Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hetes terhes vagyok de van...

7hetes terhes vagyok de van már egy kisfiam aki 2 éves lesz amikor megszületik a tesó. Nagyon félek, hogy két kicsi babát, hogyan fogok ellátni. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat kérnék. Nehéz lesz ugye két picivel.A nagyot nem fogják így felvenni a bölcsibe,hogyha én itthon vagyok a picivel? Nagyon félek, nincs segítségem a párom, éjjel-nappal dolgozik, a nagyszülők meg messze laknak. Írjatok légyszíves. Előre is köszönöm.
2010. ápr. 16. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem veszik fel a nagyobbat bölcsibe, szóval a két gyerkőccel egyszerre kell megbirkóznod. Hát piszkosul nehéz lesz, de sokan megcsinálták már, miért éppen neked ne menne? Bár most már feleslegesen idegeskedsz ezen mivel már várod a második babát. Olyan dolgokon meg felesleges aggódni, amit nem tudsz már befolyásolni. Mindenesetre szorítok neked!
2010. ápr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is halálra paráztattak, hogy milyen nehéz lesz. Meg hogy milyen felelőtlenek vagyunk a férjemmel ...(ezt egy gyerektelen rokon mondta a messzi távolból) Nincsen nagyszülői, rokoni segítség, barátaink több száz km.re.

A férjem rengeteget dolgozik/dolgozott.

Én is féltem rendesen, de a kisfiam nagyon nyugis, kezelhető gyerkőc volt, így mertem vállalkozni a másodikra, plusz majd megőrültünk egy kislányért:)

Nos így megszületett a lányom hajszálra akkor mint a bátyja csak 2 évvel később.

És NEM nehezebb mint egy gyerekkel, mondjuk a lányom iszonyat nyugis baba, nem hasfájós és nem kétemberes mint a fiam volt egész pici baba korában.

De hidd el a másodiknál már annyi rutinja van az embernek és nem veszi olyan véresen komolyan a dolgokat, meg nem halad olyan tervszerüen hanem sokkal spontánabb.

Plusz én már eddigre megszoktam az éjszakázást, egyáltalán nem esik nehezemre, hogy minden éjjel 2 órát alszom, majd szoptatok, majd utána még 3at aludhatok.

Megszoktam az elsővel.

Szóval nekem az első sokkal sokkal nehezebb volt mint így hogy ketten vannak. Ráadásul a dackorszak sajnos most indult a fiamnál, és nagyon nehéz vele, de ez nem függ kistesótól, biztos hogy ha egyedül lenne akkor is nehezebb időszakunk lenne most.

Tehát fel a fejjel, és ne aggódj előre!! :)

Nálunk már most jól elvannak együtt néha pedig a kicsi csak 6 hónapos. De azt a szeretetet, meg maximális figyelmet amit a kicsi érez a nagy iránt, látni kéne:)) Ha ott van a nagyobb a kicsinek máris semmi baja, fülig ér a szája stb:)

Imádja a bátyját:)

Ha még egyszer kezdhetném, ugyanigy csinálnám.

2010. ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Felveszik a bölcsibe, ha nem kell a gyed.

Tehát: bemész a bölcsibe, elmondod, hogy visszamész dolgozni, vegyék fel a gyereket. Felveszik, a munkáltató ad igazolást. Visszamész dolgozni, amit azzal kezdesz, hogy kiveszed a szabadságokat (1-2 hónapnyi). Majd elmész táppénzre. Innentől otthon vagy, a nagyot felvették a bölcsibe, akkor adod be, amikor akarod és kész.

2010. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj a második vagyok. Nálunk nem veszik fel bölcsibe ha otthon vagyok a nagyobbal, sőt még oviba sem....:((

Ez mondjuk roppantul gáz szerintem mert ha így nézzük, akkor az én fiam csak 4 évesen mehetne közösségbe, pedig nagyon ráférne a gyerektársaság...

Ez a felveszik-nem veszik fel helyfüggő.

2010. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyo: ha még a szülés ELŐTT beíratod, akkor pont ezt ki tudod küszöbölni, hogy nem veszik fel, mert otthon vagy a kicsivel.

Ha már felvették (mert mész vissza dolgozni), akkor utána már nem tudják kitenni, mert otthon avgy a kicsivel!

2010. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A hozzáállásodtól is függ, hogy mennyire lesz nehéz... Ha máe előre azon parázol, hogy hogy is lesz, mennyire nehéz, akkor valószínűleg az is lesz. Hidd el, nagyon sokan túléltük már és még itt vagyunk. Nem könnyű, de megoldható, ha kicsit lazábban állsz a dolgokhoz. Tudod a 2. gyereknél általában már az ember rutinosabb, lazábban nézi a dolgokat, nem parázik apróságokon, mint az elsőnél. Eleve már tudod, milyen is egy kisbaba, hogyan "működik", nem ijedsz meg mindentől, hisz az elsőnél az ember "begyakorolja" a dolgokat. Igen, szervezni kell majd minden napot, de gyorsan bele lehet ám jönni :))) A bölcsibe hazugság árán felveszik, csak aztán nézz a gondozónők szemébe... Én 5 év alatti gyerekkel voltam egyszerre itthon úgy, hogy anyu csak az első 2 hétben jött segíteni... apa meg hajnaltól késő estig dolgozott... Nem volt katonás rend állandóan, de minden nap volt főtt étel, tiszta ruha és a lakás se ragadt a kosztól.... Egy 2 évest már be tudsz vonni a pici körüli teendőkbe is, így még a testvérféltékenység is csökkenthető, de akár "segíthet" a házimunkában is.... Lehet, hogy egy rugalmas napirenddel könnyebb két picit együtt nevelni, mintha szigorúan ragaszkodsz a felállítotthoz... Nyugi! Ne parázz előre, amikor már itt lesz a baba, sokkal egyszerűbbnek fogod látni a helyzeted! 4 gyerekes anyuka
2010. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsibe nem hazugság árán vennék fel, ha visszamegy a munkahelyre, akkor jár neki éppúgy a hely, mint bárki másnak!
2010. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a nagyobbal már meg lehet beszélni, hogy jön a kicsi és ez neki is felelősség és segítsen mert egy jó tesónak ez a dolga. viszont, ha a nagy "rosszalkodik" ez nem jöhet szóba. hidd el ösztöneid vannak, nem kell izgulni.
2010. ápr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de NEM megy vissza ténylegesen a munkahelyre gondolom egy pár hetes-hónapos baba mellől..csak "hivatalosan" ahogy írtad táppénzen lenne.

De ez most megint az a téma lesz ami pár napja volt, hogy tisztességes e más VALÓBAN dolgozó anyától és gyerekétől "elvenni" a helyet.

Ha sokan állnak sorba a bölcsis helyért, akkor én biztos nem iartnám be a nagyobbat csak azért hogy nekem otthon egy darab picivel könnyebb legyen.

Ha van hely a bölcsiben bővivel (de ilyen HOL van???) akkor persze mehetne.

2010. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Nem parázok már most csak tapasztalatokat kértem, és köszönöm. Nem célom a nagyot bölcsibe adni, de ha megszületik a pici, néha biztos jó lenne ha a nagy már közösségben van. Különben a fiamat novemberbe szerettem volna beadni a bölcsibe , mert szerettem volna visszamenni dolgozni, anyagiak miatt. De Úgy néz ki, hogy december 10-e körül jön a tesó. Na már nagy hassal vinném, a fiamat bölcsibe, biztos leesne a gondozóknak, hogy gyereket várok, és inkább azoknak adom át a helyet akiknek tényleg szükségük van rá.
2010. ápr. 16. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!