Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezen a héten vagyok a 12....

Ezen a héten vagyok a 12. terhességi hetet de az anyósom még hallani sem akar arról hogy baba dolgokat szerezzünk be. Ti mit gondoltok még várhatunk vele?

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 17:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
nem erről van szó
2016. jún. 17. 18:35
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod eltemetett egy gyereket és ezzel a tanáccsal nektek akar jót. A legtöbb halvaszületésnél mindig minden rendben van, de egyszer csak nem mozdul többet. Ettől anyósod még nem akart rosszat.
2016. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%
Esküszöm nem értem,miért kellett oda vágni a halvaszülés dolgot.szerintem leginkább ez bánthatja a kérdezőt,lehet eddig nem voltak félelmei,anyós jóvoltából meg tudat alatt is elkezdett félni.egyébként akivel ilyen szörnyűség történt,az nem azért van,mert a terhesség elején kaptak pár dolgot😠 36'hetesen átéltem amit a kedves mama mondott,eszembe nem jutott,hogy azért mert az előző gyerkőcről megtartottam a rucikat,meg mert a rokonok is egyből hozták a ruhákat,hordozót stb.a mama majd akkor ossza a tanácsait ha ő fogja megvenni a babának a dolgokat és a rossz emlékeket tartsa meg magának
2016. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

13-as: Miért feltételezel egyből rossz szándékot anyóstól? Lehet, hogy csak elmesélte a kérdezőnek, hogy vele már ilyen is történt!

Kérdező, anyóséknál laktok?

2016. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak visszaemlékezik arra, hogy milyen szörnyű volt elveszíteni a gyermekét, majd látni a baba személyes holmiját, miután hazament a kórházból.

Ezt egy nő sosem felejti el, örökre a lelkében ég. Ne hibáztasd érte.


A saját véleményem egyébként egyezik az anyósodéval: Várhattok vele, nagyon korai még.

2016. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

én is azt gondolom, hogy várhattok még vele.

én 14. héten kezdtem el vérezni, 28. hétig feküdtem. most vagyok 33 hetes, vagyis holnap már 34. hétvégén festünk és utána vásárolunk. cumisüveget ás babakocsit vettünk eddig.

12. héten még semmint nem volt, az említett 2 dolgot is májusban vettem :)

2016. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem azt veszel amit akarsz és akkor amikor akarsz. Ha nem vagy babonás, akkor vásárolj ezt-azt.Én is vettem egy kis body-t már elég korán, nem bírtam magammal :)) Azért én nem hagynám a nagy bevásárlást a 35-36. hétre, nehogy korábban jöjjön aztán ott álljatok semmi nélkül. Az én fiam a 35. héten megindult, még szerencse, hogy minden megvolt akkor már. De nekem négy ismerősömnek is kora babája van, minden 10. szülés koraszülés. Kívánok neked minden jót és véletlenül se jöjjön korábban a babád, de azért vásárolj be időben.
2016. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
38%

* ott álljatok minden nélkül.


Egyébként meg, ahogy látom mindenki az emlékeiből táplálkozik. Anyósodnak halva született a babája, így ő azt mondja, hogy ne vegyél semmit a 39,5. hétig. Az én babám korán jött, szerintem meg 30-32. hétre legyen meg a dolgok nagy része.

Inkább gondold át, anyagilag hogy jobb nektek? Mindent egyszerre akarsz megvenni, vagy apránként, figyelve az akciókat meg az alkalmi vételeket? Hogy viseled a terhességet? Bár ez a kérdés még korai, de majd érezni fogod, hogy mennyire bírod. Nekem akkora hasam volt és úgy fájt a keresztcsontom, hogy a védőnőhőz alig bírtam elvonszolni magam, nemhogy shoppingolni. Az se mindegy milyen az időjárás meg hogy vidéki vagy-e? Mi szinte mindent PEsten vettünk meg, de vidékiek vagyunk amúgy. Szakadó hóban nem indultam volna el szívesen, de 50+ fokban sem. Ilyesmiket mérlegelj és majd meglátod mi lesz jó neked/nektek.

2016. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

En a 12. heti ultrahang utan vettem egy kis takarot.aztan ev elejen voltak 90 % os learazasok ( kulfoldon lakom, itt ilyen az akcio ) akkor voltam 16-18 hetes , rengeteg ruhat vettem, uniszexet. 25 hetesen volt babakocsi akcio, akkor azt vettem. Kisagyat es pekenkazot csak a legvegen, a matrac pl a 39. heten jott. Ugy voltam vele, az elejen alhat a mozesben us ha hamarabb jonne.


Sajnos egy baba meghalhat a 40. heten is, akkor most addig senki ne vegyen semmit ?

Ahogy ti erzitek. Mondom, en folyamatosan vettem, de csakis az akciok miatt, igy rengeteget sporoltam.

2016. jún. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Anyós ne szóljon bele.

Korai még amúgy, de ha nagyon szeretnél venni neki valamit, valami apróságot vehetsz.


Én 1 hét múlva leszek 12 hetes és én szeretnék újszülöttnek való kis apró játékot venni. :) Egyenlőre én ennyit szeretnék.

2016. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!