Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba teáztatása jó ötlet?

Baba teáztatása jó ötlet?

Figyelt kérdés
Anyatejes babám az első hónapban 1.5 kilót hízott. Folyton enne, persze a legújabb szokás az, hogy adjunk neki, amikor csak kéri... de azért kéri folyton, mert fáj a hasa és sír a bukástól, viszont mikor a sok okos tanácsra óránként, fél óránként engedtem neki, úgy fájt a hasa, hogy 3 napig nem aludt. A hasfájásra szedünk Coliefet és Infacolt és trükközök a szoptatási technikával, most sikerült 2 óránkénti szoptatásra beàllni, viszont még mindig nyög egész éjjel. Arra gondoltam, hogy ánizs teáztatnám, ez talán a fájdalmakat is enyhítené és talán picit eltelítené, mert ez rengeteg hízás. Terhességi cukros voltam és mindkettőnk felmenői közt vannak cukrosok, főleg ezért féltem. Mit gondoltok?

2016. jún. 15. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha így áll a helyzet, még ma felhívnám a gyerekorvost vagy a védőnőt tanácsért, hogy milyen teát adhatok ekkora babának, s milyen időközönként.
2016. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyik ismerosom kb a baba 1-2 hetes kora ota ad neki kamillateat, mert hasfajos volt a baba... Viszont 5 hetesen uborkabefottlevet is adott neki (szopogatta az uborkarol a levelet a baba)... szerinte a vedonok csak pofaznak, mi ismerjuk a babainkat, es mi tudjuk, hogy mi a jo nekik. 150 milit is megiszik teabol a baba, eddig semmi baja, lassan 3 honapos, viszont ez igy eleg veszelyes szerintem..
2016. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Én inkább felforralt és visszahűtött vizet adnék két evés között.
2016. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

nem jó ötlet. és éhes babát meg kell etetni, de a tied nyilván nem éhes, hanem egyszerűen még nem ismered a jelzéseit, ezért érted félre. dehát le is írod, hogy nagyon fáj a hasa, ezt jelzi, nem éhséget. kezdő anyaként sokan járnak így, én is ezt csináltam első gyerek 2 hónapos koráig, aztán rájöttem, hogy ha foglalkozom vele akkor nem sír, ha meg éhes akkor nem hagyja abba míg nem kap :D


ánizs teát nem szabad adni, kamilla teát lehet kúraszerűen, havi 3-4 alkalommal, az hashajtó. édeskömény teát lehet, az puki hajtó :) és persze vannak különböző babateák amiket úgyse fogad el, mert ha éhes, akkor tejet szeretne, ha meg nem éhes inni se akar, de próbálkozni lehet :)

2016. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

A levegő miatt amit nyel, fájhat a hasa. Minden étkezéskor büfiztesd. Mellette tornáztasd, mozgasd meg a pocakját este, fürdés után, így is segítve a levegő távozását.

Volt aki szélcsövet vett és azt mondta, hogy sokat segített.

Mivel anyatejes a baba és hasfájós, figyelned kell, hogy mit eszel/ iszol!


Ánizs helyett inkább köménymag teával próbálkoznék, ennek generációkra visszamenőleg bizonyított hatása van! Persze cukor nélkül! Gyakorlatilag hónapokig nem kell cukor és egyéb fűszer a babának (otthon készült teába sem!)

2016. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Nyugodtan adhatsz teát.

Akár kamilla akár mecsek baby teát pár korty is jó.

Nekünk az segitett!

De ha szoptatsz akkor Te is ihatnál kamilla teat és abból ő is kapna.

2016. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kamilla tea nem nagyon ajánlott, főleg a hosszabb távú fogyasztása, mert allergizálhat, és szárítja a beleket. Az édeskömény tényleg segíthet, de arra is lehet érzékeny a baba, előfordulhat, hogy az édesköménytől jobban fáj a hasa (ezért pl. az anya szoptatós teájára is sok baba érzékeny).
2016. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ahogy látom, megoszlanak a vélemények. Elsőnek: pont holnap megyünk az egy hónapos védőnői,orvosi vizsgálatra, egy ideig kértem a tanácsokat, de mivel nem váltak be a javaslatok (pl. Nutriton bukásra, ettől csak szorulása lett), egy ideje nem traktáltam őket. Majd holnap....


Kíváncsi vagyok, mit szólnak majd a növekedéshez...


Többieknek: látom, ki ezt, ki azt ajánlja ivàsra, az ánizst anyukám ajánlotta, ő velem és tesóimmal ezt itatta. Szakcikkekben is egymàsnak ellentmondóakat írnak.


Büfiztetésben jók vagyunk, szoktam pár perc után és a végén, ha hosszan szopik, akkor közben is.


A tornáztatásnak még sosem volt eredménye :(


mikor én kamillát ittam, attól fura zselés hasmenése lett. Talán túl sokat ittam...


Már szinte minden allergént kiiktattam az étkezésemből 3 hete. Nem látom, hogy ettől javult volna, csak én vagyok egyre éhesebb és kívánósabb :)


Aki írja, hogy félreértem a jelzéseket: biztos nem értek mindent, a 2 órákra is úgy sikerült kihúzni, hogy próbálkoztam mindenfélével szórakoztatni, oldani a hasfájást is, hátha mégsem cicit akar, de ide lyukadtunk ki mindig... eredménye azért az időnövelés és ez jó. Azt már én is észrevettem, hogy néha a túl sok törődés üt vissza, de nincs szívem nem babusgatni, mikor sír, így gyakran a karomon altatom el, legalább alszik :) mikor igazán mélyen, akkor úgyis le lehet tenni (ezt azért írom, mert nemcsak cicifüggő, hanem ölelésfüggő is :) )


Ha holbap nem akadnak fenn a nagy hízáson, akkor én se fogok izgulni, de azért a testsúly majdnem felét meghízni nem kevés.

2016. jún. 15. 21:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a hasfájás akkor szünt meg, mikor kiiktattam a tejet az étrendemből.
2016. jún. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mennyi idővel utána szűnt meg? 3 hete nincs tejtermék...
2016. jún. 16. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!