Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angelcare AC300 LÉGZÉSFIGYELŐ...

Angelcare AC300 LÉGZÉSFIGYELŐ használatánál mire kell figyelni? A kiságy matraca alatti rácsra lehet tenni az érzékelő táblákat, vagy egy sík lapot vágassunk bele?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi,a leírását elolvastam.
2010. ápr. 12. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi mindkét gyereknél az ágyrácsra tettük, a matrac alá. Amíg nem ugrál a gyerek rajta, addig nem sérül tőle.
2010. ápr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az rács és a matrac között van nálunk. Nem mozdult el onnan még soha, pedig már 11 hós a lányunk és még ugrál is ágyban.

Mi meg vagyunk elégedve vele. Riasztott már, de nem alaptalanul. A gondunk most már az, hogy a kis anygyalkát hova tegyünk el a keze ügyéből, mert piszkálja. :)

2010. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A matrac allá, a rácsra teszed nem mozdul el.

Síklap rács helyet nem jó mert a matrac nem szellözik.

2010. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szintén az ágy rácsára tettük. Középre, a két lapot egymás mellé.

Nagyon érzékeny, minden rezgést észlel (a gyárilag beállított és ajánlott 3-as érzékenységen hagytuk) pl. kiveszem a kicsit és az ágy mellett sétálunk, akkor is érzékel időnként (vagyis nem mindig riasztott be, ha nem kapcsoltam ki). Gondolom, kicsit mozdul a padló és ezzel az ágy is. (Attól tartottunk, ha a baba nem lélegezne, de más mozgást érez, nem fog jelezni. De szerintem csak a járást érzi, és ha egyszer ott vagyok mellette, akkor úgyis megnézem, jól van-e. De ez csak a mi idétlen padlónknál van. Csak mint tapasztalatot írtam...)

Azért a kiságy lába alá vágtam filclapokat, hogy egyéb rezgések (elsőn lakunk, a nagy teherautók okozhatnak talán ilyet) ne jussanak el az érzékelőkig.

Egyébként szerintem nagyon megbízható. Nálunk egyszer sem jelzett be tévesen. Sokat ijesztgettek, hogy majd a téves jelzésekre riadunk éjjel, de nem így lett. Egy ismerősömnél volt 1-2 téves riasztás, de inkább az legyen...

Azt nem tudom, hogy miért írja az utasítás, hogy x távolság (nem emlékszem, hány centi) legyen a kiságy és a riasztó egység közt. A kórházban a babaágyak sarkára volt akasztva az angyalka, mi is oda tettük otthon, ez nem okozott gondot.

Több, mint 3 hónapja használjuk, még nem kellett elemet cserélni. Jó kis szerkezet. Nagyon megnyugtató, hogy figyel a babára. Éjjel néha félálomban is felnézek és látom a zöld villanásokat, ez megnyugtató. :-)

2010. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én annó leveleztem az AC egyik emberével és ő javasolta, hogy ne rácsra tegyük. De ezek szerint sokan használják úgy és nincs gondjuk. Mi furnérlapból vágattunk két az ággyal megegyező szélességű és kb. az érzékelőtábla plusz 5-10 centi hosszú lapot. Ezeket tettük az ágyrácsra, rá az érzékelőtáblát és úgy jön a matrac. Nem mozdul el és nagyon jól működik. Én már el sem tudnék nélküle képzelni egy éjszakát :).
2010. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a leírás szerint sík lapra kell helyezni az érzékelőket. Először mi is a rácsra raktuk, de tévesen riasztott. Akkor raktunk alá egy vékony lapot és így már oke volt.

barátaink nagy alakú könyvet raktak a rácsra és arra az érzékelőt, így is jó.

2010. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2010. ápr. 13. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!