Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 éves korig az anyja mellett...

3 éves korig az anyja mellett van a legjobb helye egy kicsinek. Ebben a helyzetben mit választanátok?

Figyelt kérdés
Kaptam egy jó állásajánlatot. Egy év múlva, valószínűleg a korábbi munkahelyem nem venne vissza, vagyis megoldanák, hogy el tudjanak küldeni. Ha elfogadom az állást, akkor jobb anyagi helyzetben leszünk, meg tudom venni a kicsinek a minőségibb dolgokat. Nem azt mondom, hogy össze-vissza mindent, de legalább nem a legolcsóbbat és nem kellene számolgatnom hó végén. Viszont így meg nem velem lesz a következő évben, vagyis amíg én dolgozom. Mást mond az eszem és mást a szívem. Vele szeretnék lenni még egy évet, amíg nem megy óvodába, de akkor meg nem fogok ilyen állást találni. Mit tennétek ilyen helyzetben?
2016. júl. 7. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem 2 éves kortól már legalább olyan jó helye van közösségben is! Talán jobb is, mint otthon kettesben anyuval. Én váltanék! 3. évben már amúgy sem maradnék otthon a 25 000 forint gyessel.
2016. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Nehéz helyzet, mert valójában előtte kellett volna felmérni, hogy belefér-e egy gyerek (nem csak akciósan) vagy sem. Most már a kisebbik rosszat kell választani. Sajnos mást nem tehetsz.
2016. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Ha megnézel bármilyen kutatást Magyarországról, rájössz, hogy a társadalom hány %-a teheti meg anyagilag, hogy 3 évig a gyereke mellett marad. Hát...elég szomorú lesz az eredmény. Vagy, akik megtehetik anyagilag, azok szakmailag nem tehetik meg, mert megköszönik a munkájukat, és két szék között a pad alá.


Másrészt, 2 évig azért van rendes GYED, és utána csak segély, mert a 3. évtől már a rendszer támogatja, hogy menj vissza dolgozni.


Tudom, hogy itt mindig elmondják, hogy más országok senkit se érdekelnek, de gondolj bele, vajon valaki lesz-e azokból a gyerekekből is, akik nem magyarok és nincsenek velük otthon 3 évig. Igen. Ember lesz belőlük. És a 3 év ellenére is mi vagyunk a dobogósok az alkoholista és az öngyilkossági mutatókban is, szóval lehet, hogy mégsem az első 3 éven múlik, hogy milyen ember lesz a gyerekből!

2016. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég sok olyan család van,ahol egy szülő nem keres annyit,hogy a másik nyugodtan otthon babázhasson.Az én kislányom is megy 2 évesen bölcsibe,én meg vissza dolgozni.Egy 2 éves már eléggé nyitott az újdonságokra,nem feltétlenül igényli,hogy anya 0-24-ben vele legyen.Én úgy érzem a szülő sokkal nehezebben éli ezt meg,mint a gyermek.Fogadd el az állást.Ez az én véleményem.
2016. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Én azt gondolom, hogy lehet találni állást máskor is, akár jó helyre is, kicsit a szakmádtól függ, nem írtad le, mivel foglalkozol.


Én hasonlóan jártam, 7 hónapos voltam, amikor a szakmámban az ország legjobb intézményéből kerestek meg, hogy keresnek még munkaerőt. Igaz, egyetlen esti tanfolyamhoz kellett nekik ember, ami heti két este lett volna. Úgy gondoltam, hogy soha vissza nem térő alkalom, és mindig is vágytam oda, el sem tudtam képzelni, hogy akár ott is dolgozhatnék.

Elmentem, volt interjú, oktatnom kellett egy próba alkalmon, megnézték mit csinálok, azt mondták szuper és megfelelek.

De akkor még GYEDen voltam, és akkor még nem is lehetett mellett legálisan dolgozni, így azt mondták, hogy sajnos mégsem tudják megoldani, viszont a főnököm mondta, hogy jelentkezzek egy év múlva, mert gyakorta keresnek új embert.

