kutyámon apró fehér zsírmirigyszerű kiütések vannak és napi 2-3-szor rájön egy fulladási roham pár másodpercig. Az orvos szerint tápot kellene váltanunk. Március óta kap felnőtt tápot, április végén kezdődtek a tünetek. Eddig royal canin mini adultat kapott, most bárányhúsos purina dog chowra váltunk majd és hetente kell vinni sajátvérterápiára.
2010. jún. 7. 14:45
 1/10 anonim válasza:
0%
Egyáltalán nem hiszem, hogy a táp miatt van. A royal canin az egyik legjobb igazi minőségi márka... Én azt javaslom látogass meg egy másik állatdokit..
2010. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem fehérje allergia lesz. Szomszéd kutyusnak is fehérje allergiája volt, viszketett a bőre, de amúgy semmi nem volt látható neki. A táp tökéletes, nem érdemes váltani. Én is egy másik dokira szavaznék.
2010. jún. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én se adok neki csirkét.vettem már méreg drága tápot nem ette meg,hányt töle.csak a frieskiestöl nincs semmi baja.
2010. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de engem még mindig ennek az allergiának a tünetei érdekelnének inkább. A tápváltást már a második doki ajánlotta...
2010. jún. 7. 16:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 1 éves yorkim,és ő is allergiás.Bár ilyen zsírmirigy kiütése egy van(eddig azt hittem az oltások miatt van ott neki az a gumó),csak a fülét vakarja állandóan.Száraz tápban nem tudok segíteni,mert az én kutyám válogatós,és inkább konzervet adok neki.Próbálok kevés fehérje tartalmú(protein)-t venni.
2010. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a royal egyenlő a legolcsóbb csirkés száraz táppal. rengeteg szénhidrát, kevés tápláló dolog..és allergén anyagokat is tartalmaz.

acana hipoallergén tápot javaslom, meg egy másik dokit.

sajna anno 2x is tápot váltottunk és kiderült h köze nincs az allergiához a kutyánknak. egy másik doki azonnal rájött.

remélem rendben lesztek!

2010. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is elvileg (nem bizonyított) csirkeallergia van, ha csirkés tápot vagy csak csirkét eszik vörös lesz a bőre és elkezd vakarózni.Ételallergiára utal a fül gyulladása.

Egyébként szerintem olyan könnyen rámondják a kutyákra hogy táp allergia, főleg hogy csirke és sokszor nem is az a fő probléma. Annyi minden más van még a tápokban a csirkén kívűl amire allergiás lehet.

Olvasd el a royal canin adult mini összetevőit:

kukorica, dehidratált baromfihús, kukoricaliszt, kukoricaglutén, állati zsírok, hidrolizált állati fehérje, cukorrépapép, szójaolaj, élesztő, halolaj, ásvámnyi anyagok, DL-metionin, nátrium-polifoszfát, L-lizin, tojáspor, L-karitin.

alapból rosszul kezdődik mert nem hús az első összetevő hanem kukorica!!! Tehát mondhat bárki bármit ez nem egy jó táp.A csirke dehidratált formában van csak benne tehát arra nem lehet allergiás a kutyád.

Szerintem próbálj ki egy olyan tápot amiben a hús van az első helyen és nincs benne ilyen sok kitöltőanyag mint a royalban. Acana, Orijen, Pro Plan. Ha olcsóbb kategóriát tudnál neki megfizetni akkor Brit Care, Skinners bárányos vagy halas.

És ha még időd is van hozzá akkor főzhetsz neki húst rizzsel és zöldséggel és ha javul rá az akkor utána újra adhatod neki a tápot és meglátod visszajönnek e a tünetek.

2010. jún. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sokak szerint a royal az egyik legjobb márka, a dokik is dicsérik. Mások szerint meg elég rossz. Most akkor hogy van ez?:( és ha ezek a tünetek nem a táp miatt vannak, akkor milyen allergiára utalhatnak?
2010. jún. 8. 15:13
 9/10 anonim ***** válasza:
barátnőm kutyája poratkára allergiás, ők is bármire allergiásak lehetnek és náluk is van allergiateszt de elég húzós az ára és az én dokimnak az a személyes véleménye hogy nem is mutat biztos eredményt.
2010. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én kutyám is fehérje allergiás és gyógyszert is írtak fel neki rá. Prednisolont, ami egy szteroid, szóval nem repesek az örömtől, hogy immár 6. éve szedi. Igaz hogy általában 3 naponta egy fél elég, de amikor szezonja van az allergiának, olyankor napi 1 fél. Nálunk a tünetek azok két fázisban jönnek elő. Először kb. 2-3 hétig vörös duzzanatok lesznek a kutya hóna alatt, combján, bedagad kicsit a két első mancsa, amit állandóan nyalogat meg rág. Ezeket Neogranormonnal vagy Sudocreammel szoktuk bekenni, illetve kamillás fürdőben kicsit megfürdetjük (sampon nélkül). A második fázisa kicsit kellemetlenebb mert az egész háta, nyaka, hátsó lábai ilyen hámló sebekkel lesz tele és nagyon viszket neki. Az viszont változó, hogy ez az időszak meddig tart.
2011. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!