Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak az a jó Anya aki...

Tényleg csak az a jó Anya aki reggeltől-estig csak a gyerekével van?

Figyelt kérdés

Úgy értem a kérdést, hogy nekem van némi segítségem a 7 hós babámhoz.Apja ha nem dolgozik tud rá figyelni még én főzök, vagy kiszaladok a boltba.Vagy a mamája eljön, és akkor tudok házimunkát végezni.Mellette egymagam nem tudok nagyon semmit csinálni, mert állandó felügyeletet igényel, nincs el egymaga pár percig sem, már menne, mászik ezerrel.Járókában nem marad.Ha egyedül látnak boltban, rögtön jön a kérdés, hogy hát a pici?Gondolhatják hogy nem egymaga van otthon.

Ígysem szórakozni járok el nélküle, hanem loholok, házimunka és társai, még egy filmet nem néztem meg a 7 hónap alatt.

Ti hogy oldjátok ezt meg a picivel, mindenhova viszitek?Szerintetek az a természetes ha csak az anyával van 24/24?


2010. ápr. 13. 18:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök normális ha más is vigyáz a babára. Nem mindenki tudja megcsinálni azt, hogy egész nap a babával van, más pedig megcsinálja helyette a házimunkát. Apa és a nagyszülők is vigyázhatnak egy kicsit a babára mikor anya boltba megy, vagy éppen házimunkát végez. Nálunk is ez van.
2010. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
Az a természetes és jó a gyereknek,ha nem "lóg" állandóan az anyján.Erre már pár hónapos korában rá kellene szoktatni.Főleg ott,ahol van nagymama,vagy az apuka is ráért.Így nem lesz belőle hisztis,kibírhatatlan gyerek,és az anyukának is van ideje filmet nézni,barátnőzni stb.
2010. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, hogy természetes-e, de én tényleg 24/24-et vagyok a babámmal, semmi segítségem nincs, és mindent elvégzek ugyanúgy mint eddig, de nagyon nehéz. Egyszer voltam 2 órát távol a kicsikémtől a 10 hónap alatt, és olyan volt, mintha egyik lábam hiányozna :) nagyon jó lehet segítséggel, ne foglalkozz azokkal akik érdeklődnek, szerintem természetes, hogy pár hónapos bab anyukáját a babájáról kérdeznek :)
2010. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
szia.nem az a természetes,de sajnos legtöbbnek az van.Nekem itt van anyám és anyósom is,kevés időre vigyáztak már rá,de nem azért nem hagyom rájuk mert nem akarom,mert nem kellett,bárhová megyek viszem magammal.ez így alakult ki.azért is,mert ilyenkor levegőzünk,sétálunk,és sok mindent meg is tanulunk,beszélgetünk bácsikkal nénikkel,gyerekekkel,szóval én mindenhová viszem magammal őt.de időnként le viszem anyuhoz,hogy nélkülem is legyen egy kicsit,nem magam miatt,mert én mindent megtudok csinálni mellette,vele,hanem miatta,hogy szokjon hozzá,hogy nem csak én vagyok aki vigyázz rá,és ha anya egy picit nincs az még nem baj.szerintem ne csinálj ezzel lelki gondot magadnak.csináld úgy ahogy mindenkinek jó.
2010. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Nemtudom ki a jó anya. Te szerencsés vagy, hogy van segítséged. Nekem nincs. Teljesen egyedül kell megoldani mindent. Igen, mindenhova viszem, hisz egyedül nem hagyhatom itthon.

Akik kérdezik, hogy hol a baba, mondd el, hogy otthon a mamával vagy az apukájával. Ebben semmi sincs.

15 hónapos kisfiú anyukája

2010. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bennem is felmerült már ez a kérdés, vagy inkább érzés, de szerintem nem ezen múlik! Én is azon szerencsések közé tartozom, akiknek van bőven segítségük. 6.5 hónapos a kisfiam, és sorba állnak érte a nagyszülők, a keresztanyja és az apja is sokat van itthon. Így jóformán minden nap van 2-3 órám, amit a saját dolgaimmal, vagy vásárlással, vagy akár egy kávéval a barátnőmmel tölthetek. Időnként nekem is lelkifurdalásom lesz, mikor látom, hogy más kismamák éjjel-nappal a babájukkal vannak, vagy megkérdezik, mint tőled, hogy "Hát a gyereket hol hagytad?". De aztán arra gondolok, hogy örülnöm kell, hogy van segítségem, hisz jó helyen van tudhatom a kicsimet, én pedig feltöltődöm egy kicsit attól, hogy nem kell rá figyelnem. Arról nem beszélve, hogy nagyon barátságos, nem félős a babám így, hogy nem mindig velem van.
2010. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Persze hogy temészetes hogy a babámról kérdeznek, csak olyan hatása van mintha ez bűn lenne hogy nélküle elmegyek egy fél órára.Hozzáteszem ahova csak bírom viszem magammal, sokat sétálunk,és, ha el is megyek, mindig rohanok haza hozzá, meg azon jár az eszem hogy ugyan mit csinál, elaludt e már stb.....Egyébként a babakocsit amíg nem tudott benne feljebb ülni utálta, és rémálom volt minden séta előtt hogy mennyire fog ordítani.Ezért pl. mikor egész pici volt, boltba el sem mertem vele menni, mert ha el is aludt, volt hogy fél óra múlva sírva ébredt(elég sűrűn)Szóval nem egy könnyű dolog vele így elmenni, most már jobb, hogy tud ülni és szét lát.Napközben mikor kisembb volt, volt hogy egész nap nem aludt, csak kézben volt el, még enni sem bírtam volna ha nincs néha segítségem.
2010. ápr. 13. 19:04
 8/24 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok mint az utolsó válaszoló, hogy már szinte lelkiismeret furdalásom van hogy én el tudok menni boltba baba nélkül, mert látok anykákat akik mindig tolják a babakocsit.De én is szívesen erősítettem volna azon anyukák táborát, akik "shoppingolnak" babakocsit tologatva, de örültem ha egy sétát kibírt ordítás nélkül.Most már javult a helyzet szerencsére, valemelyest.
2010. ápr. 13. 19:07
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

ha van segítséged örülj neki és ne az idióta kukacoskodó kérdezősködőkkel foglalkozz. Igenis van, aki szerint halálos bűn a gyerek nélkül mutatkozni egy kisgyermekes anyának. De azok valószínűleg nem anyák.

Nekem nincs igazán segítségem és ha néha sikerül felkapnom a fejem a nagy loholásból majd elájulok, hogy megint eltelt egy hónap...

2010. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is repül az idő, egy nap úgy eltelik hogy csak pislogok.Végül is nem foglalkozok vele napi szinten, de épp ma is, tegnap is volt éreklődő, és az egyiknél kihallatszott hogy mi az hogy nincs veled a gyerek......Pedig épp a gyógyszeréért rohantam neki a patikába, míg a mama vele volt, amit végig aludt, szóval észre sem vette hogy nem vagyok ott.

Köszönöm a hozzászólásokat.

2010. ápr. 13. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!