Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen teát adjak a 3 hónaposo...

Milyen teát adjak a 3 hónaposomnak?

Figyelt kérdés
A vizet sem hidegen, sem langyosan nem fogadja el, kiköpi. Mecsek babyt és más köményes teát szintén kiköpi. Csak a tápszert issza, félek kiszárad. Rossmannban van 4 hónapos kortól adható gyümölcstea, az jó lehet? Vagy Pickwick Gyerektea? Vagy csináljak neki inkább hígabb tápszert, 120 ml víz helyett 150 ml-vel?
2016. jún. 29. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kömènyes se mindegy hogy milyen. Én a babamosoly teàt adtam ez is köményes de nem sok van benne, igaz azt nem tudom a többiben mennyi van. Esetleg van még hipp, dm rossmannba is lehet találnál. Pickwicket még ne, én azt kb 8 hónaptól adtam :)
2016. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3 hónaposnak még ne. Kínáld sűrűn, ha tényleg szüksége van rá, úgyis belekortyol. De semmi baja sem lesz, ha mondjuk 120 ml víz helyett mondjuk 130-al csinálod a tápszert, nekem a 150 soknak tűnik.
2016. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem szárad ki.
2016. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A babamosolyos sem jött be. Akkor maad a hígabb tápszer.
2016. jún. 29. 21:34
 5/11 anonim ***** válasza:
A tápszert nem szabad hígabbra készíteni (sem sűrűbbre) az előírtnál. Semmi baja nem lesz, ha csak tápszert iszik.
2016. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Eszter76 ***** válasza:
A kamillateát még megpróbálhatod, ha nincs allergia a családban. Hosszú távon nem szabad itatni a babával, de pár hétig nyugodtan - pl. amíg lemegy ez a nagy meleg. Az én gyerekeim azt kaptak nyáron, amikor picurkák voltak - a fiam fél éves, a lányaim 2-3 hónaposak voltak akkor.
2016. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Enyim 3honaposom sem fogad el semmit a tapszeren kivul.vizzel is teaval jattszik csak.kikopi :) de nappal 3 orankent eszik (este 7-8 oratol reggel 6-7 oraig egyhuzamban alszik.igy van meg a napi 5-6 adag tapszer.

Nemhiszem,hogy kiszaradna.probalkozz de ne eroltesd.ha igenyli fog inni.

2016. jún. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
SEMMILYET. Pláne, ha már ennyi mindent kipróbáltál ,és nem fogadja el. 6 hónapos korig anyatej. Az anyatej alternatívája a tápszer. Nem fog kiszáradni, a hiszen a tápszer folyadék. Nem kell hígabbra csinálni. Engem is állandóan nyaggattak a rokonok, hogy adjak teát meg vizet a babának, mert kellene neki a folyadék. Persze a gyerek nem hülye, tudta ő nagyon jól, hogy semmi szüksége teára, ordítva tolta el magától.
2016. jún. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Alapesetben a tápszer elegendő önmagában, nem kell itatni mellé.


Kiszáradással járó állapot (erős hasmenés, hányás) esetén kellhet plusz folyadék,

de tápszert csak abban az esetben lehet hígabban készíteni, ha maradék nélkül megissza a növelt mennyiséget is, mert különben alultápláláshoz vezet.


Nálunk veseprobléma miatt muszáj többet innia, de annak ellenére hogy jóval idősebb, nem hajlandó tápszeren kívül mást meginni. Nála orvosi rábólintással hígítom. Korábban 30 ml-vel, most egy kórházi benntartózkodás után már 60 ml-vel.

2016. jún. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmifélét. Minek teáztatnád? Nem kell itatni a tápszer mellé. Kínálgatni kell vízzel, naponta többször. Többféle cumisüvegből, kanálból, műanyag pohárból, ami a kezedbe akad. Hátha elfogadja. Nem fog kiszáradni, ha jól eszi a tápszert.


A tápszert meg úgy kell csinálni, ahogy le van írva a dobozra, ne hígítsd.

2016. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!