Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két és fél vagy 3 év korkülönb...

Két és fél vagy 3 év korkülönbség a két gyerek között, tapasztalatok, nehézségek, könnyebbségek?

Figyelt kérdés
2016. jún. 7. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3 év van.

4 és 1 évesek.bármit megtudok csinálni az első perctől kezdve, bárhova eltudunk menni. időben neki kell állni a készülődésnek de megy minden simán.


játékban viszont látszik hogy most még sok a 3 év. eljátszanak együtt, de azért mégis csak más az érdeklődési körük. szeretnénk harmadikat, remélem jövő ilyenkorra már meglesz.

2016. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
3 gyerekem van. Az elso es a masodik kozt 2ev9 honap van, a masodik ketto kozt 2,5 ev. A nagylannyal sajnos anno nagyon elszurtam, mert o csak 3 eves kora utan par hettel lett szobatiszta, szoval kinszenvedes volt ot is meg a kicsit is pelenkazni. De legalabb megertette, ha anyanak szoptatni, altatni kellett, nem csungott egesz nap rajtam, szepen el tudott jatszani magaban, es segitett egy csomot a kicsi korul is. Raadasul nagyon hamar osszenottek, ahogy a kicsi "ontudatra ebredt" onnantol nagyon megtalaltak egymast, es et olyan 6-8 honapos kora korul tortent. Ma is nagyon jol elvannak egyutt, plane miota a harmadik is megszuletett. Persze oda meg vissza vannak tole, mar o is lassan 3 honapos, egyfolytaban vigyorog a tesokra, ha dolgom van, vagy fozni kell, elbolondoznak neki, o meg nagyon elvezi! A nagyok sincsenek egyedul, es a kicsinek is van szorakozasa, en meg tudok mellettuk sutni, fozni, a dolgomat vegezni. A nagyok mar esznek, wc-zek egyedul, szeptembertol a kozepsom is ovis lesz, szoval mi nagyon jol megvagyunk. A 2,5 ev nekunk nagyon idealis korkulonbseg ;-)
2016. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Snorri ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy azt is vegyétek számításba, hogy időbe telhet, mire összejön a kistesó.
2016. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 év 1 honap. Mindketto lány, a kicsi 7 hetes.

A nagy viszonylag önálló, egyedul öltözik ilyesmi, de ami az előnye az a hátránya is.

Imád segiteni de ez azt jelenti, hogy minden iszonyú lassú pelenkazasnal o is torol de addigra ujra bepisil a kicsi...

Azert a kicsi se nagy meg eleg Anyas...


De ugyanakkor mar most imádja biztos vagyok benne hogy jo tesok lesznek es sokat jatszik majd vele...

2016. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2 év és 3 hónap van a nagyobb gyermekeink közt.

Nekem szerencsém volt, iszonyat fajin volt mindig is a nagyom, gyorsan alkalmazkodott a helyzetekhez, nem volt féltékenység.

Önálló gyerek, akkor már egyedül fürdött (nem felügyelet nélkül!) , egyedül törülközött és öltözött, egyedül mosta meg a fogát, nem kellett etetni.

Vissza gondolva, nem volt semmilyen nehézség, minden klasszul ment!

2016. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!