Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-12 hónapossal mennétek egy...

10-12 hónapossal mennétek egy hétre Balatonra?

Figyelt kérdés
Idén nyáron nem megyünk sehova, mert terhes vagyok, és nemsokára szülök. Viszont jövő nyáron szeretnénk lemenni a Balatonra hármasban. Ti mikor mentetek babával először nyaralni? Mennyiben volt más, mintha csak kettesben mentetek volna? Mire kell nagyon figyelni?
2016. jún. 28. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Persze. Mi terhesen Máltán voltunk egyébként egy hétig (bár én akkor még csak 16 hetes voltam). Idén 4 hónapos korában mentünk a Balatonra egy pár napra, és Dubrovnikba 1 hétre, amikor 5 hónapos volt. Voltunk már vele Visegrádon és Esztergomban ezek előtt 2-3 napot.


Amire figyelni kell: naptej, napvédő krém, sapka a gyereknek. Nyilván nem viszitek egész napra ki a gyereket a partra meg a tűző napra sem. Vigyétek magatokkal a kiskönyvét és a tb kártyáját is feltétlenül. Ami még vízparton jól jön: árnyékoló sátor, jégakkus hűtőtáska hozzátáplálásos cuccoknak.


Nekünk természetes volt az átmenet a kettesben levés és a hármasban levés között és valahogy nem éreztem, hogy de más volt később. Valahogy olyan természetes volt az is.


Mi nem vittünk nagyikat magunkkal, mert nem szeretünk úgy nyaralni, de van, aki szerint az is jó dolog. Ez a ti döntésetek.

2016. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
9 hónaposan mentünk először szállodába. Enni úgy tudtunk, hogy felváltva: amíg én ettem, apja foglalkozott vele, vagy tologatta a babakocsiban, sok cuccal mentünk. Vízforraló, lábas, babakonzervek, gyümölcsreszelő, gyümölcsök, zabkása, cumisüvegek, játékok, meg minden, ami az ellátásához kell. A napi menet, az időbeosztás, mint otthon. Kikapcsolódni egy babával nem lehet normálisan, teljesen más, mintha csak a párommal lettem volna. Este nem lehet édes kettesben a bárban üldögélni, amíg a gyerek alszik a szállodai szobában - párom felvetette, de mondtam neki, hogy felejtse el, mi van, pl. ha ellopják... Szóval ha kettesben programot is akartok, vigyétek el a mamát magatokkal.
2016. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem van egy 10 hónapos és egy 28 hónaposom is. 2-3 hetes koruk óta járunk mindenfelé több napokra is. Ez szerintem csak azon múlik, a szülők mennyire rugalmasak. Anno én is kérdezgettem, de eltérő válaszok érkeztek, aztán felpakoltunk és azóta is megyünk, amikor kedvünk van.

A védőnő anno azt mondta, hogy mi baja lehet egy anyatejes babának bárhol, ha az anyjával van. Menjünk, ha jól érzem magam. Szóval ezt a tanácsot tudom én is továbbadni, mert nekem a srácok nagyon élvezik ezeket a hosszú hétvégés, meg Balatonozós túrázós napokat.

2016. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Huha utolso, nem semmi, hogy ilyen sok mindent vitettek!


A fiam 7 honapos volt, mikor Dél-Franciaorszagba mentunk. Természetesen, naptej, kis kalap, uv szuros felso, uv szuros kis sátor, plédek, egy-két gyogyszer, lázméro, kis kanal, csorospohar (amit utolag vinnék most uvegmosokefe, némi mososzer és mosogatosze :) ) alap volt. Ennivalot neki kulon nem vittunk, se vizforralot :) Ott helyben vettunk neki bébiételt, hotelben megmelegitettuk (detto igy a tejet is). Nem szeretunk sok cuccot vinni, ugy vagyunk vele, ha valami mégis kimaradt, azt bárhol meg tudjuk venni (gyogyszerek, kaja, ruha…bármi) Ugyhogy amikor a "listat" átnézzuk kb. annyi van, hogy pénz, iratok megvannak-e?

2016. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kisebbik fiam 8 hónapos, de amióta gyerekünk van (a Nagy 4,5 éves) csak olyan szállodába megyünk, legyen akár külföld, akár belföld, ahol van medence.

Két kis gyerekkel fel kell készülni arra,hogy esetleg szakad az eső 3 napig, vagy lehűl úgy a levegő, hogy egyáltalán nem lehet fürdeni az elő vízben.

Mi két éve nyárunk pont úgy mentünk,hogy az 5 napból 3 napig szakadt. Örültem,hogy olyan helyen voltunk, ahol a gyerek tudott bent fürödni, mert mit kezdtünk volna a szakadó esőben 3 napig egy 2,5 évessel? Meg is bolondultunk volna. És hiába nem esik,elég,ha hideg van, pici gyerekkel nagyon hosszú túrát sem lehet bevállalni, mert nem bírja.

Most is megyünk nyaralni a Velencei tóhoz, de szállodába foglaltunk szobát.

2016. jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi 2 hete voltunk Spanyolorszagban a 8 honapos fiunkkal. Nekunk nagyon jo volt, mindharoman nagyon elveztuk. Vittuk a babakocsit es a csatos hordozot is, igy ha az egyiket megunta johetett a masik.

Ami mas volt, mint elotte, hogy nem tudtunk egyutt furdeni a tengerben, mert nagyok voltak a hullamok, igy vagy en vagy a parom maradt a parton a kicsivel.

Este is tudtunk vacsorazni, maszkalni. Alvasidoben indultunk, letakartuk a babakocsit es eszre sem vette, hogy nem az agyaban alszik. Persze nyugodt teraszos beulos helyet kerestunk. Amikor visszaertunk a hotelba, arra sem ebredt fel, hogy betettuk a babaagyba.

Mi nem sok mindent vittunk magunkkal, naptej, kis nyari sapka alap volt, babakocsihoz napernyot, termoszt forro viznek, barhol megmelegitik, 2 db cumisuveget, meg tapszert. Ja meg uj jatekot a repulore, ami lekototte az uton. Sztem minel kisebb annal egyszerűbb velük myaralni menni, gondolom ha elkezd járni, már nem lesz ilyen nyugis nyaralásunk.

2016. jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4 hónapos volt eloszor a mikor Balatonra mentunk, szállodában voltunk alap gyógyszerek en kivul penzt vittünk magunkkal.

Hordoztuk illetve pihenő széket vittünk a strandra...


Iden nem megyunk sehova mert a kicsi most lesz 2 honapos o meg kicsi ehhez. Jovore egy eves mulik, a nagy 4 lesz, sátorozni fogunk es nagyon varjuk.


Oda tobb minden kell majd..

2016. jún. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi menni fogunk. A nagy 7 éves, a kicsi most 10 hós. Sátorozni fogunk. Tavaly nem voltunk, mert terhes voltam, így már nagyon várom.
2016. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!