Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktál arra válaszolni,...

Mit szoktál arra válaszolni, mikor megkérdezik, hogy a gyereked jó baba-e?

Figyelt kérdés
2016. júl. 7. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma azt válaszoltam, hogy négy hónapos koráig nehéz volt, hasfájós volt, sokat sírt, de azóta nem lehet rá egy rossz szavam se, mert nagyon sokat javult a helyzet.
2016. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Én annyit, hogy igen az. Nem részletezem az ilyen hülye kérdezőnek, hogy szerintem rossz baba nincs. Ennyi felesleges energiám nincs másokra, akik elfelejtenek gondolkodni, mielőtt beszélnek.
2016. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég sokat eljár részegedni meg hajnalban esik haza, de ez van...
2016. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

2# nem értem ezt a zsigeri rosszindulatot és felsőbbrendűsködést... Nyilván senki nem úgy érti, hogy lehet egy baba "rossz", hanem hogy milyenek vele a mindennapok. Mivel az én babámnak voltak sírós hónapjai (!), tudom milyen más most az élet, mennyivel kellemesebbek így a hétköznapok, nem szenvedünk, ő sem a hasfájástól és én se attól, hogy neki rossz és nem tudok segíteni neki.


Ja, reggel kisétálunk a piacra és egy kofa bácsi, miután megcsodálta, megdicsérte, dumált hozzá, mondta, hogy cseréljük el, ad érte hat kiló krumplit, de egyszeri ajánlat, jól gondoljam meg. :))) Nem pukkadtam meg, hogy micsoda egy szemét gyerekkereskedő... :P


Nekem jól esik, ha megkérdezi a szomszéd néni hogy vagyunk, vagy akár egy idegennek van egy jó szava hozzánk a piacon. A szándékot kell nézni, meg hogy emberek vagyunk, egy közösségben élünk, szóljuk egymáshoz. Nem kell ilyen savanyújóskán hozzáállni...


Bocs az OFF-ért.

1# voltam

2016. júl. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Azt, hogy igen, jó baba. Csak akkor sír ha szüksége van rám vagy valamire vagy valamije fáj.


Ez ugye minden babára igaz. Ettől függetlenül az enyém sírós baba sajnos, 7 hónapos koráig hasfájós volt, azóta "csak" ha fogzik. De az, hogy a nyugodt babák "jó babák" a sírós babák meg "rossz babák" szerintem egy rossz vicc.

2016. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

ma 11:07

Nem az érdeklődéssel van baj, hanem a jó baba, rossz baba kifejezéssel. Hogy a csudába lehet rossz egy védtelen kisbaba??? Lehet sírós, hasfájós, fogfájós, akármi, de nem rossz! Sose mondtam volna azt a babámra, hogy rossz...

2016. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyerekünk nem sír szinte soha, sokat alszik, jól eszik. Boldog, mosolygós, érdeklődő.


Ha megkérdezik, jó baba-e, azt szoktam mondani, hogy igen. De akkor is azt mondanám, ha nem lenne mintababa, hiszen a miénk lenne és imádnánk. Nekünk ő jó baba.


(Kicsit irritáló egyébként, hogy panaszkodást várnak az emberek, mikor ezt kérdezik, én meg nem hozok fel semmit és elakad a beszélgetés. Vagy pedig azzal jönnek, hogy majd megtudjátok, ha...és rosszat kívánnak nekünk. Szerintem ez gáz.)

2016. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
6# persze, egyről beszélünk, de szerintem olyan kár a szavakon lovagolni, fönnakadni, rossz néven venni egy nem szerencsés kifejezést. :)
2016. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:13

Igen, sokszor látom az arcukon, hogy csalódottak, hogy nem panaszkodom. Igen, az én babám kifejezetten jó baba, jól alszik, éjszakát kb 2 hetes kora óta kivétel nélkül átalussza, nappal is alszik, azonkívűl se nyűgös, sírós. És nagyon sokszor megkaptam a na majd meglátod mikor jön a foga! Na majd meglátod mikor kezdődik a szeparációs szorongás! Na majd meglátod mikor elkezd járni és szaladhatsz utána. Igen, biztos nehezebb lesz, mint most, de akkor sem lesz rossz gyerek, csak szimplán gyerek :)

2016. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Én csak azt, hogy igen. Aztán ha tovább kérdezik, hogy mit értenek alatta, akkor tovább válaszolgatok (pl. mennyit és mikor alszik, ilyesmik), ha meg nem, akkor nem.

Már eléggé unom ezt a kérdést, tőlem is mindenki ezt kérdezi, ezért ilyen rövidre szoktam venni.

2016. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!