Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti 11 hónapos babátok mit...

A Ti 11 hónapos babátok mit tud ehhez képest?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem jó összeméricskélni, majd leírom miert kerdem de szamomra nagyon fontos. ha lehet azt is irjatok oda hogy mi a foglalkozasotok/vegzettsegetek.

szoval az enyem:

- puszit ad, két legodarabot osszeilleszt, tamaszkodva ul, butornal kapaszkodva felall, mutatja hogy mi hol van - nem mindent de legalabb 5-6 dolgot, utanoz allathangokat kb 5-6 allatot, tudatosan hasznal 4-5 szavat-sZo kezdemenyt, integet, maszik, poharbol csak segtseggel iszik, enni nem tud még egyedul, targyakat nyujt felem, mindent dobal a foldre, lapozgatja a konyveket ra mutat dolgokra hogy mi micsoda, a formabedobos jatek nem megy még de már néha sikerul egyedul bedobnia (ha mutatom hogy hova passzol az a darab..), dallamra hajlongatja a fejet, pacsit ad, elbujik es mondja hogy kukk mikor elobujik, lampakat fel tudja kapcsolni ha oda rakom a kapcsolohoz, oltozesnel bujtatja a karjat, gagyoraszik, ha latja hogy valamit eldugog kis ideig emlekszik ra hova dugtam, ha kerdezem hol a laba azt megemeli, a pocakomat is tudja, ha mondom hogy tedd bele a dobozba akkor beleteszi, ha mondom doboljon vagy pancsolojon akkor dobol/pancsol.


hurtelen ezek jutottak eszembe...a kerdesem lenyege hogy azt szeretnem latni objektiven itelem e meg hogy korahoz kepest hol tart.. most ennel tobbet nem akarok még irni az ugyben hogy ne befolyasoljon senkit :) mindenre kivancsi vagyok, ha ezeket tudja aara is, ha nem arra is, meg barmit ami plusz dolog es tudja! valaszaitok koszi


2015. jún. 14. 23:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

11 hónaposan a fiam mozgásfejlődésben előrébb tartott, már 3 hónapja stabilan ült, akkor kezdett el önállóan kapaszkodás nélkül lépegetni.

Puszit adott de nem cuppantott, csak odanyomta a száját. Pápát intett ha kedve volt. Egyszerű utasításokat teljesített, vedd ki, tedd be, hozd ide... Nagyon érdekelték a mesekönyvek, nemcsak a képek hanem a szöveg is. Nem mutogatott benne. Egy-két szókezdeményt mondott: papa, cic. Nem egyedül evett, pohárból nem ivott. A formabedobóba a háromszögön kívül minden formát be tudott dobni, ha megmutattam hova kell. Karikás rúdra felhúzta a karikákat ha a kezébe adtam. Öltözésnél.karját bújtatja,lábát nyújtja.

2015. jún. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ja gyógypedagógus vagyok, apa mérnök.
2015. jún. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
"a pocakomat is tudja, ha mondom hogy tedd bele a dobozba akkor beleteszi," Ez nagyon jó!!! :)
2015. jún. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 10 hónapot töltötte egy hete. 9900 gr, 77 cm.

Mozgás: rendkívüli gyorsasággal mászik, stabilan ül, bútor mellett feláll, és lépeget, most próbálkozik a kapaszkodás nélküli felállással, de még csak a térdén tud felegyenesedni.

Beszéd: autót, lovat, libát utánozza, tudatosan szót még nem mond, talán az elmúlt egy két napban mintha nekem mondaná, hogy mama, meg a tükörképének, hogy baba.

Ertelmi fejlettség: a legtöbb játékát és a meséskönyvében lévő figurákat névről ismeri, ha kérem, odahozza, ill megmutatja. Labdát odagurítja, van olyan fa játéka, amin a formákat kell egy kanyargós dróton végig vezetni, probléma nélkül, két ujjal tudja, formák bedobásával próbálkozik, jó helyre teszi, de nem sikerül még beilleszteni, tapsol, pápázik, puszit úgy dob, hogy belefúj a levegöbe, ha mondom, hogy ciróka, megsimogat, a tekerem a cérnát, meg a csipcsipcsókát próbálja kézzel eljátszani, mikor éneklem neki, höchöckatonánál elkezd höcögni.

Hintáján van egy duda, ha kérem, megnyomja, zenére táncol, mozog.

Pohárból egyedül nem tud inni, cumisüveget tartja, de nem tudja még, hogy ha megemeli, úgy jön a folyadék, csak lóg a szájában, ill amíg sok van benne, addig tud inni :)

Medencében pocsol, van egy majom kabalája, ha kérdem, hogy hol az orra, megmutatja, az udvaron lévő jószágokat névröl felismeri, tehát pl ha kérdem, hogy hol a kutya, odanéz és a saját nyelvén beszél neki.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Apa agrármérnök, én jogász.


Kíváncsi vagyok, hogy mi a kérdés célja :)

2015. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A cél engem is érdekelne. Meg az is, hogy miért fontos, hogy mi a szülők végzettsége!
2015. jún. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Jah még annyi, hogy avillanyt ő is kapcsolja, fiókot kihúzza, játékmobilt ha mondom hogy halló, a füléhez teszi, meg van egy fél gömb alakú műanyag játéka es ha mondom, hogy tedd fel kalapnak, felteszi.

Ennyi kb amit tud.


4 voltaml

2015. jún. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon jók a válaszok, még várom őket, megy a zöld kéz.
2015. jún. 15. 09:45
 8/18 anonim ***** válasza:
az én fiam is 11 honapos, o is ezeket "tudja". annyi kulonbséggel, hogy o egyedul iszik pohárbol.
2015. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ma 10 hónapos.

Mozgásfejlődésre koncentrálja most minden tartalékát. Mászik nyújtott térddel, áll, kapaszkodva jár, feláll kapaszkodás nélkül, pár pillanatig egyensúlyoz, majd leül (stabilan ül).

Baba nyelven halandzsázik. Kutyát lihegéssel utánozza és az ugatást is próbálgatja. Béget, a "mit csinál a bari?" kérdésre. A könyveket inkább rágja, mint nézegeti, bár most már van néha lapozás is. Villanyt Ő is kapcsolja, egy-két egyszerű utasítást végrehajt: gyere ide légyszi, dugd bele a kezed, köpd ki a kavicsot :D, integess...

Szókészlete a ne-ne, ennyi, puff, le, el szavakra korlátozódik, abu és aja szavakat is mondja, de csak úgy, hogy ismételgetem neki, hogy apu, erre válaszol, hogy abu. Nem tudatosan ránk használja.

Emeli a cumisüveget, egyedül iszik, az elé rakott falatkákat önállóan megeszi.

Logikai játékot még nem próbáltunk, én még picinek látom ahhoz, hogy a formabedobóval boldoguljon. Legót szétszedi és a nagy darabokra a picit rá tudja illeszteni. Amúgy szép erős fogása van, csippenteni is tud a hüvelyk és mutató ujjával, meg markolni is, alsó madár fogásban még néha kiejti az apró tárgyakat.

Labdát gurítja, a felé guruló labdát felméri és jó helyen várja az érkezését.

Apukája autószerelő, én gáziparban dolgozom szakértőként.

2015. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Puszit nyitott szájjal ad, nem cuppant és Ő is mutogat mindenre. Tárgyakat szintén nyújtja, dobálózik.
2015. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!