Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 3,5 hónapos és könnycs...

A babám 3,5 hónapos és könnycsatorna záródása van. Kétszer voltunk a korházban, ahol átmosták, átfecskendezték neki. Viszont továbbra is ugyanúgy könnyezik és csipásodik a pici szeme. Ki fogja nőni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Annyira nem mint a kezelések előtt, de nem gyógyult meg.

Nem akarom már többször kínozni!


2008. ápr. 28. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én babám is ennyi idős, én pont azon küzdök, hogy ne kelljen elvinni, mert sok estben nem használ egy kezelés, többször is vinni kell és nagyon nem szeretném kínozni. Nekünk születésétől volt az egyik szemén, azt az antibiotikumos szemcsepp rendbe hozta, a másik szemén 9 hetesen záródott el, azzal azóta is kínlódunk / most 16 hetes /. Én 3 hete folyamatosan maszírozom neki, és mára azt elértem, hogy reggelre épp hogy van egy kis csipa, de szerintem csak részlegesen nyílt meg, mert azért valamivel több könny van azon a szemén, mint a másikon, bár ahhoz képest, amilyen volt, ez már elenyésző. Két hét múlva derül ki, hogy vinnem kell-e átmosásra, mert a dokink szerint 4 hónapos koráig magától is rendbe jöhet. Mikor voltatok az utolsón?Mert azt olvastam, hogy 3-4 napig átmosás után még jobban csipásodik, mint előtte, mert tisztul. Én nem tudok sajnos segíteni, de maximálisan együtt érzek veled, és drukkolok, hogy rendbe jöjjön a babád szeme.
2008. ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Egy csöppet átszerkeztették a kérdésemet!

Csütörtök voltunk másodjára. Könnyezik neki ugyanúgy, csipásodni annyira nem csipásodik, de reggelre igen.KAmillázom neki.

Maszírozni?Hogyan tudod maszírozni? Ha attól javul csinálom én is. Csak nem tudom hogy? Leírod nekem?! :)

Sajnolám a picidet és én is együttérzek veled. Mihamarabbi gyógyulást nektek is. Köszi.

2008. ápr. 28. 10:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk már nincs meg ez a probléma. Próbáld meg tiszta vízzel áttörölni, mert van akinek akkor múlt el, amikor már nem kamillával törölgette. Én is abbahagytam és utána jobb lett. A masszírozást pedig úgy csináld, hogy az orra mellett a szemöldök irányából húzd le az ujjadat az arccsontja felé (egy félkörívet írj le). Fontos, hogy fentről lefele csináld, ez tisztítja a járatokat. Minden nap többször is ismételd meg, akkor is, ha a pici tiltakozna. Remélem beválik:-)
2008. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Szóval én is először kamillával törölgettem, de nagyon macerás volt mindig szűrögetni gézlapon, meg nem is sokat használt, úgyhogy maradtam a forralt víznél, az bevált. Napont a 5-6 szor áttörlöm a szemét. A maszírozást mindig szopi közben csinálom, mert nincs az a pénz, amiért kiköpné a cicit :-), így olyankor eltűri. Mindig van egy kevés könny a szemzugban, ahogy a pici szemét lecsukja, az egy kicsit kibuggyan. Na azt a kis könnycseppet végighúzom a szemzugtól az orrnyereg mentén az orrüregig. De a legjobb, ha magadon próbálod ki, mert így érzed, hogy nagyjából hol fut a könnycsatorna. Én csak fentről lefelé húzom az ujjamat, kb. 20*. Egy ügyes mozdulattal meg is szüntetheted az elzáródást, van benne valami, mert nálunk is nagyon sokat javított a helyzeten. Elrontani nem tudod, úgyhogy bátran maszírozd, csak soha ne felfelé. És szerintem még nem biztos, hogy nem sikerült az átmosás, pont ma van ezek szerint a 4. nap, lehet, hogy rendbe jön. Szorítok.
2008. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, de kíváncsi vagyok mi lett a babáddal, rendbe jött végül a szeme? Mi nem úsztuk meg sajnos, hiába küzdöttem, jövő héten vinnem kell...:-(
2008. máj. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!