Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell bántani a fiatal...

Miért kell bántani a fiatal anyukákat? Otthon kéne ülniük, vagy mi?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, a féltestvérem 13 hónapos. Imádok babázni már a kezdetektől, sétálunk, játszunk, medencézünk, meg tényleg sokat vagyok vele. A babaruhákért is odavagyok, rengeteget vásárolok, rendelek neki, plusz általában én választom ki, miket vegyen fel, ha megyünk valamerre.

Tegnap is én vigyáztam rá és elmentünk ebédelni, vittem őt is. Mellettünk ült két nő és mikor selfieztünk a húgommal és a barátnőimmel, az egyik (direkt hangosan) megszólalt, hogy "Csak tudnám, minek az ilyennek gyerek..." és rám is nézett, hogy biztos legyek abban, rám céloz.

Instagramon is elég sok kép van róla/rólunk és odakommentelnek ismeretlenek, hogy biztos sokat dolgoztam egész életemben, hogy így éljünk, meg látszik, milyen kialvatlan vagyok a baba mellett, vajon mennyit fizetünk a bébiszitternek. Pedig látszik, hogy nem az én gyerekem, vagy nem hiszem, hogy egy anya a bulizós képek mellé töltögetné fel a babázósakat...

Lepereg rólam, meg minden, de ha tényleg az én lányom lenne, az embereknek szerintem ehhez akkor sem lenne köze, hiszen nem az ő dolguk, hogy mikor mit csinálunk.


2016. júl. 5. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Segíteni nem tudok, csak eszembe jutott erről, mikor az öcsénk kicsi volt. 11-12 évvel fiatalabb nálunk, és amikor kivittük ketten a bátyámmal babakocsizni, azt hitték, a szülei vagyunk, hú, azok a pillantások... :D
2016. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
A szelfizgetés nem épp felnőtt, érett személyiségre vall. Ha te lennél az anyja, ennél normálisabb viselkedést várna el a többség.
2016. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
van akit irritál,ha fiatal anyukát lát, én most töltöttem a 24-et,de még én is szembesülök ezzel néha. ma már nagyon kitolodott a szülés, egyre többen 30-40 évesen szülnek előszőr, így most a fiatal anyuka a szokatlanabb. (régen meg fordítva volt)
2016. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

De a kerdezo epp azt kerdezi, miert varja el a tobbseg. Mi pl szoktunk szelfizni a ferjemmel muemlekek elott nyaralaskor, pedig felnottek vagyunk. Ezek alapjan nem lehet senkit se megitelni.


Az emberek ilyenek, kerdezo. Ha otthon ulnel macinaciban, az lenne a bajuk. Nem az a bajuk, hogy elmesz, hanem egyszeruen mindenrol velemenyuk van. Meg hat a hulyek mindenben olyan biztosak.:)

2016. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Miért ne fotózhatnánk le magunkat, ha valakinek küldjük a képet? :D

Anyával is szoktunk selfiezni, pedig van három gyereke és 40 éves, két egyetemet végzett nő.

2016. júl. 5. 14:27
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz vele, ki mit mond, nagyon aranyos vagy, hogy így szereted a tesód. :)
2016. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Most komolyan az a kérdés, hogy miért nem díjazza a többség, ha gyerek szül gyereket?


Ha egy (korának megfelelően) idétlenül vigyorgó, pózolgató, fotózgató tini kezében meglátok egy gyereket, nekem is az az első gondolatom, hogy remélem nem az övé, mert előbb fel kéne nőnie, tanulnia...

2016. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

ma 14:22

jesszusom.. Igaz, a felnőttek olajfestményhez állnak modelt, ha akarnak egy képet :D

29 vagyok és szoktam szelfizni a babámmal, fel se merült bennem, hogy ez nem felnőttre vall basszus :D

Kérdező, ne törődj velük, az emberek idióták, savanyúak és rosszindulatúak. Fáj nekik ha valaki nem az.

2016. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

19 évesen bébiszitterkedtem egy családnál, 9 hónapos volt a kicsi amikor kezdtem.

Elképesztő pillantásokat kaptam az utcán, de én csak mosolyogtam rajta, inkább élveztem. Mondjuk fb akkor még nem volt... :)


A játszótéren, ahová rendszeresen jártunk már megismertek az anyukák és tudták, hogy mi a szitu, gondolom anyuka is járt oda máskor, a gyereket meg megismerték, vagy nem tudom, de nem volt ebből gond.

2016. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Ja és talán még annyi,hogy én végül 30-al szültem az első gyerekemet, de még akkor is akadt, aki megkérdezte, hogy ugye nem saját, csak vigyázok rá, és most hogy a negyediket várom, azt kérdezgetik, hogy első baba lesz-e (már ha nincsenek velem a nagyobbak... :) )

Szóval gondolhatod, 19-el hogy néztem ki...

2016. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!