Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyire nevelitek az egy...

Ti mennyire nevelitek az egy éves gyereketeket? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Megpróbálom azért röviden leírni a sztorit.

Egy fél éves kisfiam van, a sógoréknak pedig most egy éves a kislányuk. Nem lakunk túl messze egymástól, meg így, hogy csak fél év van a két gyerkőc között, sokat vagyunk együtt.

Viszont a kislány kicsit sincs nevelve..Na, nem várom el hogy egy épp hogy egy éves gyerek katonás szabályok szerint éljen. De kiskora óta nincs se napirendje , se semmi.. van mikor 7kor fürdetik, van mikor éjfélkor.. éppen ahogy kedvük tartja.

Akkor eszik mikor eszébe jut, kiskorába se 3 óránként evett. hanem éppen amikor.

Az anyukája a főnök ebbe, minden úgy van, ahogy ő akarja, az apjának ebbe sok beleszólásuk nincs.

De persze, én aztán nem okosítok ki senkit, mi egészen máshogy csináljuk a dolgokat.. azért meg van a fiam napirendje, 9kor alvás, 8kor fürcsizés... ez kiskora óta így van.. és nagyon szeretem.

Az anyuka egyébként óvónő..de azt mondta egyszer, nem fogja szabályok szerint nevelni a saját gyerekét, elmondása szerint szabad elvű anyuka. Nincs is jogom ebbe beleszólni, hiszen mindenki úgy neveli a saját gyerekét, ahogy gondolja, vagy ahogy jónak látja.


De olyanok történnek, ami már minket is zavar.. például, felkapja a fiam cumiját, és megrágcsálja ( a fiam ekkor volt 3 hónapos) ... nem vették el tőle, nem is szóltak rá, hogy nem az övé.

mi vettük el tőle, mert nem hiszem hogy egymás cumiját kéne rágcsálniuk.

Ugyanez most már az itatópohárral.. felkapja, beleszürcsöl, rágcsálja.

Nem a kislánnyal van a gondom, nagyon szeretjük, de szerintem meg kéne neki lassan tanítani, hogy nem minden az övé. ott ül az anyja mellette, és neveti, ahogy a kislány a fiam cumiját rágja (foggal).

A másik gondom, hogy most már a fiam a kúszással próbálkozik, ezért sokat van földön, játszószőnyegen.

a kislány pedig annyira nagyon szeretné őt megszeretgetni, közelébe lenni, hogy volt rá példa hogy szabályosan ráült a fiam hátára, ahogy ő hason feküdt..

És nincs mondva neki, hogy szálljon le róla..

Vagy például műanyag játékokkal üti fejbe. És megértem hogy persze nem bántani akarja... :)

Mert a szülő dolga lenne szerintem rászólnia ilyenkor hogy óvatosabban játsszon.. ( azért a fiam kutacsa még ugye nincs is benőve.. )

akkor most volt egy olyan eset, hogy a kislány annyira a fiam nyakára mászott hogy már rajta ült a karján..

Észrevettem, de vártam hogy a kedves anyuka mit lép..

Aztán végül a fiam karját rángatta ki a lánya feneke alól.

És nem igazán értettem, hiszen az én fiam még a kislányhoz képest elég magatehetetlen.. fekszik, játszik, kúszik. Ha zavarja valami, nem tud arrébb menni.

A kislány meg már áll, mászkál, nagyon szépen. Szóval szerint itt is inkább a kislányra kellett volna "rászólni" hogy ne üljön a fiam kezén, picit üljön arrébb.


Szóval ilyesmik vannak. És tényleg nem azzal van a gond, hogy a kislány ezeket csinálja, hiszen honnan tudná hogy nem szabad?! Hanem hogy egyszerűen ülnek mellette a szülei, és semmit nem tesznek..

Hanem ez a természetes, hogy a végén én veszem fel a kisfiamat, mert nem tud játszani,mert a kislány a hátán ül..


