Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha reggelire is es vacsora...

Baj ha reggelire is es vacsorara is kenyeret eszik? Vacsorara kap melle tejpepet, reggelire kis gyumolcs, joghurt.

Figyelt kérdés
2016. jún. 29. 20:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy eves.
2016. jún. 29. 20:59
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Az én fiam is 1 éves, reggel szendvics, este tejpép, akkor nem kap kenyeret, a Vedőnő azt mondta jó igy, mar nem szopizik
2016. jún. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ezt eszi? Mást nem kér? Vagy miért nem tej/tejital/tápszer és kifli, joghurt, vagy kefír, kifli, vagy bundás kenyér vagy padlizsánkrém, vagy meleg kaja, vagy bármi más a reggeli vacsora, mint tejpép 1 évesnek?

Nem rosszindulat vagy ilyesmi, csaka tejpép is jó, de az miért kenyérrel? Szóval nekem baj lenne, de biztos van indokod, miért ezt eszi. AZ enyémeknél ezek uzsonna, vagy tízóraira vannak, normális ételeket kapnak reggelire, vacsorára.

2016. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Határ eset... :D A tankönyv szerint 12 hónapos kortól gyakorlatilag minden táplálék megengedett, még a tenger gyümölcsei is (:O, amúgy tényleg én is csak néztem), de ez akkor van így, ha 4 hónapos korától szépen fokozatosan vezetted be a különböző zöldségeket gyümölcsöket. Szakmában nincs egyetértés, de 1-3 éves koráig hasonlóan a 4-12 hónapos korban javasolt új táplálék bevezetési elvekhez ragaszkodva kell a gyereket étkeztetni.

Tehát nem baj, ha adsz neki kenyeret, gondolom ez max. 1 tenyérni kenyérke naponta, ha eddig nem volt baja, akkor nem lesz, viszont MÉRTÉKKEL... Kísérletezz más pékárukkal is, de ugyanúgy, ahogy a zöldség-gyümölcs bevezetést csináltad. Hetente max 2-3 új dolog, és azok mindig egyenként legyenek bevezetve, fokozatosan. Már ha prüntyőnek bejön. :)

2016. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, igy alakult. Nem mindig tejpep, neha "tejbe"rizs, fizelek meg ilyenek. De nem is az a kerdes hanem a kenyer. Nem baj ha sokat eszik belole?
2016. jún. 29. 21:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Eszik o mar mindenfelet. Nem attol felek hogy baja lesz tole hanem hogy nem is tudom, tul sok kenyer. Egeszsegtelen vagy ilyesmi.
2016. jún. 29. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:
En nagyobbik fiam egy eves kora korul ra volt cuppanva a kenyerre!ha meglatta nem is volt hajlando mast enni!vedono szerint a napi adag kb egy szelet,na o ennek minimum a duplajat ette,nem tudtam mit csinalni...aztan ahogy jott ugy el is ment ez a rakattanas,ma mar 5eves,jo etvagyu nem valogatos egeszseges sulyu fiucska:)
2016. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is egy evesem van, ketszer en sem adnek egy nap kenyeret, nem valami egeszseges. Reggelire adok tojassal vagy vajjal, sajttal, sonkaval, estere en is tejpepet adok , joghurtot, gyumolcsot.
2016. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!