Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor értette meg babátok,...

Mikor értette meg babátok, hogy 'nem' és 'nem szabad'?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
7 hónapos korára.
2010. ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Hát ez jó kérdés. Már 13 hós korában ha mondtuk neki, hogy nem szabad, akkor szomorúan nézett ránk, rázta a fejét és ha még egyszer mondtuk neki, akkor elsírta magát. Persze ugyanúgy csinálta utána a rosszaságot mint korábban. Most 18 hós, de még mindig csak itt tartunk, tehát az egy dolog, hogy valamit megtiltok neki, de nem igazán érdekli. Most vagy azért, mert nem érti, hogy mit akarok vagy azért, mert nem érdekli. De sajnos fogalmam sincs, hogy melyik verzió igaz. :-S
2010. ápr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De jó neked:) Az én lányom 10 hónapos múlt, és mindig a fülén ül. Odafordul ha rászólunk hogy nem szabad, és csinálja tovább:)
2010. ápr. 15. 09:45
 4/9 A kérdező kommentje:
2. : dettó:)
2010. ápr. 15. 09:45
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
6,5 hós a kisfiam, már most észrevettem, hogy reagál arra, ha mondom neki, hogy nem-nem!!! Például imádja a karton papírzsepis dobozból kihúzgálni a papírzsepiket, aztán persze a szájában köt ki nagyon hamar. Ilyenkor szoktam mondani neki, hogy nem-nem! És olyankor rám néz, és abbahagyja. Hogy ez tudatos, vagy sem, azt nem tudom, de már többször előfordult. B.
2010. ápr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
A én kisfiam 7 hónapos, mi most kezdtük el neki mondogatni, hogy nem nem szabad, már kúszik és a virágok veszélyben vannak mellette, oda kúszik meg akarja fogni, én mondom neki hogy nem szabad, kicsit erőteljesebb hangon, de nem dúrván, rámnéz, kicsit elkomolyodik, talán sírna is ha mégegyszer mondanám, aztán nézi a virágot rámnéz, nyúl mondom, NEM Szabad leengedi a kezét és más irányba kúszik tovább, ez kb. 4 napja volt azóta ha a virág felé jár nem nyúl hozzá. Biztos, hogy nem lesz ennyire egyszerű, de már valamit érzékel belőle, hogy anya olyan furán néz meg ilyenek, de abban nem vagyok biztos hogy érti is hogy a NEM mit jelent.
2010. ápr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

14 hónapos zsiványom van, és PONTOSAN érti, hogy nem, és nem szabad, úgy 2-3 hónapja...

De szegény úgy tűnik, hogy szelektív hallással van megáldva... :-)

Ha rászólok, hogy nem szabad (pl. a hifi gombját nyomogatni), bűbájosan mosolyog, oda fordul felém, de a kezével ugyanúgy matat tovább... :-D

Egy kis gengszter!

2010. ápr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6-7 hós korára megértette, de különösképpen nem zavarja :(. Tudom, hogy tudja, hogy nem szabad, mert mielőtt csinálja (konnektorba nyúlás) odanéz, hogy látom-e. Amikor rászólok elengedi, majd újra, akkor rákiabálok, elengedi és ha még elmondom neki, hogy nem szabad, mert megráz az áram, néha pityereg is.
2010. ápr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nekem 10 hónapos a lányom, de kb 3 hónapja pontosan érte, hogy mi az : "Nem szabad!!" ugyanis rögtön balhézni kezd ha rászólok:-)))) Rám kiabál, csapkod stb... Végül én nyerek, és nem csinálja(pl: konnektorba nyúlkálás):-)

A nagyobbik lányom aki most 4 éves, úgyszintén 7 hónapos kora körül értette meg vagy tán még előbb is, de ő egyszerűen tudomásul vette balhé nélkül és arrébb ment:-)

2010. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!