Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babának van forgásnál...

Minden babának van forgásnál preferált iránya? Egyáltalán van ennek jelentősége?

Figyelt kérdés
Öt és fél hónapos kisfiam egy pillanat alatt pördül hátról hasra, újabban már a pelenkázón és a babakocsiban is. Eddig nem is figyeltem, de mostanában direkt néztem, hogy mindig balra fordul át, jobbra sosem. Nagyon erős baba amúgy és semmi aszimmetrikus nincs a mozgásában, de a Dévényes füzetben úgy olvastam, hogy forgás "mindkét irányba". Erőteljes, rendezett a mozgása, úgy gondolom, ha "akarna" fizikailag nem jelentene neki gondot jobbra is átfordulni. De ő balra szeret...
2016. júl. 11. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ejyem is 5 honapos, es ugyanez :) de 7 honapig raernek mind a ket iranyba fordulni, en ugy tudom, vagy nem?
2016. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyemnek is a bal oldal a preferalt iranya 😀 Bar mostmar egyre tobbszor latom a jobb oldalra is fordulni szerencsere. A pelenkazas, es a babakocsizas igy nalunk is eleg problemas, szoval en a babakocsival eleve ugy keszulok, hogy o a hasan fog nezelodni, mert azt szereti.
2016. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Az a forgas mindket iranyba nem a hasrol hatra, hatrol hasra-ra utal?
2016. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! #3, ebben is van valami.... :)
2016. júl. 11. 16:27
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Azt nem tudom, hogy minden babának van-e, de az enyémnek is volt. Szintén bal. Nem lett belőle semmi baj, most 8 hónapos, 7,5 hónapos kora óta ül, áll, mászik. Egyre kevésbé látszik már meg a kedvenc oldala. :)
2016. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém vagy 2-3 hétig mindig jobbra fordult. Aztán ment balra is. Hátrafordulásnál nem volt ennyi idő.

Nincs amúgy semmi baja.

2016. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az teljesen általános, hogy előbb az egyik oldalt gyakorolják be a babák.

De van azért jelentősége. Jelezhet izomtónuseloszlási zavart, ha 7 hónapos koráig sem akar a másik irányba fordulni. Nálunk ez volt.

De a helyedben nem aggódnék, eleve csak 6 hónapos koráig kell tudni a forgást, s azt már megugrotta.

2016. júl. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!