Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti mit szóltok ehhez...

Anyukák, ti mit szóltok ehhez az jelenséghez?

Figyelt kérdés

Az utcán egyre gyakrabban látom-bár az is lehet, hogy csak jobban észreveszem, amióta nekem is van egy 8 hónaposom- hogy azok az anyukák, akik kerékpárral mennek boltba a kicsi gyerekükkel, nem viszik be a boltba. Helyette egy sokkal "gyorsabb" megoldást választanak: a biciklit a gyerekkel együtt nekitámasztják valaminek (ez lehet biciklitároló, fal, stb.) Ha mellette áll egy felnőtt azt mondom rendben. De amikor a felügyeletet a "nagy" testvérre bízzák, komolyan nagyon ki tud borítani. Valahogyan azt az érzést váltja ki belőlem, hogy "ennyit ér neki az a baba?!"

Éppen most is láttam egy ilyen anyát. Amikor jöttem ki a boltból a kislány a bicikliben ült (a tűző napon), és igaz, hogy ott volt kőrülötte a 7 év körüli testvére, de azt minden jobban érdekelte, mint a húga. (számomra érthető módon) A pici kislány üvöltött, de már úgy hogy levegőt sem kapott, a kisfiú meg néha odakiabálta neki, hogy mindjárt jön anya. Egy ideig néztem ezt a helyzetet, nem mertem elmenni, mert a kislány ugyan pici volt, de már tolta ki magát az ülésből úgy sírt. Aztán szóltam a kisfiúnak, hogy nézzen be az óriási bolt üvegén, hátha látja az anyjukat. Erre mondta, hogy még sehol sincs. Na ennyi elég volt nekem. Az én babámmal és a kislánnyal az árnyék alá mentünk. Majd az anyuka kijött, meg sem lepődött, annyit mondott, hogy nem gondolta, hogy majd eddig tart. (még vagy 15-20 percig voltam velük) A kislány feje tűzforró volt. A hab a tortán pedig az volt, amikor odafordult a fiához és leszidta, hogy miért nem vigyázott a húgára!

Ettől az esettől függetlenül, én eleve elítélem azt, ha egy babát így magára hagynak. Bármi történhet. És komolyan ilyenkor az anya azt gondolja, hogy majd a nagyobb vigyáz rá? Egy 6-7-8 vagy akár 10 éves éppen elég ha magára tud vigyázni, nemhogy egy másik életre. Ez a szülő feladata. És ha baj történt volna, még a testvér lenne a hibás?

Sajnálom, de az ilyen esetek engem kiborítanak. Ahogy én ki tudtam venni a babát úgy bárki más kivehette volna. Akkor is lehetne a testvért hibáztatni?

Szeretném ha olyan válaszok elerülnének, hogy "mi közöm hozzá?"; "nem az én gyerek!"; "miért zavar?"stb...

Engem az érdekel, ha más anya ezt látja, akkor mit érez? Külön örülnék egy olyan anya véleményének, aki már így hagyta kint a gyereket, akár 10 percre is!



2016. júl. 8. 11:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én nem tudnám ott hagyni a gyerekeimet a bolt előtt, főleg nem tűző napon, főleg nem úgy, hogy nem látok rájuk a boltból.

De erről az elöl felszállós busz vs. babakocsi eset jut eszembe, hogy azt hogy lehet megoldani, ha csak egy felnőtt van? Mármint hogy ha hátul felszállsz a babakocsival és előre mész a jeggyel-bérlettel, akkor egyedül hagyod a gyereket. Nyilván nem sokáig, de ha sokan vannak, nagy a tömeg elöl, akkor én kicsit paráznék szem elől veszteni a gyereket. Bár lehet, én vagyok a túl aggódós.

2016. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az időérzékemmel semmi baj nincsen. Tény hogy hosszúnak is éltem meg, de előtte jöttem ki ugyanabból a boltból. Csak kettő kassza működött, szóval iszonyatos sor volt. Már onnan kikerülni 10 percnél több...
2016. júl. 8. 15:16
 13/17 anonim ***** válasza:
Soha semmilyen körülmények kozott se hagynám kint. Meg is bolondulnék... Szerintem a lelki szememimmel mar látnám ahogy viszik is...mondjuk en amugy is parás vagyok ebben a témában.
2016. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

11-es! Én többször buszoztam a babakocsis kisfiammal és kislányommal. Azt tapasztaltam, hogy egy elsőajtós busz vezetője is simán kinyitja nekem a középső /csak leszállásra kijelölt/ ajtót. Feltoltam a babakocsit, felmutattan a jegyem, de eszem ágában sem volt soha otthagyni a gyerekemet középen a csuklóban. Sosem mentem előre. Eddig még egy sofőr sem szőrözött. De ha ilyet tapasztalnék, kedvesen de határozottan megkérném a vezetőt, hogy jöjjön oda hozzám, ellenőrizze ott a jegyemet, de én a babakocsit semmi pénzért nem hagyom el. De erre eddig még sosem volt szükség. Ez szerintem egy olyan helyzet, amelyet úgy általában mindenki ért. Felnőtt emberek vagyunk, többségünk szülő.

Kérdező! Nem túloztad el, sőt! Örülök, hogy ilyen érzékeny vagy az ilyen helyzetekre. A te helyedben ugyanezt tettem volna, biztosan nem tudtam volna elmenni a gyerekek mellett. Én is azonnal észreveszem az ilyen hekyzeteket, és bizony, segítek. Azért ne sérüljön meg egyetlen gyermek sem, mert én hanyag módon, szemellenzővel, mint a lovak, elmegyek mellette, és nem veszem észre a szenvedését.

Annyiszor lehet hallani mostanában /ooyan divatos lett ez a felfogás/, hogy 'ne foglalkozzam vele! Semmi közöm hozzá!' De társadalomban élünk, felelősségvállalásra tanítjuk a gyermekeinket, odafigyelést, empátiát várunk el a buszon utazó idegentől is. Ilyenkor meg egyszerűen fordìtsam el az arcom, mert 'nem az én gyerekem, foglalkozzon vele az anyja'? Egy ilyen kisgyermek még annyira gyámoltalan, annyira a segítségünkre szorul, járjunk nyitott szemmel...és nyitott szívvel! Én még az utcán fekvő embert is megkérdezem, hogy jól van-e, akár részeg, akár hajléktalan, sőt, mentőt is hívtam már nem egyszer, amikor nem jött válasz. A közömbösség ölni tud.

Szval, Kérdező! Őrizd meg ezt a nyitottsàgod, érzékenységedet, Neked tiszta lehet a lelkiismereted!

2016. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

# 14, köszönöm a választ, ez nagyon pozitív. Azért merült fel bennem, mert lassan aktuális a téma, viszont jogosítványom nincs, így biztos fogunk buszozni a babával.

Kérdező, bocs az offért.

2016. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#14 De jó, hogy vannak még normális emberek! Olvasva a kommented jobb kedvem lett! Tiszteletreméltó a gondolkodásod! :)
2016. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Köszönöm 15-ös és 16-os válaszolók. Nagyon kedvesek vagytok. Örülök, hogy Ti is hasonlóan gondolkodtok. Engem pedig az a gondolat dob fel, hogy él ebben a kisországban valahol két anyuka, akik hasonlóan érzékenyen reagálnak akkor, amikor embereket, főleg gyermekeket látnak szenvedni. Ti biztosan jó példát mutattok a gyermekeiteknek, és egy örökké stabil értèkrendet közvetítetek Feléjük. Én mindig erre törekszem az én két kis Virágszálammal kapcsolatban.


14-es válaszoló

2016. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!