Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esetleg még valakinek névötlet?

Esetleg még valakinek névötlet?

Figyelt kérdés

Decemberre várjuk a babát , a nemét nem szeretnénk tudni had legyen meglepetés. 2.keresztnéven is gondolkoztunk de úgy gondoltuk hogy valamelyik mama nevét kapja, ha kislány (Zsuzsanna, Krisztina), ha fiú,akkor az apa után lesz a 2.keresztnév (György).

Mit gondoltok mennyire csengenek össze a nevek?

Fiú : Csongor, Zalán , Csanád, Zoárd

Lány : Zoé, Zora , Lea .

Lányneveket borzasztóan nehezen találunk :(

a vezetéknév pedig Inoka



2016. júl. 19. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A lányokból nekem csak a Zoé az, amitől nem ráz a hideg, a Zoé Krisztina nekem tetszene, de akkor a másik mamánál nem lenne sértődés?

Nekem ezek tetszenének:

Inoka Janka Zsuzsanna

Inoka Dorka Zsuzsanna

Inoka Szonja Krisztina

Inoka Liza Krisztina


Inoka Csanád György

2016. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gesztusként adnánk csak de ha 2 lány lenne a későbbiekben akkor a 2. már a másik mama nevét kapná :)
2016. júl. 19. 19:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, én ezt értem, de nekem mint nagymama pl rosszul esne ha a másik nagymama nevét kapná az unokám. és nincs rá garancia hogy lesz második és az lány lesz:-)Nekem először amúgy az Imola Jutott eszembe, de az Inoka Imola túlságosan összecsengő.
2016. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt mi már lebeszéltük a nagyszülőkkel nagyon jól fogadták.De ha feltűnne a féltékenységi jel akkor lemondjunk inkább a 2.keresztnévről úgyis csak egyet használna igazából szóval ezt ki tudjuk küszöbölni :)
2016. júl. 19. 19:13
 5/9 anonim ***** válasza:
A Csongor és a Zoé tetszenek, de más nem (se a György, se a másik kettő)
2016. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyedül a Krisztina Zoé tetszene(csak a Zoé tucatnév lett)


A Györgyhöz szerintem egyiksem illik a felsoroltakbol.

2016. júl. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A rövid mássalhangzós nevek összefolynak a vezetéknévvel és olyan mintha csak a második név lenne a keresztnév. Pl.: Inokalea Krisztina.


Esetleg valami magánhangzós névvel lehetne ezt feloldani.

Pl.:

Inoka Ivett Krisztina

Inoka Ida Krisztina

Inoka Odett Krisztina

2016. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Györgyhöz nem választanék hasonlóan karakteres és erőteljes nevet, mert az már túl soknak érzem.
2016. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Zoárdról Nagy Zoárd jut eszembe a Négyszögletű Kerek Erdőből :) ne haragudj,de Zoé,Zora,Lea inkább becenév jellegű
2016. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!