Így is lett, másfél éves volt a (harmadik) gyerekem, amikor munkába álltam, bár eleinte még úgy, hogy otthon voltam, és a férjem haza rohant, amikor nekem mennem kellett, heti két este. Nehéz volt, mert nappal a gyerekeimmel voltam, éjjel kellett készülnöm, kevés gyakorlat miatt akkor még nagyon sokat. Ez áprilisban volt, szeptembertől bölcsis lett, két év 4 hónaposan. Mondjuk én meg tudtam tenni, hogy csak heti 4 napot járt bölcsibe (azt , hogy előbb elhozzuk, nem szeretik, és a gyereknek sem jó a napi rutin miatt).


Szóval összességében én az alapján döntenék, hogy ez szakmai előremenetelt is jelent-e Neked, kihívás-e, olyan munka, ami kiteljesít-e.

Mert én már bő két éve ott dolgozom, és remekül érzem magam, testhez álló szuper munka (ősszel jön a negyedik, utána is tervezek visszatérni ugyanoda).


Ha csak annyi van, hogy ez több pénz, de szakmailag nem kihívás, vagy szuper lehetőség, akkor én nem biztos hogy csinálnám.


De ez csak az egyik oldal. Meg kell nézni, hogy a gyerek hogy érzi magát, mennyire társasági, vagy ragaszkodó.

Illetve hogy van-e, aki vigyáz rá, mert kezdetben sok a betegeskedés, és ha Neked dolgoznod kell, akkor ezt is meg kell oldani valahogy...


Szóval mindent egybevetve mérlegelj.

2016. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
hopp, 7 hónapos volt a babám*
2016. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben elfogadnám a melót. Nálunk a nagy marad itthon oviig, de csak mert itt a pici, 2,5 éves simán kibírná a bölcsit. A kicsi menni fog kb ilyenkor, nem fér bele, hogy itthon maradjak a gyes idején.
2016. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én visszamennék dolgozni. Vissza is mentem, nem igazán az anyagiak miatt, hanem mert én is vágytam dolgozni és úgy érzem a gyerekeimnek is jót tett.


Mondjuk tény, nekem ikreim vannak, akik igényelték a gyerektársaságot, plusz azért ők ott voltak egymásnak a bölcsiben.


Mit veszítesz? Ha úgy látod nem jó nektek, maradtok otthon. Ha jól tudom, a GYEST egyszer félbe lehet szakítani.

2016. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Régi munkhelyem stresszes és a kollégák is elég piszkálódósak.Sokszor gyomorideggel mentem dolgozni.

A mostani munkahely közelebb lenne, tudnám a gyerekemet majd reggel vinni óvodába, és érte is tudnék menni. 8-4ig lenne a munkaidő. A kollégák egy részét ismerem, a légkör biztos jobb lenne. Nem könnyű helyzet.

2016. júl. 7. 11:57
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Én azt mondom, nem az anyja mellett van a helye 3 évig egy gyereknbek.

2 még oké, de utána már igénylik a társaságot, és nem csak amennyit a játszón látnak más gyereket esetleg.

A szocializáció miatt fontos.

Sokan keresnek családi napközit , hogy heti pár napra beadják, pont ezért, mert akkor már anyuka "kevés" 0-24-ben.


Arról nem is beszélve, hogy én pl becsavarodtam volna 3 évig otthon. És nem hiszem, hogy jó a gyereknek egy besavanyodott türelmetlen idegroncs anya.

És nem a gyerekem miatt, hanem a "bezártság" miatt. Nem az a típus vagyok, aki 3 évig 0-24-ben otthon tud ülni.

Én már másfél éves korától dolgoztam részmunkaidőben (az apja szabadnapjain).

2 évesen csanába került heti 1-2 napra, majd 2 év 4 hónaposan kezdte az állami bölcsit. Szerintem jót tett neki.

Úgyhogy ezt neked kell eldöntened, de nem leszel attól rossz anya, hogy dolgozni kezdesz.

2016. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!