Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez? Mindenkinél így...

Normális ez? Mindenkinél így van ez?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám. Már ül, és az etetőszékbe teszem. Több mindent eszünk, de hihetetlen mocsokkal jár. Minden csupa kaja, az orra, a haja, csöpög mindenfelé, a földre, rám és folyton meg kell mosdatni utána a lábát a kezét. Törli a hajába, fejére... Mindenkinek ilyen vagy csak én vagyok ilyen béna???
2016. jún. 17. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, kísérleteznek ilyenkor :D


Adj neki kisebb adagokat, ha nem szeretnél mocskot és ne adj semmit a kezébe evés közben.


Én van, hogy rögtön letörlöm, evés közben, de van, hogy nem, csak a végén.

2016. jún. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bella169 ***** válasza:

Ez mindenhol így van.

És ahogy nőnek csak rosszabb lesz.

Én hiába fogom úgy a tálat hogy ne tudjon belenyúlni, belenyúl a teli szájába vagy letörli a kezével a maszatos száját majd keni a szemére, a hajába, a ruhájába, az etetőszékbe, egyszólván mindenhova. Néha úgy érzem ha 8 kezem lenne mint egy polipnak az is kevés lenne.

Persze jobb napokon szépen ül és tátogés 10 perc alatt megeszik mindent minimális maszattal, de van rosszabb napja amikor nyűgös, fogajön vagy csak épp front van na akkor tud parádézni.

2016. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van...

Pedig már 10 hónapos😃

Az elején letakartam a kezét textil pelussal, de egy pár alkalom után rájött h könnyen kitud bújni alóla

2016. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ne írjátok hogy mindenhol! Az én gyerekemet teljesen kultúráltan lehetett etetni és egyedül is úgy evett, persze a szàjàt meg kellett törölni, de sosem volt olyan hogy utàna egyből irány a fürdő! Olyan 2 éves kora körül volt csak egy rövidebb időszak mikor kézzel belenyúlkált a kajàba, de akkor is elég volt egy kézmosás
2016. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Normális, de nincs mindenkinél így. Nekem még az etetőszék tálcáját is ritkán kellett letörölni.
2016. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sem jár mocsokkal az evés, és soha nem is járt. Pürés ételt is ügyesen evett, és a darabossal is jól boldogult. A lédúsabb gyümölcsök persze maszatolnak, de őszibarackkal vagy dinnyével én még felnőtt létemre is képes vagyok összekenni magam. Mondjuk sosem etetőszékben etettem, hanem az ölembe ültettem, míg kicsi volt, most meg már önállóan ül szépen a nagy széken, és mindent önállóan - bár evőeszköz használata nélkül - eszik. 2 éves lesz augusztusban. Anyukám mániája az etetőszék, ő mindig abban etette, ha nálunk volt, és abban is szépen evett. A kicsinél nemsokára kezdődik a hozzátáplálás, kíváncsi vagyok, hogy vele hogy fogok boldogulni. :D
2016. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze,ez ilyen,nincs ebben semmi fura, nálatok így van.Talán ez is habitus kérdése és babánként más és más.Nem szépítem,de a nagyfiam is nagyobb piszok nélkül evett,amíg én adtam neki a hamit,addig biztosan.Aztán persze egyedül nem olyan egyszerű 😁 és akkoriban már volt olyan,hogy fel kellett szedegetnem ezt-azt,porszívózni,feltörölni a járólapot....Kíváncsi leszek,hogy a kistesónál hogyan alakul majd.
2016. jún. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyesmi, tök szépen eszik a fiam ÁLTALÁBAN. De azért van amikor elunja és elkezd belenyulkálni, vagy kiveri a kezemből a kanalat...De ilyenkor sincs olyan durva mocsok, mint amiről te írsz...Kisebb korában még ennyire se volt, mert akkor még nem is nyulkált bele.
2016. jún. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen,így volt :D aztán egy időben szépen evett,de utána jtt az egyedül akar enni idő megint minden tiszta kaja volt. most 22 hónapos,nagyon szépen eszik egyedül,a leves megy csak nehezebben még... vannak ilyen etetőkabátok, ujjas,ujjatlan takarja az egész felsőtestet,később meg a morzsafogós avent műanyag vált be
2016. jún. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mosolyogva olvastam a kérdést nálunk is igy van. 😅

A fiam 10 hónapot tölt de ö mikor megkaparintja a tányérját ott meg a fal is csupa tök, még néha én is mikor tele szájjal tüszent na az a hab a tortán és ő ezen mind csak nevet.

Ne aggódj én élvezni szoktam igaz hogy az el takarítás nehéz de legalabb sokat kacagunk.

2016. jún. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!