Egy másik rokonunk babája mikor ennyi idős lehetett, egyszer elkobozta a fiam cumiját, de az anyja rászólt, hogy "nem a tied, és add vissza neki" és értett a szóból szépen vissza is adta..rajta látszik hogy azért nevelve van.


A kérdésem az lenne végülis, hogy akiknek a gyereke így 1 év körül van, az mennyire engedi hogy ezeket csinálja kisebb babával ? rászóltok? meg van neki tanítva hogy nem minden az övé, és hogy egy kisebb gyereket szépen simizzük meg, és ne műanyag játékkal csapjuk fejbe?!


A férjem rászólt (persze nem durván) a kislányra, mikor készült a fiúnk fejéhez vágni valamit, hogy "nem szabad, ne üsd meg" és az anyuka rá szólt a férjemre, hogy nem árt, ha a fiúnk szokja az ilyen "kiképzést" mert a lánya is meg lett nyúzva a nagyobb unokatesók között..


Tudom hogy lesz még olyan hogy fordul a kocka, és a fiam húzza esetleg meg a kislány haját.. amikor majd útóléri őt a fejlődésben..de egyenlőre még ez a fél év korkülönbség sok közöttük.



2016. máj. 3. 14:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Az ő nevelési elveikbe nem nagyon avatkozhatsz bele, viszont ha a te gyereked épségét, egészségét teszi kockára a kislány, igen is szólj rá! Szépen, az ő szintjén el lehet neki mondani. Nem gondolom, hogy egy fél éves gyereknek szoknia kéne az olyan kiképzést, hogy a hátára ülnek, fejbe vágják. Szóval vagy rászóltok ti, vagy ha ez nem tetszik nekik, ritkítani kell a találkozókat.
2016. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Tudom, mit erzel. Nalunk ugyanez a helyzet, kozeli ismerosok sokat jarunk ossze. Az en fiam, s az o kislanyuk kozott egy ev a kulombseg (fiam 1,5 eves, a kislany 2,5). Ha hozzank jonnek, neha mar elpakolom a jetekokat is, mert egyik szulo sem szol ra a gyerekre ha eppen a szekrenyt a kisszekkel pufoli vagy a Tv-et dobalja a kockakkal, ez termeszetes nekik. Nalam akkor utottek ki a biztositekot mikor a fiam ugy 10 honapos lehetett s a kislany eroszakosan fellokte ugy, hogy a szekreny sarkaba ugy beutotte a fejet, hogy seb lett. Az anyuka ugy ult az apuka mellett mintha semmi nem tortent volna. Mikor odaszaladtam, hogy megnezzem mi lett a fiammal, erre azt mondtak ne egyem magam ez a bolcsibe mindennapos dolog, az o lanyuk is atment ezen, s ne szoljak kozbe. Intezzek el egymas kozott. Na a kislany a mai napig hasonloan viselkedik mas babakkal. En azota probalom kerulni az olyan talalkozokat amikor ott vannak a gyerekek is. Az en fiam is szokta jatszon elvenni mas jatekat, de mindig raszolok, hogy az nem a tied, kerdezzuk meg, hogy elveheted-e. Vagy ha kisebbekhez kozelit alltalaban figyelem, mert neha o is akaratos. Mindent osszevetve engem is zavar az olyan szulo aki mindent megenged a gyerekenek.
2016. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is ritkítani kéne a találkozókat, mert szülői részről nekem sem tiszta hogy miért engedik hogy "bántsa" a picit.

Hétvégén voltunk egy baráti összeröffenésen. az egyik párnak van egy 6 hónapos fiúcskájuk aki szintén nézelődik hason játszik kúszni próbál...

A lányom 9 hónapos minden érdekli már mászik, mászásból leül stb.

