Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen házimunkákba és hogyan...

Milyen házimunkákba és hogyan vonjátok be az egy év körüli gyereketeket?

Figyelt kérdés
2016. júl. 11. 09:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
A szennyest ő pakolja a mosógépbe, mosógépet ő indítja el.
2016. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Egy év körülit én még semmilyenbe nem igazán vontam.

Másfél-két évesen lettek ilyen irányban érdeklődők az enyémek, de ha a Tiédet érdekli, adhatsz neki fakanalat, kis lábost, takarító szivacsot (tisztát), ilyesmit.

2016. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

A játékait együtt pakoljuk el. Addig nincs evés vagy alvás.

De segít a kamrából behozni a zöldségeket, törölgeti a port stb.

2016. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
1 évesen? :) hát a kertben már jött és húzkodta a gazt (vagy legalább is próbálta, tette bele a vödörbe...) ez minden...15 hónapos volt mikor elkezdte a kanapéról adogatni a tiszta ruhákat, hogy úgy rakjam a szárítóra....17 hónaposan már ha megkértem ruha leszedésnél hogy fogja meg a tiszta ruhát és vigye be az ágyra, akkor fogta bevitte....20 hónapos lehetett mikor kimentem vele mosni a kerti padokat..fogott egy rongyot és ő is dörzsölte össze vissza a padok tetejét (végül is segített mert így leszedte a kosz nagy részét nekem elég volt tiszta vízzel átmosni...) most 2 éves lesz...már viszi a gazos vödröt a komposztra, meg söpörget a játék söprűjével...meg ha mondom hogy pakolja el ezt meg azt a dobozba, vagy dobja ki a kukába, megteszi
2016. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
48%

Süssön, főzzön, szerezz neki széket és készítsd elő a gyufát ha nem vagy otthon amikor főz, de ha nem kell gyufa a tűzhelyhez az még jobb.

Ablakpucolás három havonta.

Ha kertes házban laktok akkor fűnyírás, levélszedés és télen majd hólapátolás, járda sózása egyelőre ennyi elég szerintem.

2016. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Miután 1 évesen még járni se tudott, nehezen tudott volna bármiben is.
2016. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Egy évesen még nem tudott járni, így túl sok mindenbe nem tudtam bevonni, de pl. míg főztem imádta az egyik szekrényből a műanyag edényeket, fakanalakat, egyéb tárgyakat kipakolni, bepakolni, nézegetni. Abba a szekrénybe csak neki való dolgok voltak, ergo semmi éles vagy olyan, amivel kárt tehetett volna magában míg nem nézek oda egy percre. Amúgy mosógépből ő is szerette kipakolni a ruhákat, de csak a tisztákat engedtem neki, ezzel esetleg próbálkozhattok.
2016. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem kellett bevonni, mindenben segíteni akart onnantól, amikor már tudott vagy ő úgy gondolta, hogy tud. :)

Két évesen meg már ott tartunk, hogy "én akarom egyedül".

2016. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

Jaj na ne !Hát mosogatni,felmosni,ágyazni,tésztátgyúrni ,porszívózni és vasalni.Mindent szuperül megcsinál ugyanis már seprűnyéllel a kezében született.

A viccet félretéve szerencsére az én 5 éves lányomnak csak annyi a feladata hogy a játékait a helyére vissa tegye.Néha poénból felmos és elég ügyes ,össze tudja hajtani a ruháit és viszi a szekrényébe,törölgetni is szokott .Nos de ezt nem lehet segítségnek venni mert a játék erejéig tart.

2016. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Semmilyenbr. Miért kéne?
2016. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!