Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 éves korig az anyja mellett...

3 éves korig az anyja mellett van a legjobb helye egy kicsinek. Ebben a helyzetben mit választanátok?

Figyelt kérdés
Kaptam egy jó állásajánlatot. Egy év múlva, valószínűleg a korábbi munkahelyem nem venne vissza, vagyis megoldanák, hogy el tudjanak küldeni. Ha elfogadom az állást, akkor jobb anyagi helyzetben leszünk, meg tudom venni a kicsinek a minőségibb dolgokat. Nem azt mondom, hogy össze-vissza mindent, de legalább nem a legolcsóbbat és nem kellene számolgatnom hó végén. Viszont így meg nem velem lesz a következő évben, vagyis amíg én dolgozom. Mást mond az eszem és mást a szívem. Vele szeretnék lenni még egy évet, amíg nem megy óvodába, de akkor meg nem fogok ilyen állást találni. Mit tennétek ilyen helyzetben?
2016. júl. 7. 10:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%
Mennék dolgozni. Mentem os pedig nem volt muszáj. A gyereknek ennyi idősen már közösségben a helye.
2016. júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

Októberben 2 éves lesz a kislányom, szeptembertől bölcsis lesz. Egyrészt várnak vissza, mert más is megy szülni, másrészt a gyesből még a ház hitelt sem tudom kifizetni, nem ám még számlát fizetni stb...

Én várom is meg nem is. Sajnálom a kislányom, de látom hogy a 3 éves fiammal is milyen jót tett az ovi. Anyagilag 100.000ft többletet jelent ha munkába állok, nincs min filóznom. Végre kikecmergünk a sz.rból, persze eddig is megéltünk, eddig is kaptak a gyerekek ajándékot, szép ruhát, de azért nehéz így.

Én a helyedben elvállalnám a szuper melót. Hidd el, a gyerkőcödnek is jót fog tenni a közösség.

2016. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
46%

Nekünk nem kell számolgatni hó végén úgy sem, ha nem dolgozom, ennek ellenére megyek vissza 2,5 és 1 éves korukban szeptembertől, és hát a gyes+gyed+dupla csp mellé még ülhetnék itthon de,

- a nagyobbnak kell a gyerektársaság, már 1,5 évesen is kellett volna (de akkor született a tesója, nem vették be bölcsibe, a csana-t pedig luxusnak éreztem)

- azt gondolom, akkor van helye az anya mellett 3 éve skoráig, ha az anya mindent meg tud neki adni (ahogy nekem anno az anyám helyett a nagyanyám... vinni kirándulni, játszani, padlástól a pincéig mindnet felfedezni, biciklizni, napról napra. + vannak korabeli szomszéd gyerekek, más különben a gyerek igenis lemarad a társaihoz képest, akik már rég társaságban szocializálódnak

- 3 éves korig otthon ülni akkor is luxus az anyának, ha nincs szüksége a pénzre, a gyerekre fogni ezt nem túl elegáns, munkakerülésnek érzem

- szakmából kiesve 3 évre, hát nem tudom, ha valaki képezte magát és ezt bevállalja, akkor nem kell sírni utána, hogy gyerekkel meg sehova nem kell és hasonlók

- a bölcsődék fél éves kortól fel vannak készülve a gyerekekre, okkal. 1 éves kortól gyerekfüggőnek érzem, hogy beadhatóak e, előtte nyilván nagy kényszer, ha valaki vállalja, de becsülöm érte nagyon, hogy képes rá.

- megalázónak érzem a 25ezres gyest annak, akinek van szakmája, munkája, élete a gyerek mellett is


Szerintem menj vissza és nagyon örülj, ha kapsz állami bölcsit a 2 évesednek, az ő szempontjából is és magatok miatt is.

2016. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!