Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Tudtok rövid, egyszer...

Anyukák! Tudtok rövid, egyszerü gyermek mondókákat, versikét németül?

Figyelt kérdés

A lányom 2 éves múlt.Már magyarul tud versikét,de szeretném mire oviba megy,tudjon németül is valamit.

Ugyanis itt lakunk.(N.o)


2010. ápr. 14. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez ugyan dalocska, de nagyon cuki :)


http://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU

2010. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Das ist der Vater, mit dem Hut.

Das ist die Mutter, lieb und gut.

DAs sind die Kinder eins, zwei, drei.

Gehen sie allen in einer Reich.


Guten Tag, guten Tag! Wie geht's dir mein Schetchen?

Danke schön, Danke sehr, danke prima gut!

(ez dalocska, de mondóka is lehet)


Ringel, ringel Rosen,

Schöne Aprikosen,

Welchen blau Vergissmeinnicht,

Alle kInder setzen sich.

Kikeriki, kikeriki. (ez is dal).


Meg először napi cselekvéseket lehet vele tanítani, pl. moss kezet, mondod neki németük is. VAgy öltözzünk fel, stb. meg színeket, számokat, stb.

üdv. német nemzetiségi óvó néni.

2010. ápr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, az első versikéből az utolsó sorban nem kell a sie. csak eltéveszettem.

előző voltam.

2010. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A kézmosás,öltözés számolás 12 ig németül,magyarul is már megy. :)

Magyarul gyönyörüen beszél,németül is,de nem annyit.Ezért szeretném vele gyakorolni mire szeptemberben oviba megy.

Az óvónénitöl kérdezném,hogy mikor bekerülnek az oviba miket tanulnak eleinte??

2010. ápr. 15. 07:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Először ismerkedni, köszönni: hogy hívnak, hogy vagy? stb. Aztán témakörönként szavakat, mondókákat, dalokat. Igyekszünk az utasításokat, pl. alakítsunk kört! Machen wir ein Kreis! Gyertek játszani! Kommt spielen! Üljetek le a szőnyegre! Setzt euch auf dem Teppich! Ebédkor jó étvágyat kívánunk németül is, stb. Minden alapja egy mackó (vagy bármilyen báb) AKi csak németül tud. Ez a motiváció. (nekem ez jött be a legjobban). Persze midenki más módszer szerint csinálja. Én most gyeden vagyok ikreimmel, de amint lehet itthon is elkezdem, nekünk is lesz egy német báb majd, csak várom hogy nőjjenek még picik hozzá. De már szoktam nekik németül is, magyarul is énekelni.
2010. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerencse sokat tud németül is.Persze ebben nöl fel.Mi is mondjuk guten apetit,és hogy jó étvágyat.Mondja ö is külön nekem külön apának.Olyan e´des.Ha megyünk ki,akkor jacke anzien,stb....Jó tudni,hogy nagyon elmaradva nincsen akkor a lányom.Gondolom,hogy a hiányosságokat gyorsan megtanulja majd az oviban.
2010. ápr. 16. 14:18
 8/8 anonim válasza:
Ajánlom ezt az oldalt: [link]
2010. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!