Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek egy 1,5-2 éves...

Szerintetek egy 1,5-2 éves gyereknek mi a jobb, ha az anyukájával van 3 éves koráig vagy ha megy bölcsődébe?

Figyelt kérdés
Ugye ahhoz még kicsi, hogy kellene neki minden nap a nagy gyerektársaság. Mi a tapasztalatotok?
2016. jún. 15. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb ha 3 évig otthon van, de skat jár gyerekek közé, és utána oviba megy.
2016. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a legjobb, ha 3 évig otthon van , addig pedig sokat megy gyerektársaságba, hogy szocializálódjon.

De ha meg nem megoldható (anyagi, egyéb okok), akkor menjen csak bölcsibe, semmi baja nem lesz.

2016. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nem fekete vagy fehér. Teljesen gyerek és anyafüggő. Én úgy gondoltam sokáig, hogy az a jó, ha otthon van a gyerek anyával és csak utána megy oviba. Most, hogy van kettő úgy gondolom, hogy ha én ennyire feszült vagyok minden nap, akkor az nekik sem jó. Az a megoldás az ideális, ahol anya és a gyerek(ek) is jól érzik magukat. Ezt kell megkeresni. Ha ez heti 2-3 nap bölcsi vagy csana, akkor az, ha teljesen bölcsi az, ha otthon lét, akkor meg az. Nincs egyetemes jó.
2016. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
3, 3 és fél éves korig otthon, majd óvoda.
2016. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Általában az a jó, ha otthon van az anyjával. Persze sok tényezőtől függ a dolog és lehet találni olyan élethelyzeteket, amikor a bölcsivel jár jobban a gyerek.
2016. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Én 2 évesen bölcsibe adtam a fiam, előtte már fél éve dolgoztam a férjem szabadnapjain.

Én nem az a típus vagyok, aki 3 évig boldogan otthon van. Már 1,5 év után majdnem becsavarodtam otthon, és hiányzott az "élet". Imádom a fiam, a férjem is jó apa, segít, de nem tudtam volna 3 évig "otthon ülni".

Szóval a fiam bölcsis lett, én munkába álltam. Sokkal kiegyensúlyozottabb lett az életünk, fiamnak is nagyon jót tett a közösség, sokat fejlődött pl beszédben, kommunikációban.


Úgyhogy erre nincs szabály, nálunk senkinek nem lett volna jó, ha 3 évig otthon vagyunk.

2016. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk az volt jobb, hogy bolcsibe ment koran. Az, hogy masnak hogyan jobb azt nem tudhatom.
2016. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A gyereknek az a jó, ami az egész családnak jó. Van egy ideális forgatókönyv, amiben legalább 3 éves koráig otthon van az anyukájával. Ha viszont a család boldogulása a tét, és emiatt az anyának vissza kell mennie dolgozni, akkor a bölcsitől sem fog sérülni (viszont egy frusztrált anya mellett sérülne). És a frusztrációt a GYES-betegségben szenvedő anyákra is értem. Boldogtalan anyának nem lehet boldog a gyermeke, ez az alapszabály, az már, hogy melyikünk mitől érzi magát boldognak, 3 év babázás vagy munka, vagy tanulás, vagy egyéb mellett, az már nagyon egyéni.
2016. jún. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az arany kozeput a legjobb. Nekem ikreim vannak, lassan 2 evesek es szerencses helyzetben vagyunk, m meg otthon vannak. Viszont en azt latom, h nagyon kell nekik a gyerektarsasag es a szocializalodas a veluk egykoruakkal, m teljesen kifordulnak magukbol, ha sokaig nem latnak mas gyerekeket. Igy mi reszidos bolcsibe adjuk oket. Heti 2-3 nap delelott vagy delutan.
2016. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ideális szerintem,ha anyukájával van 3 éves koráig,de majdnem mindennap van olyan program,ahol emberek,gyerekek veszik körül.
2016. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!