Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek örökre elvesztem...

Szerintetek örökre elvesztem a barátnőmet, mert csak a gyereke körül forog az élete? Visszaszerezhetem?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos gyerekem, a barátnőmé 9 hónapos. Nem nagyon megy ki otthonról vele, csak sétálni egy pár percet. Múltkor átmentünk mi a babával (mert külső helyszínen ugye nem lehet velük találkozni), a gyerekem tök jól elvolt, az övé is.


De a barátnőm csak a gyerekével törődött, hozzá beszélt, vele játszott, énekelgetett neki, stb. Hozzám szinte egyáltalán nem szólt, én rengetegszer próbáltam felhozni napi közügyek témáit (ez a munkánkhoz tartozott, ő ma már híreket se olvas), végül a gyerektémát is próbáltam felhozni, de az sem érdekelte. A gyereke egyébként nem sírós, soha nem is volt, csak valahogy rá van csavarodva.


Egyetem elejéről ismerjük egymást, 11 éve, régen hetente találkoztunk, de terhessége végén eltűnt. Néha emailt ír, de az is ritka, én folyton próbálkozom.:(


Mit tegyek? Meg fog változni valaha még vagy elveszítettem?


2016. júl. 8. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Az a tapasztalatom, hogy aki az elején így megváltozik, annál 2-3 éves korban van a vízválasztó. Amikor beüt a dackorszak, közösségbe kerül a gyerek és ő is kezdi igényelni az egyéb társaságot.

Egy év alatti csecsemőknél még a gondozás az egyetlen teendő. Amikor már belép a saját akarat, fejlődik a beszéd, akkor nem mindig tud egyedül adaptálódni a szülő, ez hozhat változást.

2016. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Az esetek nagy százalékában ezek a barátok eltűnnek a levesbe!

Sajnos, ő most abban a fázisban van, hogy a gyerek körül forog minden, és azt hogy ez később mennyire lesz rossz, most még nm látja!

Nekem is voltak barátaim, mind lekopott mikor terhesek lettek, pedig ha én tudok gyerekkel menni hozzájuk, akkor ugye nekik sem lenne nehéz!

2016. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
A barátnőd majomszeretettel csak a gyerekével törődik. Ennek a kapcsolatnak nincs értelme. Az ilyen nő nem fog megváltozni.
2016. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Egyik barátnőm pont ugyanez... Én azt hittem, az az oka, hogy nekem viszont egyáltalán nincsen gyerekem, így attól tart, hogy nem lenne közös téma...


Ami butaság, hiszen 1. természetesen engem az ő gyereke is érdekel, 2. ha korábban is volt közös téma, és - feltételezem - őt azok továbbra is érdeklik, akkor miért lenne most más a helyzet??


De ezek szerint az ilyen emberek annyira beszűkülnek, hogy még csak az sem változtatna, ha nekem is lenne gyerekem... ezt "jó" tudni... :(

2016. júl. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem isvan ilyen, foiskolan legjobb baratnok voltunk, most 10 evvel a diplomaoszto utan nekem 1 eves, neki 2 eves gyereke van, es ha talalkozunk csak es kizarolag a gyerekrol tud beszelni. Semmimas temaja nincs, nem erdekli semmi csak a 2 eves kakija, pisije, kajcsija, tapcsija, jateka - SEMMI masrol nem lehet vele beszelni. Nagyon idegesito.
2016. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Annyira bánt. Én nem változtam így át, pedig szeretem a gyereket meg gondozom is. Sajnalom, hogy már híreket se olvas féltem őt, hogy megy így vissza dolgozni nemsokára.
2016. júl. 8. 09:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gáz,hogy így viselkedik,de azért nem temetném még el a barátságunkat,hátha idővel jobb lesz.Vele ezt próbáltad már megbeszélni?
2016. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Pedig mintha gyermektelen irta volna ki...

Persze hogy egy pillanatra sem lehet felügyelet nelkul hagyni egy ilyen kicsi gyereket max ha kiságyban tartja...

Es szerintem amig épp valamit akar a szájába venni amit nem kéne engem se kötne le pl a migránshelyzet..

meg ha 24-ben van a gyerekkel, annyi a segítsége johogy az a témája.

Ilyenkor szoktak inkább kicserélődni a barátok.

2016. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Bírtam én pl a "barátokban" hogy elsirta magát a gyermekem, erre ugyanugy folytatják a mondanivalojukat mintha mi sem történt volna..még én éreztem kellemetlenül magam, hogy bocs már de nem tudok figyelni...
2016. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De a rokonokat is birom hogy lepasszolják rám a gyereket ők meg pöffeszkednek a fotelban es beszélgetnek.és még én figyelek hogy épphogy járni mwgtanult gyerek ne zugjon ki fejjel a napozo hintaágybol..
2016. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!