Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kimaradt a kúszás a babámnál....

Kimaradt a kúszás a babámnál. Gondot okozhat ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Időben csinált mindent, a mászás megvolt, de a kúszás teljesen kimaradt.

2016. júl. 4. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Szia. Ez nem baj, ha mászott. A váltott kézzel-lábbal mozgás miatt terelődik ennyi figyelem a kúszásra és a mászásra. Ugyanis az agyféltekék közti kapcsolatot nagyon jól fejleszti.
2016. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A gyógypedagógusok, neurológusok csak találgatnak ebben a dologban. Lehet kapcsolat a diszlexia, a felfogóképesség, a tanulási képességek hiányosságai, tanulási zavarok és a kihagyott kúszás vagy mászás között. De nem 100%-ig bizonyított összefüggés ez, vagyis nem az van, hogyha nem kúszik, nem tud majd rendesen olvasni.


Hát, a férjem nem mászott, csak kúszott és járt, ma doktorija van, ahogy nekem is, aki másztam és kúsztam is, viszont nehezen tanultam meg járni. Egyikünknek sincs, soha nem is volt tanulási nehézsége.

2016. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én lànyom sem kúszott, nem tudon miért lenne ez baj
2016. júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A fiam nem kúszott. Csak mászott, azt is csak 11 hónapos korában. Azzal ijesztgettek, h majd lesz probléma az olvasassal meg tanulással stb. 2,5 éves kora óta ír es olvas. 3 eves kora óta számolni is tud. Most 5 éves es tudja a szorzó táblákat, angolul beszél stb. Egy másodikos szintjén van legalább. Ezt szakember állapította meg, mielőtt jönne h túlzok... Szóval nálunk semmi gond nem volt ebből!
2016. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy kússzon VAGY másszon, ha az egyik megvan, akkor minden ok ;)

Az én fiam is kb 2 napig kúszott, aztán inkább négykézlábazott 4 hónapon keresztül, mire önállóan elindult.

2016. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg minden mozgásforma fontos. De hát tényleg nem tudni....
2016. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem teljesen kimaradt a kuszas maszas, csak magamba kapaszkodtam es jartam. Ez akkor derult ki, amikor diszkalkulia miatt voltam vizsgalaton. Akkor mondtak hogy van osszefugges a ketto kozott. Most 24 eves vagyok, egyebkent atlag folotti iq-val, de diszkalkuliasan.

24N

2016. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a Dévény terapeuta azt mondta, h nem tragédia ha kimarad a kuszas (bar nem jo semikkeppen) de ez késobb még korrigálható, sok sok gyurmazassal, szinezessel mindenféle fejlesztő tevékenységgel. De a maszas kimaradása mar gond. Annak következménye lehet, de nem feltétlenül lesz.
2016. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!