Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a kisfiam?...

Miért csinálja ezt a kisfiam? Ötletek?

Figyelt kérdés
Amikor ölben viszem, és sétálunk, akkor kifeszíti magát. Feszesen áll a lába a csípőmnél, a kezei kitárva. Szoktunk vele játszani, hogy ő fekszik az ágyon, lebegtetünk előtte egy színes plédet...stb... azt általában szereti, kacag olyankor, bár nem mindig, és amikor nem kacag, akkor kezei kitárva, és feszül. Remeg a keze. Ezt lehet túl magyaráztam, remélem érthető. Az a lényeg, hogy néha fezsültnek, idegesnek érzem. Nyugtalannak. Van, hogy egy játéknak úgy neki esik, hogy rángatja, dobálja és szinte látom, hogy teljesen megbabonázta, külvilág megszűnik és vad a tekintete. Most ez micsoda? Van olyan doki, ahol ezt meg lehet vizsgáltatni?
2016. jún. 9. 20:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, 6 hónapos.
2016. jún. 9. 20:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Háziorvostól kérj tanácsot, hogy hova viheted kivizsgáltatni. Sajnos jobb ötletem nincs.
2016. jún. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsi babáknak gyengébb még az idegrendszere. Alszik eleget? Csak mert kizárolag alvással regeneralodik.


Valahol le van irva mennyi ébrenlétet bìr egy gyermek korosztalyhoz kötve es ha meghaladja, akkor kimerülés van.


Illetve az is lehet a hátizmai feszesek, nem árt masszírozni minden este amugy is szükségük van rá mert az izomtonus eloszlást sem tudja még jol szabályozni az idegrendszer kb 0 hotol.

2016. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisbabák is néha idegesek vagy nyugtalanok, ez teljesen normális. Az is, hogy néha nekiesik egy-egy játéknak, hiszen neki még azt is meg kell tanulni, ki kell próbálni, mi történik, ha rángatja vagy dobálja.

A kérdésedből viszont azt veszem ki, hogy mikor ölben viszed, mindig kifeszíti magát, meg a kiságyában is, ha épp nem szórakoztatjátok. Ha így van, az nem általános, erről mindenképp szólni kéne először gyerekorvosnak, aki tovább tud küldeni a megfelelő orvoshoz.

Mozgásfejlődéssel hogy áll?

2016. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De milyen orvoshoz kellene vinnem? Az itteni csak annyit mond majd elmulik... stb.. Szépen ül, forog. hasról hátra és fordítva. Szerintem a mozgásával nincs gond. nagyon erdeklodo , vidám természetű. Lehet csak én reagalom tul... de azért zavar.
2016. jún. 9. 22:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ortopéd orvos és neurológus szokott minden babák-kisgyerekek mozgásával kapcsolatos dologgal foglalkozni. De nézhetsz Dévény-est is, Nekem nincs velük személyes tapasztalatom, de sokan dicsérik, és ha a feszes izomzat a probléma, tornával hamar rendbehozható.

De ha csak néha fordul elő hogy kifeszíti magát, nem ez az általános testhelyzete, az szerintem normális, az enyémek is kifeszítették magukat, ha valami nem tetszett nekik.

2016. jún. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyermek neurológushoz vidd el.
2016. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!