Mindkét baba a szőnyegen volt és természetesen az anyukák is. A lányom is szerette volna megnyomorgatni a picit, dobolni a hátán! Természetesen rászóltam és nem hagytam neki....Neki is kellett volna a fiúcska játéka,de azt sem hagytam hogy elvegye (mindent a szájukba vesznek).

Azért ha én rászólok a lányomra hogy NEM akkor felfigyel és abba hagyja az aktuális dolgot. Igaz van hogy 100x mondom el..... Ha nem használ a nem akkor elveszem a szájától..

Sógornőd helyében biztos hogy arrébb ültettem volna a gyereket, hogy ne a picin trónoljon.

Te ez ellen nem nagyon tudsz tenni, hiszen ha Ő nem szól a lányára valószínű hogy tőled zokon veszi ha te szólsz!

2016. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
8%

Túlhisztized a dolgot. Semmi baja nem lesz a gyerekednek, ha az egyéves kislány a szájába veszi a cumiját, vagy beleiszik a poharába. Azért nem egy szifiliszes k...va, csak egy kisbaba ő is. Agyonütni sem fogja a gyerekedet, ne aggódj, nincs meg hozzá a fizikai ereje. A gyereked, ha fáj neki, amit az egyéves csinál, úgyis torka szakadtából fog üvölteni, és akkor a kislány anyja is lépni fog, addig meg nem kell beleavatkozni. Abban meg szerintem igaza van az anyjának, hogy nem kell a katonás rend. Hadd egyen, aludjon a gyerek akkor, amikor szükségét érzi, minek erőltetni a három óránkénti evést meg ilyeneket? Te talán örülnél, ha minden percedet valaki más beosztaná, és megmondaná, mikor kell enni, fürdeni, aludni?

Lazítsál szerintem.

2016. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem minden gyerek eszik 3 óránkét. Nem is szükséges. Eszik amikor éhes. Vagy a füraés ,miért kéne pl 8kór füraetni. A lányom kb 10hós kora óta 10kór fürdik és kb éjfélkor alszik el. Neki sincs beálva konkrét napirend. Épp ahogy jönnek a dolgok.

Az viszont tényleg helytelen h így neveli ,h mindent szabad. A lányom soha nem csinált ilyeneket. Nem üt másokat ,nem veszi el más játékát. A pici babákat is megsimogatja. Pl a kutyám se tépi ,üti hanem szépen nyul hozzá.

Az ovodába is ennyire foglalkozik a gyerekekkel?

Sztm ha nem tudsz vele értelmessen beszélni ,ak inkább ne menjetek a fiaddal.

2016. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

Az biztos, hogy nem erőltetném a gyakori találkozásokat... Az idő előrehaladtával a kislány viselkedése majd egyre rosszabb lesz, ha nem állítanak neki korlátokat. Most ezeket a dolgokat még nem tudatosan teszi, de eljön majd az az idő is, mert neki mindent lehet... A ti gyereketek meg majd eltanulja a sok hülyeséget.


Én a helyetekben nem szólnék rá a kislányra, hanem határozottan megkérném a szülőket, hogy szóljanak rá, mert benneteket az zavar, hogy épp a baba hátán ül. Ha erre az a válasz, hogy ugyanmár, nem lesz semmi baja, akkor szintén határozottan kérd meg őket, hogy tartsák tiszteletben a te otthonodban vendégként a saját gyerekeddel kapcsolatban kérésedet. Talán leesik nekik ebből valami...

2016. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

A leírásod alapján neveljük/neveltük.

4 hónaposan a fölé hajoló kutya fülét izomból meghúzta, akkor finoman lefejtettük róla és mondtuk, hogy "ezt nem szabad, fáj a kutyának", de akkor szerintem még nem sokat fogott fel belőle. Sőt, azt se biztos, hogy élő és plüsskutya között különbség van.

Már két éves, most már nem bántja, mert megmutattuk neki, hogy hogyan kell simogatni, ne piszkálja a farkát és evés közben hagyja békén.

