Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fertőzésveszélyes a...

Mennyire fertőzésveszélyes a Balaton vize egy 1-2 éves babának?

Figyelt kérdés
2016. jún. 19. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Én magam sem mennék bele, a gyerekeket meg pláne nem viszem be.
2016. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Két veszély van a szájon és vaginán keresztüli fertözés.


A másodikat egyszerüen meg lehet elözni, a korokozok nem a vizben szapoorodnak, hanem mikor kijössz a vízböl és a meleg bugyiban elkezdenek osztódni, ezt megelözhetd ha rögtön lecseréled a vizes alsoját a gyereknek.


Es persze ne engedd a vízböl inni, vagy a játékait amit bele visztek aktívan nyalogatni.


Amire jobban kell figyelni az a nap. Dierkt napra még 50 faktoros krémmel se vigyed, legyen rajta uv sugárzás ellen védö poló, és kalap. De ha meleg van ez sem segít, mindenképpen legyen árnyék, és rengeteg folyadék.

2016. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Nekem annó aztmondta a háziorvosunk,hogy 1 éves kora alatt ne vigyem be a Balcsiba.


Gondolom most más a helyzet mert megdöbbenve olvasgatom hogy többen beviszik a 2-3-4 hós babájukat.


2-essel egyettértek egyébként.

2016. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Én bevinném, nem kell mindentől óvni. Napvédő krém és indulhat a buli!
2016. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem semennyire sem fertőzésveszélyes.


1-2 évesen azért már nem szabadna belebetegednie egy gyereknek sem a Balatonba. Nem szennyvíztározó az!


Nyilván ne igyon belőle, de ha véletlenül benyelne egy kortyot a pancsolásban, akkor sem kell ügyeletre szaladni vele. 98% hogy semmi nem történne. A maradék 2% kis fosás és ennyi.

2016. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Inkább a Balaton, mint valami jó kis segkhmgmosó lábáztató medence :P

Egyébként a gyerekorvosunk is ezen az állásponton van.

2016. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

Gyerekorvost pont a napokban kérdeztük erről, mert én valamivel két éves korom után lettem nagyon beteg a Balaton vizétől, anyám meg kapott az orvostól, hogy ennyi esze volt.

A mi orvosunk is megerősítette, hogy ha szájba kerül, akkor jó eséllyel hányós-fosós állapot lesz belőle.


Hát, egy 1-2 éves gyereknél szerintem elkerülhetetlen, hogy belekortyoljon.

2016. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Sokkal jobb mintha olyan medencébe vinned amiben ezren vannak....

Én vittem a balcsiba 1 éves korától minden nyáron és kutya baja!

2016. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Oké, látom valamelyik lepontozóbajnok nem bírja a természetes vizeket :D
2016. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Vállalom a lepontozást, ha ez tesz valakit boldoggá. Én februári születésű vagyok, és azon a nyáron már pancsoltam a Balatonban, és nemcsak hogy túléltem, de sosem volt semmi bajom, fertőzés, fosás-hányás, bármi ilyesmi. Minden nyarat konkrétan a Balatonban töltöttem, szinte előbb tudtam úszni, mint járni.
2016. jún. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!