Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYED hogy alakul másoduk babánál?

Tünde1989 kérdése:

GYED hogy alakul másoduk babánál?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Jelenleg gyed-en vagyok otthon Kislànyom már aki most 16 hónapos lesz 2015.04.01.-én született.Úton van a következő baba aki vàrhatóak 2017.03.13.-kàn fog születni.Tehàt még beleesik a GYED időszakàba.Ilyen esetben hogyan alakulnak a következő juttatàsok,valaki tudna segìteni?Köszönöm
2016. júl. 17. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Az első gyermek után 2 éves koráig fogod kapni a gyedet, plusz a második után 6 hónapig csedet (amennyiben jogosult voltál rá az első gyerekkel is és még él a munkaviszonyod). Ha ugyanaz a munkaviszony áll fenn, mint az elsőnél, akkor a cseded nem lehet kevesebb, mint az elsőnél, aztán ha lejárt a csed, a gyedet szintén nem lehet kevesebb, mint az elsőre.

Az első ha betöltötte a 2. évet, őutána gyes fog járni.

Plusz jár 2 csp, plusz a 2 gyerekes adókedvezmény.


Összegezve tehát jár neked az elején gyed+csed+2csp, aztán ahogy az első 2 lesz, és a második fél év alatti, akkor jár a gyes+csed+2csp, ha az első betölti a 3-at, a 2. meg még nincs 2 éves, akkor jár a gyed+2csp, majd ha a 2. is betöltötte a 2 évet, akkor jár gyes+2csp és végül ha ő is betöltötte a 3, akkor már csak a 2 csp, kivéve, ha nem mész vissza dolgozni és megigényled a gyetet.


De ez a kedvezményszabály csak akkor van, ha él a jogviszonyod, viszont ha esetleg a következő megszületéséig visszamennél dolgozni, és új munkáltatód lenne, más bérrel, akkor a korábbi béred nem számít, nem veszik figyelembe a csed kiszámításánál.


És a családi adókedvezmény, ha te veszed igénybe, de már azt írtam.

2016. júl. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az àtfogó vàlaszt :)
2016. júl. 20. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!