Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgyis van értelme játszótérre...

Úgyis van értelme játszótérre járni 1 éves babámmal, hogy nem mindig ugyanabban az időpontban megyünk, és így nem alakul ki a "megszokott közösség"?

Figyelt kérdés
Mindig máskor alszik délután, így mindig új arcokkal találkozunk. Nekem ezzel nincs bajom, de van így értelme ilyen idősen lejárni? Eleve játszani még nem igazán tud, jobbára csak nézelődik, vagy mászik (még nem jár, csak kézenfogva...?!
2011. aug. 8. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem ugyanakkor megyünk, nem minden nap és nem csak 1 játszótérre.

Én a "megszokott közösség" miatt viszem, hanem, hogy kitombolja magát.

2011. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De gondolom a tied nem 1 éves, vagy igen?
2011. aug. 8. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne a közösség miatt menj játszótérre, hanem azért, hogy a babád kint legyen a levegőn. Ha nem is tud még járni, ott szabadon tud mászni, tud "homokozni", hintázni, esetleg csúszdázhat is, ha fogod.

Neki még mindegy, ha minden nap más gyerekekkel találkozik is, és a játszóterezés szerintem elsősorban róla kell, hogy szóljon.

Én kimondottan örülök, ha nincsenek ismerős arcok a játszón, legalább tudok a kisfiammal foglalkozni, és nem arról kell előadásokat hallgatni, hogy a többi gyerek az ő korában már bilizik (15 hónapos), meg hogy az anyák már nem bírják a gyereküket idegekkel. Most jöttünk fel, nem volt ott senki, és nagyon jót játszottunk.

2011. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk, van hintája, csúszdája, és homokozója. Azért viszem, mert azt mondták, kell neki a gyerektársaság. Én még nem vinném, hiszen nem is tudja használni az ottani játékokat, de akkor megkapom, hogy "burokban nevelem" a gyerekemet.
2011. aug. 8. 21:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy egy ev koruli gyerkocnek teljesen mindegy kikkel van egy jatszoteren, ilyen korban meg nem alakul ki a baratsag, csak egymas mellett jatszanak, nem egymassal. Ez meg bolcsiben is megfigyelheto, gondozonok is mondjak.

Szoval mindegy, mikor viszed, menj amikor tudsz. a lenyeg, hogy talalkozik hasonlo koruakkal. Amugy ha nem vinned sem mondanam, hogy burokban neveled. Ne masoknak akarj megfelelni.

2011. aug. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!