Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszás kérdés? Vélemény?

Kúszás kérdés? Vélemény?

Figyelt kérdés
Fiam 7 hónapos, egy hónapja " kúszogat". Egyik lábával sokat dobol, azzal nem is löki magát, csak a másik láb és két kar. Mutattam védőnőnek, azt mondta nem nagy baj, majd rájön. Ennek már két hete, a kicsi nem érzett rá, és így lassan is halad. Ülni is csak félig támaszkodva tud. Úgy láttam szeretne felállni, és attól tartok ha feláll, soha nem fog tudni rendesen kúszni. Vigyem tornaszhoz? Az a baj erre nem olyan könnyű bejutni, 40 kmes körzetben egy nő és ő sem Dévényes. Forgása is úgy volt, hogy 2 honaposan egyik oldal, 4 és fél honaposan másik, akkor is aggódtam, hogy vmit nem stimmel, de korrigált.
2016. jún. 24. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne sürgesd, a lényeg, hogy próbálkozik, majd belejön.
2016. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van még ideje kúszni.

Ülni akkor fog tudni, ha elég erős lesz a háta hozzá, ehhez előbb kúszni és mászni kell.

Az enyém elkezdett próbálkozni a felüléssel és a felállással, 2 hét múlva kezdett mászni, erre rá 2 héttel ült fel (szóval 1 hónapig próbálkozott) és majdnem 1 hónappal később állt fel, szóval azt 2 hónapig próbálta.

Meg ha fel is áll, azzal nem jut messzire így van ösztönzés a kúszásra, mászásra is.

Jó mindenre válaszoltam csak a kérdésre nem, szerintem ez nem jelent bajt, de lehet megkérdeznék egy szakembert legalább megnyugtatásnak. Ideje bőven van kúszni még csak így túl jól nem rögzül a mozgásforma.

2016. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz vidd el szakemberhez.

ÉN várnék még, hátha megerősödik a másik oldala is, vagy a mászást el nem kezdi, de azt már tökéletesen. Ha féloldalas marad akkor a gyengébbet erősíteni kell.

Szerintem várj még, hetek alatt is sokat fejlődnek a kicsik!

2016. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is lassan jött rá, kb 7,5 hónapos koráig szabálytalanul "kúszogatott". Aztán kb. egy hét alatt megtanult mászni, következő héten felállt, meg ül is most már, sokáig, stablilan, pedig most lett 8 hónapos.

Ha feláll, attól még fog mászni vagy kúszni egyébként, mert az állással nem tud helyet változtatni. Szóval a kettő nem zárja ki egymást.

Várj szerintem még, igaza van a védőnődnek.

2016. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

nézd, a lányom 7 hónaposan tanult meg forogni. 9 hónaposan kúszni. 10 hónaposan mászni és fel is állt...de ülni 11 hónapos koráig nem tudott...

persze az egész család elhordta őt értelmi fogyatékosnak, én meg kitartottam mellette hogy épp most másban fejlődik és majd behozza az ülést is...ennek ellenére elvittem egy felmérésre (nem dévényeshez hanem ami annak az előzménye) megnézetni az izomzatát (a gyerekorvos megnézte ugye de szerinte rendben volt), és felmérni egyéb képességeit...a szakember megállapította hogy ő egyszerűen nem szeret ülni - habár tudna - való igaz én sem szeretek mindig fekve játszottam vele - egyébként mindenféle tudáskészségben 1,5 évesnek felelt meg 11 hónaposan...szóval valószínű igazam volt abban hogy épp másra használta az agyát, és el kezdtem vele többet játszani ülve, így 12 hónapos korára már tökéletesen ült..


lényeg a lényeg: ne aggódj ennyire, a kúszásnak nem 7 hónap a határideje (a forgásnak annyi) szóval nem érdemes semmit siettetni, sem pedig rögtön szaladni a Dévényesre, 3 éves korára a kutya nem mondja majd meg a fiadról, mikor kezdett kúszni.

2016. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam Oldalazva kúszott, húzta a jobb oldalát. Én nem várnék vele, ha valami rosszul kezd el rögződni, akkor az már nem fog változni. 2 hónapon keresztül Konduktív tornával próbálták erőltetni, hogy szabályos legyen. Fölöslegesen. Utána vittem Dévényeshez. Mondta, h már mindegy, így fog kúszni. Utána szépen mászott. De fontos h a mozgáselemek szabályosan történjenek. Pont az elején kell ezt korrigálni, ha lehet. Én biztos elvinnem.
2016. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy én nem sietettni akarom, hisz már kúszik! Csak nem jól! És már több mint egy hónapja ilyen felemásan. Láttam 7 honapost kúszni, aki mellesleg 6 honaposan még nem forgott, de vitték tornászhoz és rohamtempoban közlekedik azóta.
2016. jún. 24. 13:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Majd ráérez!

A védőnő is mondta, itt is pár anyuka, hogy ne aggódj. Türelem!

2016. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pár alkalom elég egyébként, és keresnék Dévényest minél előbb.
2016. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! A lanyom sokat repulozott 6-7 hosan.

Aggodtam, igy kertem idopontot deveny tornara, 2 honap varakozassal.

Mire odajutottunk mar tudott kuszni, maszni, ulni es felig allni.

Szerintem varj vele, nem feltetlen kell mindig a torna.

2016. jún. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!