Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nutrition sűrítőről tapasztala...

Nagynori212 kérdése:

Nutrition sűrítőről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kisbabám refluxos és a tápszeréhez Nutrition sűrítőt kapott. Ki mennyi sűrítőt használ? Bevallom, nagyon óvatosan adagolom, nem szeretném, ha székrekedése lenne tőle.

2016. júl. 17. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

120 ml-ig 1 kanállal, afelett kettővel adtam hozzá és nem egyből adtam oda, hanem min.15 perc után, hogy sűrűbb legyen. Így vált be, így nem jött vissza.

Nem okozott székrekedést soha. Milumil HA mellé kapta.

2016. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kb. 50-60%-át tettem bele a dobozon írt mennyiségnek, sűrített és nem okozott székrekedést, a bukáson is sokat segített. Viszont rengeteg puki volt tőle. Én csak addig használtam, amíg a sima Beba HA elfogyott, utána áttértünk Humana Baby Fit-re, ami direkt reflux tápszer.
2016. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk hatalmas csodaszer, elötte kisfiam torka már kimaródott annyit bukott, szegénykém minden evés után szenvedett, mióta használjuk egyáltalán nincs bukás, sokkal de sokkal kevesebbet is sír :-) székrekedést se okozott pedig hajlamos rá.

160 ml-hez adok egy kicsit púpos kanállal, bevallom várni se szoktam kajáért ordító gyerek mellett sokat, max 1-2 percet.

2016. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az említetteken kívül a Nux vomica homeo bogyó is segít, de csak keveset, sajna a reflux elleni szerek, dolgok székrekedést tudnak okozni. A tea és savas ételek pl paradicsom vagy amitől terhesen neked is felment a savad kerülendő még sokáig. Tea helyett jó lehet pl gyümölcslé vízzel higítva 4x-6x-ra.

Etetés után 30 perc függőlegesben tartás, nálunk bevált. Több ötlet a Diadal a bukás felett című írásban:

[link]

A GAP diéta is sokat segített, ezt főleg tejbaj miatt csináltuk, de refluxra és székrekedésre egyaránt jó volt.


Az enyém 7 hetes lett refluxos most 2 év 8 hós. Tavaly jól voltunk, de tavasszal tejterhelést kellett csinálnunk. Nem volt egyértelmű az eredmény ezért kellene kapnia tejet, de nem igen adok, mert szénanátha és egyéb nem egyértelmű bajok jelentkeztek, köztük a reflux újra itt van. Csak a fiam most már nem hajlandó a GAP diétás kajákat megenni.


Ja és még valami a Gastrotuss baby-t ha felírnak csak óvatosan, nálunk 2 hós korban 1,5 hét alatt leállította az emésztését (lassú emésztésű) és még 2 hónapig csak szélcsővel tudott kakilni, míg 4 hósan nem kapott kecskeméti szilva-almalét töményen. Utána már sikerült egyedűl a kaki. A szilvalé, ha már átálltok rendes kajára kevésbé segít, ilyenkor nálunk egy kevés paradicsom jön be.


A reflux székrekedés párosítás sajnos örök fejfáját okoz nekem, mert olyan mintha egymás ellen dolgoznának.

2016. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!