Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babátok hogyan...

4 hónapos babátok hogyan "játszik" a játékokkal? Hogyan nyúl utánuk?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 4 hónapos és 4 napos. Azt figyeltem meg, hogy ha a játszószőnyegen van, vagy a járókában hason vagy hanyatt fektetve akkor utánuk nyúl a játékoknak, megfogja a szájába veszi, esetleg csak piszkálgatja, de érdeklődik. Ha én nyújtanék neki csörgőt, akkor az hosszan csak nézi-nézi, és ha utána nyúl nagy ritkán, akkor sem a játékot fogja, hanem az ujjaimat. Hogyan várhatnám akkor hogy átteszi egyik kezéből a másikba, ha meg sem fogja? A játszószőnyegre felfüggesztett játékkal jókat játszik, de többnyire csak egy kézzel, és azokat nem tudja ugye a szájába venni, mert nem érnek odáig. Nektek mi a tapasztalatotok, normális ez?
2016. jún. 16. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális. Az én babám lassan öt hónapos, de még egyszer nem vettem észre, hogy kifejezetten áttette volna a játékot egyik kezéből a másikba. Pedig ügyes a keze! Ami nekünk bevált, hogy én a játszószőnyeg egyik játékát megtoldottam egy plusz játékkal, amit régóta elér, tudja fogratni, fogni, rágogatni, nagyon szeret vele foglalkozni! Ettől szerintem rengeteget ügyesedett a kézkoordinációja. :)
2016. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En leteszem a babamat egy pihenosszekbe, es adogatom a kezebe:) igy megfogja, es jatszik vele. O is 4 honapos. Fekve o sem jatszik annyira el, de ha a pihenosszekben csucsul, akkor fel-1 orat is elvan ott egyszerre
2016. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én igyekszem nagyon keveset hordozóba, vagy hintába (nekünk ez van pihenőszék helyett)tenni, mert így is gyógytornára járunk túl feszes izomzat miatt. (még nem fordul, csak 1-2 alkalommal sikerült hasról hátra, de inkább csak hintázni szeret a kezén)Fekve jól elvan a játszószőnyegen, akár 1 órát is elbabrál így, de ha én nyújtom neki a játékot, csak meglepődve néz, és nem nyúl felé. Különben mindent megfog, amit elér.
2016. jún. 16. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen játék, 4 hónapos mindjárt a fiam, a vékony, könnyen megfogható rágókát tudja jól megfogni, és esetleg áttenni a másik kezébe, ha az nem esik még ezelőtt ki belőle (Oball clickity twist). Minden másra rámatkol, magához húzza, de elejti egy idő után.
2016. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kézből nem fog meg semmilyen játékot, de most olvastam más kérdezőknél, hogy volt ilyen csak pont fordítva, kézből elvette, játszószőnyegről nem. Lehet, hogy szokatás kérdése?
2016. jún. 16. 11:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kislànyom 5 hónapos és ő is sokszor a kezemet fogja még és viszi a szàjàba és azt olvastam ez azért van, mert nem tudja, hogy az egy testrész, azt hiszi az is jàték.

Ő màr 4 hónaposan àttette egyik kezéből a másikba a tàrgyakat, de én 3 hónapos kora óta folyamatosan fogattam (védőnő tanàcsàra, mert kicsit le voltunk maradva), adtam a játékokat a kezébe, aztàn messzebb tartottam, hogy nyúljon érte. Egy hónap alatt így rengeteget ügyesedett.

Nekünk màr a jàtszószőnyeg teteje sem kell, mert ha nem veheti a szàjàba a megfogott tárgyat, akkor mérges lesz. Így egy csomót mellé pakolok és el tudja venni.

2016. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém hason fekve játszott inkább amíg nem tudott ülni. 4 hónaposan nem tette át egyik kezéből a másikba a játékokat, de most ki tudja, hogy ha akarná meg tudná-e csinálni? Mondjuk kezén támaszkodva nehéz is lett volna... így sem kis meló nekik egyik kézzel nyúlni a másikkal meg egyedül támaszkodni. 5-6 hónaposan már mondjuk láttam nála ha az ölemben ült.
2016. jún. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!