Utasítgatja a kutyát, abba nem szólunk bele, mert vicces :) A kutya mondjuk füle botját se mozgatja rá, de talán ebben nem is kell, hogy beleavatkozzunk. Később is annyit ülteti, fekteti, hívja a kutyát, amennyit akarja. A kutya meg eldönti, hogy van-e kedve hozzá (nekünk, felnőtteknek viszont szót kell fogadnia).


De egyetértek, korához mérten nevelni kell. Nem megfélemlítéssel, nem ráüvöltéssel, de el kell mondani, ha nem szabad valamit.

2016. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

a kisfiam kezére mikor ráült a kislány, vártam, hogy mit csinál az anyuka, várt egy darabig, és a fiam mikor sírni kezdett, akkor cibálta ő ki a fiam kezét a lánya alól..

miért kell megvárni a sírást?!

már láttam h zavarja a fiamat a kislány, mindent el is vett tőle, egy játék se lehetett nála. ( pedig mi voltunk itthon) így inkább karba hordoztam a fiamat a hátralévő időben.

Mikor beletettem a kis pihenőszékébe, hogy ebédeljen, a kislány a szájába, és szemébe nyúlkált..

Hát próbáld meg, te így etetni a gyerekedet :) teszem hozzá, ilyenkor se szóltak rá, hívták félre játszani...

Az pedig h nincs ereje erősen megütni egy játékkal... hát cáfolnám... a fiam akkor is üvöltött, mikor megütötte... én kaptam fel a földről..ők semmit nem tettek.

persze, mindenki nevelje a gyerekét úgy ahogy jónak látja, amíg másban nem tesz kárt.

2016. máj. 3. 14:36
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Hát ne is haragudjatok, de biztos kibszottul egészséges, hogy a gyerek hol 7kor fürdik és fekszik, hol éjfélkor.

Mindegy, azt csináltok amit akartok.


Én is azt az elvet vallom, hogy nevelni kell a gyereket.


Ha a játszótéren a gyerekem kitépi a másik kezéből a játékot (1,5 éves), akkor rászólok, hogy nem szép dolog, ilyet nem csinálunk, adja neki vissza vagy kérje el.

Ilyenkor szépen visszaadja neki. Ha a másik anyuka benne van a játékban, akkor ő meg megkérdezi a gyerekét, hogy ne adja e esetleg kölcsön azt a játékot, hadd játsszon most vele a másik. Ilyenkor általában oda is adják és a lányom boldogan magához veszi és játszik. Volt már hogy arra tanítottuk, hogy oké, megkaptad. Cserébe te is adj neki valamit, amivel addig is játszhat. Felszedett valamit a homokozóból és odavitte a másik kislánynak.


Szerintem ezeket meg kell tanítani és nem hagyni, hogy az egyik kicsavarja a másik kezéből, meg dobálják egymást, stb.

Vagy tán ti is fejbe bsszátok a másik szülőt a lapáttal?!


Mindegy, nem vagyunk egyformák, de az ilyen következetlen szülőket messziről kerülöm.

Egyébként ha a gyerekemet ütlegelik, akkor pedig nem hagyom, hanem ha nem szól rá a másik, akkor majd én szólok a gyerekre.

Minden további nélkül nevelem a másik gyerekét, ha a szülő nem hajlandó és közben az én gyerekemet túráztatják.

2016. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Már mindent leírtak előtte. Az éjfélkor alváshoz szólnék. Hasonló elvű a barátnőm, miost meg sír rí, mert egy pokol az estéjük és a reggelük is, hisz bizony kelni kell, ovi suli. De hát az a szegény ygerek azt szokta meg, hogy akkor alszik amikor akar és mi az, hogy most meg aludni kell, hogy fel is tudjon reggel ébredni. Piszok kölök nem áll át egyik napról a másikra, ugye 3 évig nem így volt. Ki érti a gyerekeket ugyebár....főleg ha a szülők nem csesznék el...
2016. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!