Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gond az, ha a Picurim...

Mennyire gond az, ha a Picurim fél éves korára nem duplázta meg a születési súlyát? Lehet ebből gondja a fejlődésében?

Figyelt kérdés
3500 grammal született a Picike, ma vagyunk fél évesek. Most 6620 g csak a súlya, a 7 kg helyett. Pedig tápszeres baba szinte születése óta (5 hónapos koráig kapott anyatejet is) és bő egy hónapja már kóstolgat napi egyszer zöldségeket, gyümölcsöket. Nem lesz ebből gond? Nem fog mindent később csinálni, mint a nagy átlag?
2010. ápr. 13. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgasd magad azon a hiányzó 380 grammon. Ez nem törvény, hogy márpedig félévesen dupla annyi kell legyen, mint születésekor. Ez csak egy általános iránymutatás, mert a nagy többség fél éves korára ennyit hízik. De minden gyermek más és más. Ez nem befolyásolja szerintem az értelmi és testi fejlődést! Az én picikém 4 hónapos kislány, és már majdnem megduplázta a súlyát, de a szomszéd baba fél éves, és csak kicsivel nyom többet, mint az enyém, ám ennek ellenére megfelelően fejlődik.
2010. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy különösebb gond lenne! Nem minden baba duplázza meg a súlyát fél éves korára, függetlenül a táplálás módjától. Nem fog lemaradni semmiről.

Az én fiaim is éppen, hogy megduplázták a súlyukat, mégi tökéletes mozgásfejlődésük volt.

A kisebbik fiam pedig nem triplázta meg a súlyát 1 éves korára, csak most 15 hónapos korára.

2010. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam éppen megduplázta a súlyát a félszülinapján, de a másnap esti mérésen már alatta volt. Most elmúlt 7 hós és: mászik, felül, feláll kapaszkodva, bútor mellett lépeget. Soha nem gyarapodott a nagy könyv szerint, még orvosokhoz is jártunk amiért kevesett gyarapodott az első négy hétben...

És amint látod, sokmindent hamarabb csinált meg mint a nagy átlag.

2010. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én babám 4350-el született,17.én lesz 8 hós és még mindig nem duplázta meg a súlyát. Doki mondta hogy nem olyan gyors a súlynövekedése mint a megszokott,ezért 2x adjak neki főzeléket,na hát adok én csak nem eszi meg,se az üvegeset,se amit én főzök. A gyümi megy,főleg az üveges,a tápszer,meg a tejpép,de a főzi még gyümivel keverve sem :(
2010. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
vagyis 3450-el,nem 4350-el bocsi
2010. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!