Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy hagyja el a baba a...

Hogy hagyja el a baba a tízórai étkezést? Nem értem hogy mi az hogy elhagyja. Mivé alakul a miből?

Figyelt kérdés
Lehet hogy nagyon hülye kérdés, de nem értem.
2016. márc. 31. 10:49
 1/9 A kérdező kommentje:
És mennyi idősen?
2016. márc. 31. 10:49
 2/9 anonim ***** válasza:
azt jelenti, hogy már nem eszik tízórait. nem alakul semmivé.
2016. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kihagyni kell, hanem kiváltani. Tejről "rendes" kajára (gyümölcs, zöldségpüré kezdetben). Hogy mikor az attól függ, mikor kezded a kóstoltatást. 2-3 hét alatt lehet kiváltani egy étkezést.
2016. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, elvileg elhagyja nem pedig kivaltodik.

De elso ertem, de mondjuk ha eszik 3 orankent a baba akkor ez azt jelenti hogy egyszercsak nem ker semmit tizoraira, nem ehes? Es akkor 4-5 oraval az elozo eves utan fog vcsak ebedelni?

2016. márc. 31. 11:42
 5/9 anonim ***** válasza:

az elhagyja pontosan azt jelenti, hogy kimarad, mert nincs rá igény.

szerintem ez csak kisgyermekkorban jön elő, olyan 2-3 éves kortól.

nálunk pl oviban már nincs is tízórai, viszont 7-9 között folyamatos reggeliztetés van. (bölcsiben is csak gyümölcs volt, de csak kitették tálban, tányérkákkal, aki kért evett, aki nem kért, nem evett)

De már amúgy is jó ideje ha nem kell korán indulni sehova, csak 8 körül/után reggelizik a gyerkőc, így "tízóraira" maximum kis gyümölcslevet vagy teát kínálok neki, hogy tudjon ebédelni később.

2016. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor kellene hogy elhagyja, mindhárom ovis gyerekem még általában ötször eszik egy nap, 6 éves a legnagyobb. Itthon reggeliznek, az oviban tízóraiznak. Igaz, sokszor reggelinek hívják, de az már a második evés, 9 körül szokták enni. Ezen kívül még van, hogy gyümölcsöt is kapnak délelőtt. Persze, előfordul hogy hétvégén későn reggelizünk, de akkor is igényelnek egy kis gyümölcsöt még ebéd előtt.
2016. márc. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elhagyni szerintem sosem, hisz felnöttnek is úgy lenne egészséges hogy 5ször eszik egy nap. Ovisak a gyerekeim, reggel 7kor itthon reggelizünk majd 9-10 fele az oviban tízóraiznak, majd ebéd uzsi és itthon vacsi, nem inkább a kiváltásra gondolsz?
2016. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 29 éves vagyok, még nem hagytam el. Legalább is igényem mindig lenne rá. 😊
2016. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Erről sohasem hallottam, hogy el kellene hagynia. Sőt én is úgy tudom, hogy az az egészséges, ha ötször étkezik az ember. Nálunk így eszik 2,5 éves fiunk már lassan két éve: 7 óra reggeli, 10 óra tízórai, fél 1 ebéd, 4 óra uzsonna, 7 óra vacsora, majd lefekvéskor tejital. Nem látom, hogy el akarná hagyni a tízórait. Oviban is van nálunk tízórai, igaz ott valamivel előbb, mert az ebéd is előbb van egy kicsit a buszok miatt.
2016. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!