Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szedtétek le a leszedhet...

Mikor szedtétek le a leszedhető rácsokat a kiságyról? Nem volt gond? Gondolom alapfeltetel hogy ataludja az ejszakat.

Figyelt kérdés
Es nem esik ki veletlenul?
2016. júl. 3. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. :) Illetve az is, hogy mikor célszerű gyermekágyat venni?
2016. júl. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kb egy.éves volt, amikor levettük. Sohasem esett ki, de egy nagy párna ott van mellette. Az éjszakát ekkor még nem aludta át, sőt még most is felkel egyszer hajnalban és közénk fekszik (3 éves).
2016. júl. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is kb 1 éves volt, és nem aludta át az éjszakákat.

Nem szeretett a kiságyában, de így, hogy ki-be járhatott benne egyből megszerette.

Én 3 vastag plédet összehajtva odaraktam a padlóra, amíg megtault szépen kimászni, meg hátha kiesne.

1x sem esett ki, ahhoz kicsi a rés, oldalatva tud csak kimászni is. Amúgy belülről odarakok egy párnát azért. :)

2016. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nagynál nem vettük ki, kapott egy új ágyat 2 évesen. Sosem esett ki, éjszaka fel szokott kelni néha pisilni, most 5 éves.

A kicsinél nemrég vettük ki a rácsokat, 2 éves múlt. Eddig átaludta az éjszakát, de most lett szobatiszta, és mivel éjszakára sem engedi feladni a pelust, így most egyszer felkel pisilni éjszaka. Ő sem esett ki, pedig mindketten forgolódósak.


Többnyire hamarabb szokták kiszedni a rácsokat amúgy, de ők sosem próbáltak kimászni belőle, így én ezért nem vettem ki hamarabb. Ha úgy veszed észre, hogy megpróbál kimászni a rácsos ágyból, akkor mindegy mennyi idős most, inkább vedd ki a rácsokat, kevésbé balesetveszélyes.

2016. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon alacsonyan van a fekvoresze, igy magasak a racsok. Nem hiszem hogy valaha is ki tud belole majd maszni. Akkor nem erdemes ezzel szorakozni? Milyen elony szarmazhat belole? Egy eves amugy.
2016. júl. 3. 19:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont két hete! 28 hónapos most a nagyobb fiam és azért nem előbb, mert nála az volt a "bünti" ha már nagyon nem bírtam vele, hogy irány a kiságy.

Nagyon fura dolgok vannak azóta:

- reggel, ha felébred, nem ébreszt fel senkit!

félálomban hallom, hogy bóklászik, megkeresi a kisautóját, leül a fotelbe, tologatja és halkan közlekedik. Néha megnézi, hogy alszunk-e még.

- először életében éjjel felkelt, odajött és szólt, hogy szomjas, kér inni, majd (ilyen sem volt még) bekakilt

- magától besétál a kiságyába aludni, ha alvás idő van

Ebéd után és esti kakó-mese kombó után is. Összeszedi, amik kellenek neki és viszi a ruhámat és alvás. Lefekszik, ott marad.

- Az öccsét hagyja, hogy belemásszon és a rejtett zsebes kistrakikat kipakolja! Soha hozzá nem nyúlhatott ezekhez eddig a tesó.

- Együtt ülnek az ágyán teljes egyetértésben, majd segít! neki lemászni onnan (11hónapos a tesója)


Leesni leesik sajnos, oda szoktam tolni mindig egy lábtartót, ami csak 5 centivel magasabb az ágyánál, simán átmászik rajta, de pont elég, hogy ne essen már ki tőle.


Az éjszakát átaludják 2 hónapos korától, illetve ha felébred is visszalszik mind a kettő magától, de inkább az a feltétele, hogy a szülőkkel nincs alvás és kész, nem volt, nem lesz. Így ezzel az enyémek nem is próbálkoznak, nem vándorol eddig ok nélkül éjjel.

2016. júl. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát ez tenyleg nagyon furcsa:)
2016. júl. 3. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:
ha jól rémlik, olyan 15 hónapos volt, már tudott simán járni, és egyszer csak totál elromlottak az esti fektetések, meg éjszaka többször sírt, kínlódtunk vele. Vettünk leesésgátlót, leszedtük a rácsokat (ő is látta, segített a maga módján), és csodák csodája, este magától mászott be és csend volt, nyugi. Szóval nálunk ez egy mérföldkő volt :)
2016. júl. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!