Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyerekkel milyen az élet?

3 gyerekkel milyen az élet?

Figyelt kérdés
anyagilag? időtartamilag? fizikailag?minden érdekel :)
2016. júl. 8. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó. Anyagilag drága,főleg amikor mindháromnak cipő kelll, vagy mind beteg egymás után, vagy osztálykirándulás, külön sport, külön óra. sokba kerül minden. Fizikailag ha van segítséged könnyű, ha nincs csak jól terhelhető szülőnek való :)
2016. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Őszinte leszek, szörnyű. Semmi időd nincs semmire, a pénz csak úgy elfolyik, meg hárman együtt azért elég fárasztóak. Ha újrakezdhetném maximum 1-et vállalnék de még azt is nagyon megfontolnám. Jó annak biztos könnyű aki állandóan a nagyszülőkre meg bébiszitterre sózza őket aztán utazgatnak a férjükkel meg hasonlók, de aki maga akarja nevelni őket annak maga a pokol.
2016. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
7 éves, 4 éves, 20 hónapos..... A nagynak most lett vége napközis tábornak, a középső is ma ment utoljára oviba. Hosszú lesz a nyár nagyon,de az udvar hatalmas segítség. Férjem mindenbe segít, kérnem se kell.Amikor haza ér egyből átveszi az összes gyereket. Mostanában havonta egyszer munka egyszer egy hétig nincs itthon, olyankor kb teljesen kipurcanok mert a szüleim messze laknak, anyósom van a közelbe aki nyugdíjasként túlságosan elfoglalt így olyankor teljesen egyedül vagyok velük. Mondhatnám,hogy este beesek az ágyba és már alszok is,de többnyire ilyenkor szoktam a gondolataimat meg mindent összekaparni és már kezdem megszokni,hogy 6 órákat alszok. Van amikor férjem elviszi a 3 gyereket pár órára,hogy tudjak pihenni nyugodtan,hát soha nem tudtam még pihenni mert megszoktam,hogy állandóan pörgök és az is furcsa volt,hogy a légy zümmögését is hallottam. Ha elölről kezdeném akkor is 3 gyereket vállalnák.
2016. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
2-es: szerintem még egy nagyszülőnél is jobb a gyereknek, ha szeretik, mint egy olyan családban, ahol az anyja szerint a 3 gyerek nevelése maga a pokol.
2016. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyagilag szerintem ez mindenkinél máshogy van, hiszen mások a körülmények, igények, lehetőségek, stb.


Idő: hát, én sokat dolgoztam és dolgozom azon, hogy egyre ügyesebb, erősebb, kreatívabb legyek, és sok mindenben lejjebb is kell adni az igényeket. Pl. nem lehet mindig patikatisztaság, és muszáj felállítani egyfajta értékrendet. Pl. ha már este 10 van, és nem pakoltam el a konyhában, de a férjem is épp hazaér, akkor vele töltöm az időt, és hagyom a francba a munkát. És igen, nagyon sok múlik azon, hogy van-e segítséged, meg hogy mennyit dolgozik a férjed. Én legtöbbször egyedül vagyok a három gyerekkel (ősztől ovis mind), muszáj sokat trükközni, hogy ne csavarodjak be. Ezen kívül ha törik, ha szakad, magamra is szakítok időt. Van hobbim, amivel napi szinten foglalkozom, és inkább leülök pár percre netezni, ha úgy érzem, most fogok sikítani a feszültségtől vagy a fáradtságtól...

Mert szó szerint BÁRMI jobb, mint hogy elveszítse az ember a fejét és idegeskedjen, kikészüljön.


Amit a gyerekekkel kapcsolatban nehezen viselek, az az állandó rivalizálás, a veszekedés,verekedés (fiúk). Ezt nem tudom megszokni, sem pedig tolerálni, hagyni.


És igyekszem észben-szívben tartani azt a gondolatot, hogy ők egyszer felnőttek lesznek, és most alapozom meg, hogy akkor milyen kapcsolatban leszünk. Ez persze arra is érvényes, akinek több vagy kevesebb gyermeke van.

2016. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
móka kacagás :)
2016. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
1. vagyok! Soha, soha, soha, soha soha, soha , soha életben nem fordult meg a fejemben olyan, hogy miért nem egyet vállaltam volna. SOHA!!! ŐK AZ ÉLET!!!! Mondom ezt úgy, hogy férjem kamionsofőr, 2 hetente jön haza. Nagyszülők 250 km. Egyedül viszem a hétköznapokat! Pörög az élet! De így jó! Sőt ha úgy lennénk anyagilag és nem félnék egy következő terhességtől (az egészségügyi kockázataira értem), lenne 4-dik is!
2016. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szegény kettes,te jól kész vagy!
2016. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Kettestől kérdezném, ha visszacsinálhatná, vajon a három gyereke közül ki tudná-e választani, hogy melyik legyen az az egy, amelyik megszülethet, és melyik kettő szűnjön meg létezni?
2016. júl. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!