Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet minden nap...

Hogyan lehet minden nap ugyanabban az időpontban fürdetni a babát?

Figyelt kérdés
A fiam 3 hónapos, este 8 és 10 között fürdetjük, ennél pontosabban nem sikerült beállítanom. 2 óránként eszik, így ha 19:45-kor éhes, akkor nem várok 20:00-ig, hogy megfürdessem és utána etessem, mert akkor addig sírna az éhségtől. Ilyen esteben 21:30-21:40 között fürdetem, a következő etetés előtt. Vagy meg kéne fürdetnem közvetlenül kaja után is akár?
2016. jún. 27. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elmesélek két rebellis fürdető sztorit, hogy lásd, nem eszik ezt olyan forrón!


Az egyik mi vagyunk. Mi reggel fürdetünk, mert este üvölt a gyerek, ha fürdik, reggel meg imádja. Reggel be tudjuk tartani az időt, mert mindig ugyanakkor kel fel kb. Nem kellene kaja után fürdetned, te se csinálsz ilyet, gondolj bele!


A barátnőmék este 9-kor fürdetnek, mert a férje addigra biztosan mindig otthon van. Ezért az ő babájuk 10-kor fekszik le kezdettől. A védőnő azt mondta, vajon a gyerek a korai fürdetést vagy az apjával töltött minőségi időt fogja-e majd lerajzolni az oviban. És igaza van!


Most meg pl. napi többször lemosdatjuk a gyereket, mert izzad nagyon. Most akkor nincs rendszer az életében? Ugyan már:)


A gyereked 3 hónapos, ha már rendes étkezések vannak, akkor fontos valamennyire a napirend. Bár mondjuk én sem ugyanakkor fürdök minden nap.

2016. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én babám bármikor elfogadja a kaját így (kivéve ha csak enni kel fel) nem volt gond. 3 hónaposan már elég sokat volt ébren szóval ezzel nem volt gond bár fix nem volt akkor sem. 2 hónapos korában még ugyanez volt a helyzet, mikor hogy sikerült fürdetni, pl felébredt de éhes volt, szóval még csak nagyjából fix időpont se volt.

3-4 hónaposan már csak kb fél órás különbségek voltak, de nem kell ezt percre pontosan csinálni..7- fél 8 között fürdettem attól függ mennyire volt álmos és hogy jött ki az evése.

Most 9 hónapos és nem is tudom mióta, talán fél éves kora óta tényleg ugyanakkor fürdetem.

2016. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem sose volt probléma, mindig este 7-8 között viszem a gyereket fürdeni, mióta megszületett. Beállt magától ha evett előtte akkor sem volt probléma.


Fürdesd meg előbb. Ha beállt a 19:45 evésre, akkor fürdesd meg előtte mindig 7 órakor. Miért kéne későn fürödni? Korábban is lehet.

2016. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még teljesen jó ez az intervallum.

Majd ha egyre kevesebbet alszik nappal, egyre több szilárd kaját eszik, érdemes kicsit előrébb hozni (7 és 8 közé), hogy ne feküdjön le túl későn.

De ez még hónapok, szerintem jól csinálod, ha 8 körül, vagy picit később vacsi előtt fürdeted.

2016. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hetes a lányom 20:00-20:30 között furdunk mindig mikor hogy jön ki éppen az evés de általában 7kor adok neki kb 60ml tapszert ( sajnos tapszeres ) és siman kibírja... fürdés után 9kor eszik és reggelig alszik mar 4 hetes kora óta .
2016. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

3 hónapos babánál, sőt, még később sem olyan egyszerű fix napirendet tartani. A napirend nem is attól jó csak, hogy mindig mindent fix időpontban csináltok, hanem attól, hogy megszokja, hogy fürdés után enni kap, enni után alvás. Az, hogy fél-1 órával előbb vagy később nem gond.

A fiamat 3 hósan fél7-7 körül fürdettük, vacsihoz volt igazítva nagyrészt, vacsi után alvás.

2016. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tevékenységek sorrendje fontosabb, mint az időpont. A baba még nem tudja, hány óra, de egy idő után megjegyzi, mi után mi jön, és ahhoz tud igazodni. Másrészről a napirend nem egy kőbe vésett dolog, lehet rugalmasan kezelni, és ilyen kicsiknél pár havonta meg is változhat, pl. ahogy változik az alvásigénye vagy az étkezések között eltelt idő.

Ha mindig mindent óra-percre csinálsz, és ragaszkodsz a pontos napirendhez, akkor sok fejtörést, aggódást okozhat később egy-egy rendkívüli program kivitelezése (nyaralás, vendégség stb.). Lazíts és úgy csináld, ahogy a legjobb a babának és neked is.

2016. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a fürdés és az alvás ideje fix, de a reggeli kelésé nem, így mindig máskorra jön ki az evés. Háromnegyed 8- kor fürdik, utána eszik és alvás. Általában 3 óránként kér enni, ha pl eszik 5-kor utána 8 pont jó, ha 4-kor, akkor 8-ig már túl hosszú idő telne el 2 kajcsi között, ezért megkínálom 6- kor is. Nálunk ez bevált, 5 hónapos múlt
2016. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 hónapos, 20:00-kor fürdetjük akár alszik, akár nem. Fürdetés előtt felébresztem, ha alszik, elő etetem, mert nagyon haspók és ha ezt nem teszem végig üvölti a fürdetést, majd fürdés után egyből enni kap és szépen el is alszik cicin.
2016. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nàlunk a fürdés ideje este 8 óra. Ez akkor térhet el max. fél óràval, ha előtte evett. Ilyenkor vàrunk fél órát, de ebben az esetben is legkésőbb 9-kor ágyban van.

Így csinàljuk azóta, amióta hazajöttünk a kórhàzból.

Szerintem nagyon fontos a rendszer, de legalàbb napi 1 fix időpont, amihez később lehet illeszteni a többit.

2016. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!