Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hos babamnak ma este eszreve...

5 hos babamnak ma este eszrevettem egy kemeny csomot a bal felkarjaban, volt nektek hasonlo?

Figyelt kérdés

Most vettem eszre, holnap reggel rogton orvos, de nagyon nagyon meg vagyok ijedve.

Egy kemeny csomo a honalja korul, nem csipes. BCG-t kapott aprilisban abba a katjaba, lehet koze hozza???

Nem faj neki, mert megnyomkodtam ovatosan, de nem sirt...

Nagyon nagyon aggodom, ciszta lehet?:( volt nektek hasonlo?


2016. júl. 5. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
elso sorban probalj lehiggadni, mert a feszultseg atragad a gyerekre is konnyen! szerintem semmi komoly nem lesz, csak egy zsircsomo. :) majd ird meg, mi lesz.
2016. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
igen, a bcg oltástól van az. És válts orvost és védőnővel meg beszélgess el, ha nem mondták el ezt neked ezerszer és nem néztek rá soha. Ki tudja, mit nem mondtak el még...
2016. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolso.bővebben is kifejthetnéd.mi orvost is váltottunk de ők sem, a védőnő sem sőt korhazban srm mondott soha senki olyat hogy figyelni kéne a honalját es tudtommal nem is nézték
2016. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


és


Amennyiben borsónyinál nagyobb duzzanat keletkezik, esetleg a hónalj alatti nyirokcsomó duzzanata is észlelhető, feltételezhető, hogy az oltóanyag a bőr mélyebb rétegeibe került, vagy a szükségesnél több volt a befecskendezett mennyiség. A nem kívánt reakció különösebb kezelést nem igényel, szárazon tartása és védelme a mechanikai irritációtól (dörzsölés) elegendő. Igen ritkán a hónalj alatti nyirokcsomó extrém mértékű duzzanata miatt sebészi feltárás szükséges. Gyakorta tapasztalható, hogy a BCG reakció körül vérbő, hámló, esetenként hólyagos kiütés keletkezik, mely jelenség az immunológiai reakcióval összefüggésben zajlik, ekzématizáció. Nyugtató, hidratáló krém gyorsíthatja a folyamat múlását. BCG oltással egy időben vagy szabad időközzel bármilyen oltás adható, de oltásra a bal felkart 3 hónapig nem lehet használni!

[link]

2016. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen:(((

Nem a honaljanal van a babomnak hanem a felkarjan a honalja mellett :( megint megtapiztam neki ovatosan, de meg se nyikkant. Vigyorog, jokedvu ... Holnap leirom mindenkepp, h mit mondott, nagyon remelem, hogy csak a szuri.

Koszonom a valaszokat!!!!

2016. júl. 5. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:

A nagylanyomnak tul.melyre adtak be a BCGt es nem fakadt ki

Neki vagy 6 honapig ott volt egy kisebb babszemnyi csomo a bore alatt ...

A kicsinek szinten ez volt, de ott a doki picit megnyomkodta h kifakadjon a csomo - nem volt olyan melyen es sikerult

De neki is par honapig meg volt egy csomo ott

2016. júl. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt mondtak, hogy a BCG szuritol volt!:)
2016. júl. 6. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!