Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért viselkedik így?

Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
1 éves lesz s kisfiam. Egyáltalán nem bújós, nem ölelkezős, nem puszilgatós. Nem is hiszem hogy ragaszkodik hozzám. A nagyszülőket imádja, csimpaszkodik a nyakukba, tatának és a mamáknak is, kicsit jelentéktelennek érzem magam. Még a sógornőmnek is egymás után 2 puszit ad, én meg örülök ha hetente kapok egyet, amit 2 pofon kísér. :( nem értem mit rontok el, miért nincs köztünk az a baba-anya kapcsolat?! Utálja ha pelenkázom, meg se áll 1 percre se mióta elindult magától, még enni "sincs ideje", kílódás az etetése. Lehet hogy minden számára "rossz" dolgot velem kapcsol össze? Szerintem símán odaadhatnám egy idegennek, észre se venné hogy nem vagyok. :( Nagyon rossz érzés hogy ilyen a kapcsolatunk, nem teljesen így képzeltem a gyerekvállalást, azt hittem én leszek neki a világ, mint ahogy nekem ő. :( van rá esély hogy ez változni fog? El vagyok keseredve :(
2016. jún. 27. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy neki a világ és a férjed. Ahogyan neked is ők ketten azok, nem csak a baba. A gyerek is megosztja a figyelmét az emberek között. A többi rokon, ismerős érdekes, új, cuki, vicces, élményszerű. Ők nem szólnak semmiért, és csak néha látja őket és akkor meg nem szabad szomorkodni.:)


De ha beteg, tőletek várja a törődést, hozzátok fordul majd később is a bajával. Mert ti mindig ott vagytok neki, rátok számíthat, de a világ olyan érdekes! Ott van a sok rokon, ismerős, ott lesznek később a csigák, a fák, a bölcsis társai.


Reméljük, hogy a barátságos, érdeklődő gyermeked nem fog megváltozni, mint ahogy kívánod!:) De szerintem te nem is ezt kívánod igazán. Meg kell őt ismerni, ő egy új ember, nem csak a te fiad! Fogadd el őt, ha nem ölelkezős, hát nem az! Ha a nagyikat is nagyon szereti, hát szeresse! Hidd el, téged is szeret!

2016. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te olyan természetesen létezel számára, mint a levegő. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret téged és nem is ragaszkodik hozzád. Csak te már nem vagy annyira izgi számára, mint azok a személyek, akik nincsenek vele a nap 24 órájában. Ne legyél féltékeny rájuk! Hidd el, nagyon is ragaszkodik hozzád. Az én fiam lassan három éves, de még mindig tud ilyeneket produkálni. :) Nekem alig akar puszit adni, de tegnap is egy néninek öt perc ismeretség után adott. Csak ő már jobban ki tudja felém fejezni az érzéseit. Már mondja, hogy szeretlek anya, gyere ide mellém anya, feküdj ide mellém anya, ugye nem hagysz itt anya stb...És ha kevésszer is, de bújik hozzám:)
2016. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ne butáskodj, te vagy a szíve közepén! de mindig vele vagy, és ez a természetes - az idegenek meg örül, hogy felbukkantak a semmiből. Evéskor adj kanalat a kezébe, önálló akar lenni - először sokat maszatol, de hamar felfedezi, ez is milyen jó!

Persze, hogy nincs ideje öltözködni, enni - fel kell fedezni a világot!


svéd gyerekversekből:


Ingrid Sjöstrand

Sietek


Sietek.

Nem érek rá

leckét írni,

kivinni a szemetet,

kitakarítani.

Be kell majszolnom az egész világot,

mint egy paradicsomot,

mielőtt megöregszem,

mielőtt meghalok.

2016. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nagyon jól írta 3-as :) És ez a "nincs ideje" még csak rosszabb lesz. Vagyis számodra, de számára meg tényleg jó. Próbáld meg őt terelgetni,de a veszélyes dolgokat leszámítva, engedd szabadon csinálni neki azt, amit szeretne. A világ egy óriási játszótér neki és mindenre kíváncsi. Sok szülő itt rontja el a nevelést. Túlságosan is rendszabályoz és a gyerek elkezd félni.
2016. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok! Képzeljétek, ma sok-sok puszit kaptam. Imádom!! De biztos lesznek mèg hullámok, amikor megint csak "sok" leszek neki és mást szeretne. A szabadon engedésről meg csak annyit hogy csak a veszélyes dolgokat nem hagyom hogy piszkálja, azon kívül minden mehet. :) Próbálok a barátja is lenni, aki együtt játszik vele, a tanára aki okosítja, na meg persze az anyukája, aki ha kell megnyugtatja (ha igényli) engedékenyebb vagyok mint az apja, ő csak beleszól jóformán telefon nyomkodás közben hogy "Kisfiam, nem szabad!"

Elfogadom őt ilyennek, kis kalandos elevenségnek. Nem hiszem hogy jobb lenne ha szeparációs szorongás gyötörné.. ez a veszély nem fenyegeti. :D Szoktam hagyni hogy egyedül egyen, igaz tényleg minden maszatos, de élvezi, majd rájön hogyan is kell enni.:)

2016. jún. 27. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!